Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość week of view

kolka u noworodka

Polecane posty

Gość week of view

do mam ktorych dzieci mialy kolke. moj 3 tyg synek nie moze nawet chwili spac spokojnie, tak go brzuszek boli, cierpi nawet przez sen. problemy zaczely sie jakies 2 tyg temu. podaje mu rozne kropelki i do przedwczoraj bylo nawet ok. ile u waszych pociech trwala kolka? jak to wygladalo? tzn czy o jakiejs konkretnej godz sie zaczynalo?co pomagalo zlagodzic objawy? bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi, jestem swiezo upieczona mama, nie wiem jak sobie z tym radzic. dziekuje z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjoooooooooooooooooj
jeżelli karmisz piersią to 1-albo cos zjadlas 2-zle przystawiasz do piersi i lapie powietrze jezeli butelka to 1-albo zle mleko i jak najszybciej zmienic 2-rowniez zle mozna karmic butelka nawwe antykolkowa smoczek musi byc zapelniony mlekiem i slychac babelki rob mu masaze wejdz na youtube i zobacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjoooooooooooooooooj
no i kolki moga zaczac sie od pooludnia i wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjoooooooooooooooooj
i jezeli podajesz kropelki to z umier-tak jak herbatke koperkowa bo od za duzej ilosci tez roba sie kolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość week of view
karmie piersia a problem jest caly czas, jak maly usnie to spi krotko i niespokojnie, widze ze sie meczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość week of view
napewno nic nie zjadlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn miał
Byliśmy z tego powodu kilka razy u pediatry. Podobno kolka występuje od ok 3 mieś życia (tak książkowo mówiła lekarka ale z dziećmi nigdy nie wiadomo ;-) ) Synek robił się niespokojny i płakał od 21 do 23 ale jak np zjadłam coś ciężkostrawnego,czy smażonego to potrafił płakać i prężyć się tak do 1-2 w nocy. Dlatego ważna jest lekka dieta. Dzieci karmione butelką też mają kolki (kolka wynika z niedojrzałego układu pokarm) ale karmiąc piersią trzeba unikać jedzenia które tę kolkę zaostrzają-fasola,kapusta,słodycze itd. Podawaliśmy: Delicol -średnio pomagał Bobotic -naprawdę u nas pomógł (jako drugi preparat lekarka go zaleciła-jest on na bazie "sinematiconu") Staraj się kłaść dziecko często na brzuszku (masuje go sobie wtedy). Pomagają ciepłe kąpiele i przede wszystkim takie dziecko potrzebuje dużo miłości,utulenia i uspokajania podczas kolki. Jest to trudne ale trzeba starać się wyciszyć dziecko. Niektórym dzieciom pomaga (np.latem) jazda w foteliku samochodem (wycisza je) -taki pomysł podsunęła lekarka ale wiadomo teraz zimno to po kąpieli wieczornej nie za bardzo z dzieckiem na dwór. Ważna rada z tym przystawianiem do piersi/butelki przystawiać trzeba często do piersi. Dziecko które rzadko jest karmione pije łapczywie i łyka powietrze-które zalega w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn miał
Jeśli masz pytana to pytaj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość week of view
widzisz u was to byly godz od do. u nas jest praktycznie bez przerwy lacznie z noca. spi bardzo niespokojnie, pokwekuje przez sen. delicol pomagal do przedwczoraj, bobotic-nie, esputicon tez do przedwczoraj. nie wiem juz co mam robic. suszarka go uspakaja ale nie bedzie chodzila 24h naq dobe. na BRZuszku jest ok jak usnie. diety sie trzymam. mozesz cos poradzic?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość week of view
nie mam juz sil a to dopiero poczatek.... a ile u twojego maluszka trwala kolka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn miał
Może to nie są kolki ? Zawsze możesz pójść do dobrego pediatry,nawet prywatnie.Lekarz z Tobą porozmawia,zrobi wywiad,wypyta o wszystko,a przede wszystkim zbada dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn miał
U nas kolki uspokoiły się ok 5-6 miesiaca.Czyli trwały 2-3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość week of view
przepraszam msialam zniknac na chwile. Bylam u pani doktor, powiedziala zeby stosowac kropelki na gazy i na nie trawienie laktozy, tj bobotic i delicol. Jak mowilam poprawa byla, od pon/wt jest po prostu gorzej. Maly aktualnie spi juz ok 2 h ale musialam usypiac go na swoim brzuchu bo strasznie plakal, teraz jedyna pozycja dla niego to lezenie na brzuchu, inaczej sie nie da bo strasznie placze. A u was jak dlugo trwal problem z kolka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość week of view
ok, dziekuje dopiero odczytalam. No ciekawe ile u nas beda trwaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn miał
Właśnie to jest pocieszające,że kolka mija i będzie lepiej . Jak mały miał atak kolki to z mężem na zmianę go nosiliśmy do tej 23-24 w nocy a przy dłuższych atakach do 1-2 w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas pod koniec 3mies. przesz
ło, ale w końcu pomógł niemiecki sab-simplex, niby ten sam skład, co bobotic, ale bardziej skuteczny. Jeżeli suszarka pomaga, to na youtube są nagrana suszarki i odkurzacza, ktoś pomyslał, żeby sprzetów nie męczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeżyliśmy to samo
