Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość czas ucieka co nas czeka?

Trumna czy urna?

Polecane posty

Gość czas ucieka co nas czeka?

Urna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życie to stan przejściowy
słoik od Mastera idealny na prochy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ks. Maciej Kozyra
zdecydowanie śmietana i to w sprayu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczność czeka:)
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tęsknota jest wieczna
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się naoglądałam ostatnio trumien i postanowiłam, że o nie…ja chcę być pochowana w urnie…. http://www.gloria.wroc.pl/ - tu maja duży wybór i w takie zdobione bym poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że trzeba iść z duchem czasu i nie ma co być staromodnym i się chować w trumnie … Też jestem za tym, aby ludzi chować w urnach, np. takich http://babice.com.pl/urny - są małe, eleganckie i niedrogie. Ale rozumiem, że starsze pokolenie woli trumny i trzeba to uszanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian098
Oczywiście, że urna. Wybierałem niedawno (nie dla siebie) w domu pogrzebowym we Wrocławiu http://www.styx.pl/trumny-i-urny Wybór przeogromny, ponad sto wzorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zależy od samej woli zmarłego czy był gotowy na kremację... niestety starsze pokolenie faktycznie pewnie by się zdecydowało na trumnę, ale gdyby chodziło o mnie to obstawiałabym urnę. ostatnio sporo o tym czytałam tutaj www.hadeslublin.pl i widzę, że to jest bezpieczne i estetyczne, a o to chodzi prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie urna... ostatnio byłam na pogrzebie z www.kalla.lublin.pl i zdecydowanie troszkę lepiej człowiek radzi sobie ze stratą bliskiego, jak ma przed sobą urnę niż trumnę... przynajmniej takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co to zalezy, chyba lepiej poradzic się ekspertow w takim wypadku, skontaktuj się z np. taka firma www.pogrzebyskierniewice.com.pl i dowiedz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybór chyba zależy od tego w jaki sposób ma być pochowene ciało, czy w sposób tradycyjny czy ma byc skremowane. Bo do urny ciała nie zmieścisz, chyba ze masz na mysli jakas inną urnę. a spory wybor trumien i to na zamówienie mają tu http://www.zakladpogrzebowy24.pl/pogrzeby.html .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chyba wolalałbym zostać skremowana. niedługi pewnie bedzie coraz mniej miejsc na cmentarzach i ludzie zaczną się przekonywac do tego sposobu pochówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chyba wolalałbym zostać skremowana. niedługi pewnie bedzie coraz mniej miejsc na cmentarzach i ludzie zaczną się przekonywac do tego sposobu pochówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda, a poza tym kremacja jest bardziej ekologiczna i tańsza. Nasz wujek który niedanwo zmarł po ciężkiej chorobie też wybrał kremacje. Bardzo ładne urny i trumny kremacyjne i wiele innych akcesoriów pogrzebowych można znaleźć w domu pogrzebowym Szadkowskiego z Piastowa http://www.dpsz.pl/oferta/trumny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wolałabym trumnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowanie jestem za urną. Jakoś ten rodzaj pochówku bardziej do mnie przemawia. Niedawno podczas pogrzebu dziadka także wybraliśmy urnę, którą kupiliśmy w zakładzie http://www.anubis.info.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w domu jak babcia odeszła to chcieliśmy ją tradycyjnie pochować i wszystkie formalności razem z trumną załatwił za nas zakład Witwickiej więc nie musieliśmy się już dodatkowo stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co wam trumny czy urny. Cialo najlepiej jest spalic a prochy poslac z wiatrem matce ziemi. Mam chore serce przez co juz poinformowalam rodzine ze tak wlasnie maja z moim cialem postapic- prochy rozsypac w lesie kolo plazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem podobnego zdania, to zakład Hades z Białej Podlaskiej ma krematorium więc jeśli odejdę to na pewno chcę zostać spopielona i rozsypana przy lesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem rozsypywać się chyba nie wolno - trzeba mieć jakieś pozwolenie. Ale warto o takie rzeczy zapytać tam, gdzie świadczą tego rodzaju usługi, np w http://eden.sosnowiec.pl/kremacja/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiś czas temu musiałam zorganizować pogrzeb po kremacji. Nie wiedziałam nawet gdzie kupić takie specjalne urny. Pomoc otrzymałam od www.uslugipogrzebowekrakow.pl Wynajęłam ich do organizacji pogrzebu ,który przeprowadzili bardzo profesjonalnie. Okazało się, że zajmują się również sprzedażą urn i trumien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy porządny zakład pogrzebowy załatwi pogrzeb z kremacją czy tradycyjny. Jestem ze wsi i u nas coraz więcej osób trafia w urnach na cmentarz parafialny, bo już prawie nie ma miejsca na nowe groby. Urnę da się jeszcze umieścić w grobie ziemnym, gdzie już są dwie trumny, jedna na drugiej. Ksiądz też uważa, że trzeba myśleć pragmatycznie, nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kremacja jest tańsza od klasycznego pochówku i angażuje mniej osób więc nic dziwnego, że coraz więcej osób wybiera taką formę... W Lublinie tak naprawdę tylko dom pogrzebowy Hades jest w stanie przygotować taką ceremonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedawno odbył się pogrzeb znajomego i byłem jedną z kilku odpowiedzialnych osób za pogrzeb. Wybraliśmy urnę z oferty zakładu www.firmapogrzebowa-piotr.pl i wydaje mi się, że jest to dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Częściej w Polsce wybierane są trumny. Jednak wybór pomiędzy trumną a urną zależy też często od woli zmarłego. Co do samego zakupu to polecam wam zgłosić się do zakładu pogrzebowego www.pogrzeby-dudek.pl Od nich możecie zakupić zarówno trumny jak i urny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo, że najlepiej dostosować się do woli zmarłego. Jeżeli takiej nie wyraził to celowałabym raczej w trumnę. W Polsce są one popularniejsze. Co do ich zakupu to polecam wam skontaktować się z Krakowskim zakładem pogrzebowym www.uslugipogrzebowekrakow.pl Od nich zakupiłam trumny dla swoich dziadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henio spod sklepu
Durne pytanie. Żeby była urna najpierw musi być trumna na widłach do pieca nie wrzucają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu chodzi o ostateczną decyzję w czym być pochowanym. W Polsce na pewno popularniejsze są trumny. Jeżeli mieszkacie w Krakowie to skontaktujcie się z zakładem pogrzebowym www.uslugipogrzebowekrakow.pl Sprzedają trumny i urny w dobrych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×