Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość jestem przerażona pocieszcie

Pierwsza wizyta z dzieckiem u stomatologa

Polecane posty

Gość jestem przerażona pocieszcie

Po bilansie dwulatka mamy zalecenie żeby odwiedzić stomatologa. Dziecko jeszcze nie mówi (słabo). Jak mam przygotować synka, żeby się nie bał . Nie wyobrażam sobie, że wysiedzi na fotelu. Ma tyle energii, że nie usiedzi? Co z ewentualną nagrodą? Jak to u Was wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffxds
ja byłam z synkiem niedawno u stomatologa. ale jest starszy i wiecej rozumie. ma 3,5 roku i miał borowanego ząbka, ale pani dentystka jest przecudną kobitką i ma super podejscie do dzieci. nie bał sie nic. nagrode dostał autko, niby od pani dentystki i zadowolony wyszedł do domu. ale druga wizyta już była gorsza bo wiedział co bedzie miał robione i płakał na fotelu jak miał czyszczony ząbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurattia
Niektore gabinety maja specjalna ofertę dla dzieci- wizyta wprowadzajaca. Lekarz jest odpowiednio przeszkolony lub ma specjalizacje (stomatolog dziecięcy, chyba tak to sie nazywa). Wizyta jest bezstresowa, polega raczej na zapoznaniu dziecka z gabinetem i samym badaniem. Jeśli pójdziesz bezpośrednio leczyć jakiegoś zabka, to każą Ci napewno zapłacić za wizytę, a dziecko moze nawet nie dać otworzyć sobie buzi ze strachu. Lepiej je na spokojnie zapoznać ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentystka
jako ze jestem w temacie moze przede wszystkim wybierz sie do takiego dentysty ktory ma dobra opinie jesli chodzi o najmlodszych pacjentow. pierwsza wizyta powinna byc zabawa jesli oczywiscie dziecka nic nie boli. lekarz pokazuje szczoteczki i inne odkurzacze :P wieje wiaterek i takie podobne bajki. pierwsza wizyta ma byc bezstresowa zeby dziecko sie nie przestraszylo i przede wszystkim to ty musisz pokazac ze nic zlego sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocztaj mu książeczki jak lubicie współnie czytać o bohaterach którzy idą do dentysty, np Tupcio Chrupcio dbam o zęby http://merlin.pl/Tupcio-Chrupcio-Dbam-o-zeby_Wilga/browse/product/1,769713.html;jsessionid=C58F838483BF923308E28B8D7682204D.LB5 lub Żyrafa Aldona u dentysty. Możecie też bawić się w dentystę i pacjenta na zmianę. U mnie to pomogło, była też wizyta jak napisała Aurattia wprowadzajaca, gdzie mały obejrzał sobie gabinet i urządzenia i zanim musiał otworzyć buzię poznal panią stomatolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samama amamma
moja corka ma 3,5 roku i nie bylam z nia jezcze u dentysty.Zabki ma zdrowe. czy powinnam isc na jakas kontrol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a...bc
Ja byłam z dwuletnim dzieckiem na piłowaniu i lapisowaniu złamanego ząbka i obyło się bez bez łez :) Wszystko zostało zrobione bez problemu. Więcej było mojego strachu niz latorośli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczciwa mama
Ja na pierwszej wizycie byłam jak dziecko miało 4 zęby w wieku 13miesięcy. Musisz wybrać gabinet specjalnie dla dzieci,najlepiej żebyś usiadła na fotelu z dzieckiem na kolanach. To że dziecko nie mówi to nie znaczy,że nie rozumie co się mówi do niego. U nas wizyta była bezproblemowa. Następną kontrol lekarz zlecił jak wyjdą wszystkie zęby - czyli do 5 włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybierz stomatologa dziecięcego oraz zasięgnij opinii wśród rodziny i znajomych ;) To jest bardzo ważne bo pierwsza wizyta jest pamiętana na długo. My trafiliśmy do stomatologa(niby miłego bla bla bla) to sama myślałam że padnę ze strachu :P Jeden ząbek krzywo rósł i poszliśmy po poradę. ZERO podejścia do dziecka :o Bał się usiąść na krzesło a ona z ryjem "Nie rycz mi chłopie,cackać sie z Tobą nie będę".Dodam że dziecko nie płakało ale było zestresowane. Ta baba sprawiła że moje dziecko miało duża tramę by znów pójść do takiego gabinetu. Całe szczęście w tym roku trafiłam na znakomitego stomatologa - ortodontę,pan po 50-tce który widać że kocha to co robi.Moje dziecko w strachu przez tamtą babę a lekarz podszedł do niego ze sercem,pogłaskał,pokazał książeczkę itd. Efekt taki "Mamo będę chodził tylko do tego lekarza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda26
a przepraszam a po huuuu leziesz z dzieckiem do dentysty męczyć je psychicznie jeśli ma zdrowe zęby??jeny,jak mnie takie debilki wkurzają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaijonka
ja mojego synka zabrałam do dentysty na przegląd jak miał 3,5 roku. zeby zdrowe, więc posiedział na fotelu i tyle ;-) potem patrzył z bardzo dużym zainteresowaniem jak dentysta boruje mojego zęba ;-) jeszcze się cieszył, że mamusi nic nie boli :-) wcześniej przygotowywałam go czytając tematyczne bajeczki i tlumacząc po prostu dlaczego trzeba myć zeby i chodzić do dentysty. Niby zrozumiał, ale pewnie efekty zobaczymy po jego pierwszym borowaniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowitak30
ja zabrałam Jasia jak miał 3-latka i byliśmy w Corten Medic (Warszawa, ul. Makolągwy) - teraz chodzimy regularnie na kontrolę co pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My poszliśmy pierwszy raz jak córka miała 1.5 roku A

Pani stomatolog powiedziała że pierwsza wizyta powinna być już jak wyjdzie pierwszy ząbek.

Aczkolwiek nie wyobrażam sobie wybrać sie do stomatologa jak córka miała 4,5 miesiaca. Bo wtedy wyszedł jej pierwszy ząb. 
Jeśli szukalibyście dobrego miejsca w Gdańsku do takiej wizyty, polecam ten gabinet:

https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/gdansk-browar-gdanski/

Byłam bardzo zadowolona z ich podejścia do malucha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×