Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytająca jajecznica

JAJKO SADZONE-PYTANIE!

Polecane posty

Gość pytająca jajecznica

Dziewczyny, napiszcie mi jak rozbić jajko na patelni,żeby zachowało ładny kształt i żółtobyło całe? Pytam, bo mi się zawsze jakoś tak rozlezie, rozpłynie i przez to żółtko mi się ścina, a ja lubie płynne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca jajecznica
*żółtko było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej to zrobić powoli a jak masz problem to rozbij na talerzyk i dopiero wrzuć na patelnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca jajecznica
dzięki Sawa:) wypróbuje Twoja metodę:) ma ktos jeszcze jakies pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo musisz rozbić delikatnie na mocno rozgrzaną patelnię- wtedy od razu się ścina i nie zdąży się rozpłynąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca jajecznica
dzieki Polly:) czyli jest jedna metoda:) muszę przyznać, że ja zawsze szybko rozbijałam i nie zawsze patelnia była full gorąca:) no ale teraz juz wiem,jak sie to powinno robić:) Dzięki dziewczyny🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
bierzesz jajko, stukasz nim o blat, tak żeby rozbiło się w połowie, chwytasz je dwoma rękami i delikatnie rozłupujesz skorupkę na dwa - tuż nad patelnią chwyć jajko pewnie trzema palcami i zdecydowanym ruchem, nadgarstek wyprostowany, stukasz nim nie bardzo słabo o blat, wystarczy raz, nie stukaj kilka razy, bo skorupka się pokruszy i wpadnie z jajkiem na patelnię - po stuknięciu zobaczysz długie pęknięcie, wystarczy już potem tylko rozłupać jajko wzdłuż tego pęknięcia jeżeli nie masz wprawy, to rozbij jajko na talerzyk albo do niewielkiej miseczki poszukaj na youtube filmiku pt. "jak rozbić jajko" albo "how to crack an egg" jeżeli żółtko się rozpłynie, to zamiast sadzonego zrób jajecznicę i spróbuj następnym razem ;) praktyka czyni mistrza, przy większej wprawie będziesz rozbijała jajka jedną ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
no i tak, jak ktoś wcześniej napisał - jajko wbijasz na mocno rozgrzaną patelnię i wtedy dopiero zmniejszasz ogień i czekasz, aż białko się zetnie wtedy nie ma szans, żeby za bardzo się rozpłynęło a jeżeli chcesz mieć idealnie okrągłe, to są specjalne krążki, które kładzie się na patelni i do których wbija się jajko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas_ja00
Jak jajko będzie niezbyt świeże to i tak nie wyjdzie. Musi być najwyżej kilkudniowe. A w sklepach takie ciężko dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
no to nie wiem, w jakich Ty sklepach kupujesz ;) ale ja kupuję i w supermarketach i w lokalnych małych sklepikach i jajka sadzone zawsze mi wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się rozlewa jak się zapomnę i mam gest, tzn. trzepnę mocno o patelnię lub rozbiję nożem. Na sadzone to trzeba z wyczuciem :) no i mocno rozgrzana patelnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasze matki i babcie gotowały ciasta, mięsiwa, torty, sosy i inne frykasy a teraz kobiety nie umieją porządnie usmażyć jajka. nic tylko sobie w łeb strzelić w tych nowoczesnych czasach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistress Yoda
http://www.zlotewyprzedaze.pl/produkt/zestaw-3w1-domo-clip/289789 - nawet takie cuda się zdarzają, na sześć jajek naraz;) Taka malutka patelenka jest idealna, bo białko się nie rozlewa za bardzo, więc zetnie się równomiernie na całej grubości (jak jest bardzo cienko rozlane na dużej powierzchni, a ogień zbyt duży, to może się spalić od spodu i będzie niezjadliwe), a żółtko zostanie na miękko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makasia
hehe dokładnie Dave_Gahan ! ale taką patelnie co ma karmelowazjawa chętbie sobie zakupię, jestem perfekcjonistką i moje nalesniczki też muszą być perfekcyjne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×