Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Monia001

13 Miesieczne dziecko ma duzy apetyt

Polecane posty

Drogie mamy! Mój synek skończył 13 miesiąc i lubi sobie zjesc! Dzisiaj, np. na śniadanie zjadl 230ml mleka modyfikowanego i całą drożdżówkę! Nikt przy nim nie może nic zjeść, bo zaras płacze, że on też chce i pokazuje paluszkiem na jedzenie. Waży 11kg i ma ok 80cm wzrostu, ale boję się żeby nie przytył bardzo. Mamy doradźcie coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hjvg
Moj synek gdy skończył rok miał dokładnie to samo ważył 12 kg jadł tyle ile widział i nam tez podjadal teraz ma 16 miesiecy i je o wiele mniej:-/ odwiedziło mu sie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hjvg
Mialo być odwidzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp. :) ja nawet myślałam, żeby pediatry zapytać, ale pewnie powie mi tylko, że powinnam się cieszyć, bo niektóre dzieci wcale nie chcą jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiesz..........
tyle mleka i drożdzowka ? to naprawde duzo jak dla takiego dziecka . rozepchasz mu zoładek i bedzie ciegle glodny. czy zdajesz sobie sprawe ze dziecko ma zoładek wielkosci wlasnej piąstki ? zamiast tej drozdzowki - daj mu jakis owoc np jabluszko . a drozdzowka to tylko bezwartosciowy zapychacz - to juz lepiej daj dziecku churpki kukurydziane lub kawełek chlebka razowegom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat mąż pracuje w piekarni więc skład drożdżówki znamy doskonale. A mały jak zobaczy chleb na stole to się wprost na niego rzuca! Jabłko zje całe z marchewką i płacze, że mu mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj syn matak samo
moglby jesc non stop. Zreszta moja corka w tym wieku miala tez zoladek bez dna. POciesz sie ze okolo 18 miesica zycia najpozniej w ieku 2 lat zacznie wydziwiac. Moja corka nagle rpzetsla jesc praktycznie z dnia na dzien. jadla tylko mkaron ryz i jajka. wszytko inn epo lyzeczce. Ponoisc niektore dizeci tak mja. ja sie nie przyejmuje, dba tylko o to zeby nie jadl slodyczy i innych zapychaczy. rano jak jest glodny po mleku to daje mu owowc labo mus owowcowy. Na obiad obowiazkowo porzadna porcja warzyw. podwieczoerek tez owowc i jogurt bez cukru. na kolacje obowiazkowa jakies warzywa, jogurt nislodzony i wowc albo mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja córka ma tak samo
na śniadanie potrafi zjeść jajecznicę z 4 jaj i pół bochenka chleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To zależy ...
Uroczy ten twój synek z tym swojskim apetytem. Nie próbuj dziecku zabraniać jedzenia, bo obudzisz w nim lęk i zawsze będzie o nie walczył.=, do tego może pozostać z tym związany problem psychologiczny. Ja przeciwnie dawałabym coraz więcej (nie od razu), aby go uspokoić, że może jeść ile chce i nikt mu tego nigdy nie będzie zakazywać. Jak zacznie biegać, to utraci wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy mówi, ale on ślicznie je, albo: ale on ładnie otwiera buzie. Jak nikt by nie jadl przy nim to nie krzyczy o jedzenie czesciej jak co 4 godziny i w nocy tez nie je. Ale jak tylko zobaczy na stole chociażby bułkę zwykłą albo kromkę chleba od razu pokazuje palcem, że chce to jeść nawet jak przed chwilą zjadł cały talerz zupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj..........................
tez tak duuuuzo jadl i majac rok wazyl wiecej od Twojego synka ;) Ale tez byl wyzszy :) Spoko przejdzie mu :) Juz niedlugo zacznie widziwiac, ze nie chce tego czy tamtego i po lyzeczce tylko jesc bedzie ;) Moj ma teraz 3lata i np jego jedzenie na dzisiaj: kubek kakao trochę winogrona (śniadanie zostawil bo niby nie byl glodny - ugryzl 2gryzy i koniec) banan marchewka miseczka rosolu buraki (obiadu odmowil - bo glodny niby nie byl - zjadl tylko surowke) znowu winogron platki z mlekiem kakao Ogolnie jedzenia odmawia, ale owoce i warzywa w kazdej ilosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezuuuuuu :O
a co to jest WINOGRON? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez uwazam, ze przesadzasz , d
"ja sie nie przyejmuje, dba tylko o to zeby nie jadl slodyczy i innych zapychaczy. rano jak jest glodny po mleku to daje mu owowc labo mus owowcowy. Na obiad obowiazkowo porzadna porcja warzyw. podwieczoerek tez owowc i jogurt bez cukru. na kolacje obowiazkowa jakies warzywa, jogurt nislodzony i wowc albo mus" jezu ale niektore pierdolicie , ze az sie slabo robi. Wszystkie dajecie warzywa hurtem :D (akurat) dzieci jedza jogurty naturalne bez cukru :D ( juz w to wierze) a gdzie te paroweczki, te slodycze wciskane przez babcie, soczki pelne cukru i inne swinstwa. Teraz juz wie na 100% ze kafeterianki to bajkopisarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek nie jest idealnie odżywiany i mogę to przyznać, chrupki je truskawkowe bo zwykłych kukurydzianych nie chce, pije kubusia albo sok własny malinowy ewentualnie porzeczkowy, wody nawet nie tknie, jogurty też tylko owocowe. No i to są moje błędy żywieniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj syn tak ma, je i je i konca nie widac. Kilkanascie piergow czy kilka nalesnikow naraz. Rano 2 miski domowej kaszki. Owoce i warzywa wnieograniczone ilosci. Ma prawie 3 lata i wazy 13 kg :P nie jest wysoki ale jednak. I wcale nie jest powiedziane ze po 2 roku przestanie jesc i zacznie wydziwiac, bo moj je prawie wszystko i n igdy nie bylo problemow. I zeby nie bylo, mlodszy syn tez sporo je i tez nie wybrzydza.Nigdy nie zmuszalam i nigdy nie robilam problemow z powodu jedzenia. U nas jedzenie to przyjemnosc, moze stad te apetyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda ze dziecko nie zje naturalnego jogurtu czy wszystkich warzyw. Jak jest przyzwyczajane od malego to zje wszystko. Nie wierze ze moje dzieci to jakies dziwne przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj syn matak samo
moje dizeci jedz warzywa, corka wybrzydza na owoce. jogurty jedza naturalne, bo nie daje i nie kupuje slodkich; Moja mame wyszkolilam i te znie daja. mama mez mieszka daleko. 3 latka zna smak danonkow i kinderkow ale wie, ze musi najpierw zjesc wrzywa, i dopiero potem ewentumanie dostanie deser. Parowki podaj raz na kilka miesiecy. da sie?? da!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×