Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kocham Być Kobietą

aparaty ortodontyczne 2012

Polecane posty

Witam wszystkim a przede wszystkim tych, ktorzy w tym roku zalozyli lub zaloza aparat ortodontyczny. Chcialabym zebysmy na tym forum wymieniali sie swoimi doswiadczeniami, rozterkami i wreszcie sukcesami w noszeniu aparatu. Wpisujcie opinie i swoje przypadki! W grupie zawsze razniej! Ja zakladam aparat za 3 tygodnie, jeden luk - gorny, ale przedtem czeka mnie jeszcze usuwanie czworek co mnie przeraza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justtinka
Ja też zakladam, a w zasadzie juz częściowo założyłam. Gora haas na 4 miesiące, dol aparat ale na razie tylko część na siodemkach i piatkach . Szostki miałam wyrywane. Nie bylo to takie straszne nawet:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już jestem dwa lata po zdjęciu :) ogólnie, nie ma się czego bać. jest ból tuż po założeniu - tydzień na zupkach tak naprawdę. polecam wtedy pić napoje z lodem - lód troszkę uśmierza ból, bo jednak niewarto się przeciwbólowymi szprycować. no i potem boli po każdej wizycie u ortodonty, kilka dni po "dokręceniu śruby", no i też oczywiście wcinanie tylko płynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkaaaaa
dlaczego mialas usuwane czworki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasami zębiska są za duże i po prostu się nie mieszczą, dlatego trzeba usunąć. mi pousuwali wszystkie ósemki chirurgicznie, bo wcale nie chciały wyjść, a tylko pokrzywiłyby resztę zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justtinka
Luki po szóstkach znikają, ale niestety powoli. Myślałam,że po 6 tygodniach tak jak w moim przypadku, to już całkiem sie przesuną... W końcu mają tyle wolnego miejsca. A tu jedynie trochę drgnęły. Orto mówi,że to normalne, więc tak bardzo się nie przejmuje, chociaż rzeczywiście np. jedzenie jest denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ĆĆĆĆIEMKA
Witam czy aparat zakładacie prywatnie czy na nfz? jak prywatnie to ile to kosztuję ?mam problem bo wyrwałam czwórkę i strasznie to widać chciałam to jakoś zamaskować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ĆĆĆĆIEMKA
Ale mostek to tez chyba wydatek coś kolo 1000zl szkoda ze tego nie mozna zrobic na fundusz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ććciemka
Oj pewnie na rocznik się już nie załapie bo 30stka na karku :( ale faktycznie zadzwonię do ośrodka i się dopytam o aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justtinka
Jeżeli chodzi o nfz to na pewno u dorosłych nie pokrywa on kosztów aparatu, ani. leczenia:-( A nie ma co ukrywać,są one dość duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wybieram się w końcu pozbyć tych drutów:) nosiłam przez 1,5 roku i czego ja tam nie miałam... przez pierwsze dwa tygodnie boli bardzo, jadłam same papki. Przynjamniej w końcu przerzuciłam się na przymusową dietę. Już nie mogę się doczekać pęknych zębów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ćććiemka
Ale Ci zazdroszcze tego pięknego równiutkiego usmiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka.....
ja w dziecinstwie jak bylam u dentysty to powiedziano mi ze beda musialy byc wyrwane 4ki obie. teraz jak bylam w ciazy to mi sie popsuly akurat, pekly, no i zostaly same korzenie, okropnie to wyglada, bede musiala usunac tak czy siak no i tez mi przyszlo do glowy ze skoro beda usuniete to moze juz ten aparat zaloze. czy ktos moze robil aparat na raty? jest to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ćiemka
o własnie czy ktoś słyszał założeniu na raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medunjanin
właśnie i we Wrocku również?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justtinka
Raty finansowe czy ratalnie części aparatu w łuku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justtinka
Jak tam Twoje leczenie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Będę miała zakłady aparat za miesiąc. Lekarka powiedziała dość ogólnikowo, że bez ekstrakcji zębów się nie obejdzie (oczywiście zobaczyła zdjęcie teleboczne itp.). Z tego co rozumiałam, to ortodontka chce mi najpierw założyć aparat a potem dawać skierowania na wyrywanie zębów. Wiecie coś na ten temat? Zawsze myśłałam, że robi się na odwrót. Najpierw wyrywa zęby a potem zakłada aparat. No ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i pytam Was, bo może mieliście podobne doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyrywanie zebow juz podczas noszenia aparatu, czy po? Po zdjęciu aparatu slyszalam o takim przypadku, w trakcie nie, zazwyczaj wyrywa się przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie, zęby usuwa się przed założeniem aparatu. Jak już założą aparat to nie można tak "byle kiedy" go ściągam i ponownie zakładać a inaczej trudno byłoby usunąć ząb. Być może coś źle zrozumiałaś? Moja ortodontka tyle mówi i tak jakos zawile, że dopiero po wizycie na spokojnie analizuje wszystko i zaczynam rozumieć :) Miałam usuwane dwie czwórki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można rozłożyć płatności za aparat na raty. No przynajmniej w Krakowie tak jest na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×