Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Regnis

Bieganie i spalanie;-)

Polecane posty

Gość Regnis

Dzisiaj rozpoczęłam 10 tygodniowy trening, którego celem jest możliwość biegania 30 minut bez przerwy. Co tydzień zwiększa się ilość minut na bieganie, a zmniejsza ilość minut przeznaczonych na marsz. Ćwiczy się od poniedziałku do piątku ( weekend regeneracja) po pół godziny ( moja znajoma trenerka ćwiczy 40-60 min, ale ona to ma kondycję;-p). każde 30 minut zawiera minuty biegania i minuty marszu. Tak to wygląda w szczególe: 1 Tydzień: 2 min biegu potem 4 minuty marszu - i tak naprzemiennie przez pół godziny. 2 Tydzień: 3 min biegu potem 4 minuty marszu 3 Tydzień: 5min/2,5min 4 Tydzień: 7min/3min 5 Tydzień: 8min/2min 6 Tydzień: 9 min/2min 7 Tydzień:9min/1min 8 Tydzień: 13min/2min 9 Tydzień: 14 min/1min 10 Tydzień: 30 min biegu Oczywiście przed bieganiem rozgrzewka, po bieganiu rozciąganie;-) Było ciężko, bo jestem trochę zasiedziała;p, ale po bieganiu czułam się super. To jest trening na spalanie. Można dodać sobie ćwiczenia na poszczególne partie ciała - ja mam taki zamiar jak spalę trochę tkanki tłuszczowej;-p Szkoda tylko, że w realu ciężko znaleźć towarzyszkę, więc może tu się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biegam godzinke dziennie-tak srednio co drugi dzien tzn biegalam do wczoraj:P dzisiaj juz lalo i tak pewnie bedzie do wiosny godzina wolniutko to naprawde nie jest jakis wyczyn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biegam od 10.09 co 2 dzien. Generalnie pol godziny, na ogol robie 2 przerwy. Czasem jak naprawde zle sie czuje, wiecej ide. Wczoraj byl kryzys - pewnie prawie polowa to marsz. No, ale i tak 2km przebieglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
Autor, dziennikarz wojenny, zajmujący się sportami ekstremalnymi, w wieku 40 lat zaczyna biegać. Niestety trapią go kontuzje. Wysłany do Meksyku dowiaduje się przypadkiem o plemieniu Tarahumara. Indianie ci, zwani także Raramuri (Biegający Ludzie), mieszkają z dala od cywilizacji, w głęboko ukrytym kanionie i potrafią biegać na dy! stansach kilkuset kilometrów. Znamienne jest to, że kontuzje prawie im się nie zdarzają, a biegają w prostych sandałach własnej konstrukcji. Autor poznaje tajemnice Tarahumara, przedstawia najwybitniejszych biegaczy i najtrudniejsze, górskie maratony. W końcu, staruje w finałowym, morderczym wyścigu. Christopher McDougall sięgając do początków ludzkości wyjaśnia że zostaliśmy stworzeni do biegania, aby móc polować. Tłumaczy jak buty sportowe mogą wywoływać kontuzje i jak ich uniknąć." Czyta się błyskawicznie (w tempie biegaczy Tarahumara). Każdy biegacz znajdzie tam fragment własnej historii (choćby ścięgno Achillesa). Nie-biegacze ruszą w poszukiwaniu Białego Konia (może nawet w sandałach?). Pasja biegania udzieli się wszystkim, którzy chcieliby wiedzieć wszystko o bieganiu, a boją się zapytać. Ile razy powtórzę jeszcze słowo "biegać"? Raz! Gotowi... do biegu... start! Warto. Beata Sadowska, dziennikarka TVP2, ambasadorka akcji Polska Biega i Ekobiegi Born to Run to przekomiczna i dziwna lektura, a przy tym wyśmienita zabawa. Biegacze z dziką radością dadzą się jej pochłonąć. Bill Rodgers, czterokrotny zwycięzca maratonu bostońskiego Przeprowadziłem na sobie eksperyment. Wszystko przez książkę, która w USA została bestsellerem. Kiedy ją czytałem, postanowiłem - na próbę - pobiegać boso. http://allegro.pl/urodzeni-biegacze-mcdougall-nowa-tania-wys-i2693062293.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelyn898989
ja w terenie jestem beznadziejna, na biezni udaje mi sie ubiec 20-25min bez przerwy (pierwsze 3 min to marsz 7km/h) i lacznie robie ok 4km... w terenie nie mam tyle poweru, motywacji, jest duzo trudniej. ale nie mam wyjscia, musze sie nauczyc, a ten plan autorki jest nawet logiczny, marze o tym, zeby biegac minimum pol godziny bez przerwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×