Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie mam - kobieta pytająca

Ile Waszym zdaniem może wynieść przebudowa/ urządzenie domu/ centralne/...

Polecane posty

Gość pytanie mam - kobieta pytająca

dobudowanie garażu/ podniesienie domu/ przerobienie poddasza na poddasze użytkowe/ i przerobienie piwnicy... słowem dostaliśmy stary dom z 1945 r. po babci poziom domu to około 100 m2 - ale w połowie przedzielony jest ścianą - coś w rodzaju domu bliźniaka - my dostaliśmy połowę domu - 100m2 i teraz myślę przebudować go od podstaw - dom ma centralne ogrzewanie - planuje zrobić schody na poddasze, podnieść dom na poddasze zrobić - dach z jaskółkami, - odremontować piwnicę, urządzić tam pralnie, centralne małą piwniczkę - znaleźć miejsce na pokaźną kolekcję win - wyburzyć ścianę dzielącą małą kuchnię i mały pokój zrobić kuchnię - łączoną z praktycznym małym salonem - łazienkę od podstaw, z podgrzewaną podłogą - sypialnię skrócić na rzecz powiększonego salonu - a poddasze w przyszłości będzie służyć potomstwu - i dobudować garaż na 2 samochody - jeszcze ogród planuje zatrudnić architekta, chciałabym zrobić z domu mały użytkowy w miarę nowoczesny ale przytulny domek - bez szału sadzicie że 350 tys wystarczy? Macie doświadczenie w urządzaniu domu Mąż pracuje we Francji, do domu przyjeżdża w każdy weekend więc chciałabym się zabrać na takie wstępne ogólne planowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mam - kobieta pytająca
2 dy - poziom domu to 200m2 - nasza część to 100m2 nie licząc poddasza i piwnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiebajeczka
spokojnie wystarczy.my rozbudowaliśmy i poszerzylismy dom .wyszło jakieś 200 tys.z meblami.najdrożse wykończenie,najbardziej upierdliwe-papierologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mam - kobieta pytająca
tak też myślę że najdroższe jest wykończenie za ogród już zabrałam się w tym roku wyrównaliśmy ziemię, zrobiliśmy ogrodzenie z muru i posadziłam tuje i krzewy ozdobne wokół domu pozostaje jeszcze zrobić kostkę i na tą chwilę w ogrodzie to koniec by było prac myślę jeszcze zrobić maleńką szklarnię - może w przyszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
z doświadczenia wiem, że takie remonty kosztują często znacznie więcej, niż planujemy na remont łazienki wydałam ostatecznie o 4 tys więcej, niż w planach, wymiana elewacji z dociepleniem i dorobienie dodatkowego okna dachowego miało kosztować koło 70-80 tysięcy, ostatecznie zamknęliśmy się w 150 tysiącach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mam - kobieta pytająca
samo ogrodzenie i wyrównanie ziemi, krzaki etc kosztowało 30 tys ja rozumiem że elewacja, okna dach jest kosmicznie droga ale wiecie całe życie z teściami mieszkać nie będziemy czy nawet z moimi rodzicami - w obu przypadkach domy są duże nie ma to jak na swoim, ciasnym ale swoim martwi mnie jednak sąsiedztwo kuzynowstwa... niby dobrze się dogadujemy etc ale jednak... na elewacje, okna, dach dobudowanie przewidzieliśmy 150 tys jeśli na wykończenie braknie to się kredyt weźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×