Autorko współczuje,mieliśmy to samo. nawet jak synek spał to było pojękiwanie przez sen, prężenie, wyginanie. Noszenie do 2-3 nad ranem, a czasem i całą noc. Odwiedziliśmy 3 pediatrów, kazdy z nich twierdził że łapczywie je, że to kolka i musi być. Nie pomógł espumisan, debridat, bobotic, herbatka koperkowa, kładzenie na brzuszku, dosłownie nic. W końcu udaliśmy się do 4 tego pediatry i w końcu trafna diagniza: niestrawnść mleka krowiego i nietolerancja laktozy. Dostaliśmy nutramigen. Pomógł. I faktycznie od tej pory miał tylko kolki, bo napady płaczu tak 1-2 godziny dziennie a nie całą dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn miał
U naszego syna lekarka też podejrzewała nietolerancję laktozy-i dlatego najpierw dała Delicol (on jest na nietolerancję) ale małemu nie pomagał ;-) i dodatkowo wykluczyłam mleko krowie,sery,masło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem o czym piszesz,mój synek ma miesiąc i od kilku tygodni wieczorem czyli tak ok.23-24 przechodzimy koszmary z kolką!Był od szpitala na NAN PRO i tolerował takie mleko,a od kilku tygodni tragedia!podaję mu herbatkę koperkową,mleko przygotowywane na wodzie niegazowanej Żywiec,pediatra przepisała mleko Bebilon Pepti na razie bez efektu,poza tym ma przepisany Esputicon i BioGaia!wieczory i noce są straszne-próbuję wszystkich sposobów żeby złagodzić małemu ból-masuję brzuszek,kładę na brzuszek i masuję plecki,noszę,tulę,przykładam ciepłe pieluchy na brzuszek,kładę sobie synka brzuszkiem do brzucha i masuję plecki,bez efektu-jestem wykończona nerwowo i psychicznie,wszystko mnie od tego noszenia kilka godzinnego boli-ręce,nogi i plecy-dwa razy już zdarzyło mi się ryczeć z bezsilności!z córką nie miałam takich problemów-kolke miała tylko raz!strasznie boję się nocy bo nie daję już rady,śpię po 4 godziny w nocy!niech to się wreszcie skończy-mały dopiero ma miesiąc z hakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodać że mały urodził się w 36+4 więc jest na pograniczu wcześniactwa,dodatkowo ma uczulenie na buźce(policzki i broda)takie czerwone krostki,a skóra jest dosyć sucha w tych okolicach,myję mu buźkę przegotowaną wodą i smaruję Johnson Baby krem pielegnacyjny-więc nie wiem czym spowodowane są kolki?nie dojrzałym układem trawiennym,nie tolerancją czegoś w mleku modyfikowanym,nie wiem co go uczula i nie wiem od czego kolki?nie wiem co wyeliminować?dopajam go herbatką Bobovita koperkowa,a także wodą z glukozą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka ma 15 tyg i od samego początku ma problem z brzuszkiem jadła nan pro ha, ale niestety nie może je nutramigen i mimo wszystko pręży sie i wygina, śpi niespokojnie od dzis jest na nutramigenieLGG i zobaczę jak bedzie, oczywiscie leczymy ją w Zabrzu u gastroenterologa za 5 tyg kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn miał
week of view Twoje dziecko jest caly czas niespokojne wiec moze rzeczywiscie chodzi o nietolerancje mleka krowiego? Jak reaguje na delicol ? Spróbuj ograniczyc caly nabial-mleko,sery,maslo,smietane. Nam pediatra powiedziała,że 70% społeczeństwa ma nietolerancję mleka krowiego (laktozy czyli cukru mlecznego). Robwalka u twojego malego tez moze byc nietolerancja mleka krowiego,szorstkie policzki to skaza bialkowa-dziecko wtedy tez jest niespokojne.A jak jeszcze nie toleruje laktozy to dlatego ma kolki.Karmisz piersia? Wyklucz caly nabial i obserwuj dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn miał-karmię mlekiem modyfikowanym(pisałam wcześniej jakim)a czym mogę smarować buźkę by mu to schodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn miał
week of view sory nie doczytałam-delicol pomagal do przedwczoraj ;-) Przepraszam za błędy piszę jedną ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn miał
Robwalka ja mojemu policzki suche smarowalam Balneum Baby Basic taki krem w dużym białym pudełku-to dla wrażliwej,alergicznej skóry dziecka. Kosmetyki Johnsona często uczulają,spróbuj odstawić ten krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
week of view polecam 2 preparaty ( podawaj razem) biogaia, esputicon koszt obu łącznie około 50zł... bardzo skuteczne, ja dawałam i możesz dawać to codziennie jest to preparat ziołowy i nie szkodzi a łagodzi i zapobiega kolce. Moja mała miała straszne kolki dawałam to i było ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
week of view wyczytałam że esputicon Wam już nie pomaga a jak często go dajesz? Nam doktorowa kazała przez kilka dni rano i wieczorem, a jak jest potrzeba to można i 3 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeżyliśmy to samo
do Robwalka: Ja też z bezsilności płakałam razem z nim, bo ta bezsilność jest najgorsza. Mój synek miał krostki na policzkach, na szyi i za uszami, a policzki suche jakby lakierowane. Do tego objawy o których pisałam wyżej i podejrzenie alergii. Co na to pediatra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×