Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dangol2

karta płatnicza a karta czipowa?

Polecane posty

Gość dangol2

Hje kochani od niedawna zmieniłam bank na Ing i mam nową karte , ktorą normalnie płacę w sklepie , ale jest to taka karta ze jeśli płace za mniej niz 50 zł mogę skorzystać z opcji czytnika ze pani tylko przykłada karte do czytnika i zapłacone bez zadnego wpisywania pinu , no i nie ukrywam jest to , szybsze i wygodne , ale zauważyłam , ze duzo ludzi odmawia skorzystania z tego i wkłada karte do czytnika i sam wbija pin weżcie mi wytłumaczcie jaka jest roznica , o co chodzi ? bo jestem zielona .......... za mądre odp ,dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dangol2
własciwie to chyba żłe napisałam w temacie bo nie chodzi o karte czipową a zbliżeniową , dlaczego tylu ludzi boi sie ich uzywać? i kazuje sobie w normalny sposob włozyc karte w czytnik i wpisuja pin plesae niech ktoś mnie oświeci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lubię tej karty
ta karta ma swoje plusy i minusy też mam taką kartę, tylko u mnie pułap zbliżeniowy to 25zł i w sumie też nigdy zbliżeniowo nie płaciłam, bo mam stare nawyki i zapominam o tym udogodnieniu a tak w ogóle jeśli ktos zgubi taką kartę, to co? i znajdzie ją ktoś nieuczciwy? wiem, że jest limit tranzakcji zbliżeniowych ( u mnie 5 dziennie), ale tak czy siak ktoś może nam ukraść pieniądze, bo nie potrzeba autoryzacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, karta zbliżeniowa (pay pass) jest wygodna, bo nie trzeba jej autoryzować, ale w razie kradzieży złodziej może z niej korzystać bez przeszkód do czasu zastrzeżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mało tego wcale nikt
tej karty Wam nie musi kraść wystarczy, ze ma przy sobie czytnik tych kart i ładnie ściągnie Wam kasę z karty w torebce podobno są takie osłonki - etui na te karty, które to uniemozliwiają, ale nie znam konkretów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×