Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę o rady.

Problem z odrzuceniem spadku.

Polecane posty

Gość proszę o rady.

Moja zmarła ciotka[siostra mamy] zostawiła w spadku same długi.No i wiadomo by tego nie spłacać trzeba spadek odrzucic.Jej dzieci już to zrobily,odrzuciły też spadek w imieniu swoich dzieci a jej wnuków.Tylko jeden syn ciotki nie zdążył odrzucic spadku w imieniu swojej córki. I teraz takie pytanie-gdzie moge oficjalnie dowiedzieć się,że to prawda a nie jakieś kłamstwo.Mam obawy co do ich prawdomówności i nie chciała bym by moja mama została obciążona tym ,,spadkiem,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gffghfghfhf
ale co chcesz sprawdzic? czy ciotka miała długi? nie dowiesz sie. bo nawet jelsi z oficjanych ifno w biku ci powiedza ze nie miala to nie wiesz czy nie podpisywała jakis umow, czy ze sklepami czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flhsglsd
notariusz wysyła odpis do sądu rejonowego, tam się można dowiedzieć, sąd powinien zawiadomiś osoby "następne w kolejce" , notariusz jest zobowiązany pytać o to, chyba że rodzina to zataiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gffghfghfhf
co chcesz oficjalnie sprawdzic? pisz po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o rady.
Piszę po polsku-czytanie ze zrozumieniem się kłania. Wiem,że nigdzie się nie dowiem ile wynoszą długi ciotki.Nie o to pytałam.Chcę tylko wiedziec czy np. w sądzie uzyskam informację ,że cały spadek przeszedł na jej wnuczkę i dalsza rodzina czyli siostry ciotki i ich dzieci nie muszą zakładac spraw w sądzie o odrzucenie spadku.I o ile dorosli moga odrzucić spadek u notariusza, to już niepełnoletni muszą to załatwić sądownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o rady.
mniiuu-dzięki za linka ale ja to wszystko już wiem.I własnie dlatego ,że spadek przechodzi na kolejnych członków rodziny musze sie dowiedzieć czy faktycznie ten spadek przypadł wnuczce zmarłej ciotki.Bo jeżeli ta informacja sie nie potwierdzi to w następnej kolejce jest moja mama i moje rodzeństwo by ten spadek odrzucić.Ja i rodzeństwo jesteśmy już dorosli ale wszyscy mamy małoletnie dzieci i w ich imieniu tez musimy odrzucic ten spadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniiuu
Nie wchodzi mi cały artykuł już, nie wiem czemu. Wszyscy odrzućcie spadek teraz: "Najprostszy sposób, aby pozbyć się odpowiedzialności za długi spadkowe, to odrzucenie spadku. Odrzucenie spadku, podobnie jak i przyjęcie spadku są oświadczeniami woli, które dla swej skuteczności spadkobierca musi złożyć w przepisanej formie i terminie. Można takie oświadczenie złożyć przed sądem, jak i przed notariuszem. W przypadku złożenia ustnego oświadczenia o odrzuceniu spadku przed notariuszem sporządza on protokół, który zgodnie z art. 104 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. Prawo o notariacie ma formę aktu notarialnego. Sądem właściwym do przyjęcia oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku jest sąd rejonowy, w którego okręgu znajduje się miejsce zamieszkania lub pobytu składającego oświadczenie. Zgodnie z art. 640 Kodeksu postępowania cywilnego notariusz lub sąd przesyła niezwłocznie oświadczenie wraz z załącznikami do sądu spadku."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniiuu
Nie interesuje was czy odrzucili czy nie wy składacie swoje zrzeczenia i tyle was to interesuje: "Odrzucenie spadku przez jednego ze spadkobierców nie powoduje automatycznego nabycia spadku przez pozostałych spadkobierców. Może się bowiem zdarzyć, że z powodu wysokich długów wchodzących w skład spadku żaden spadkobierca nie będzie zainteresowany przyjęciem spadku i każdy złoży oświadczenie o jego odrzuceniu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o rady.
mniiuu-gdyby to było takie proste to nie ma sprawy.Problem jest taki,że ja i jeden z moich braci mieszkamy zagranicą.I o ile w naszy przypadku możemy odrzucic spadek przez pełnomocnika u notariusza to już z naszymi dziećmi to nie jest tak prosta sprawa.I dlatego tak mi zalezy by się dowiedzieć gdzie mogę uzyskac informację,że prawnym spadkobierca ciotki została jej wnuczka,której rodzice zaniedbali sprawę i to na nią przeszły długi.Bo gdyby sie ta informacja potwierdziła to my już byśmy nie musieli się martwić o to odrzucenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle, ze warto w takiej sprawie udac się do notariusza, ja mogę polecic Ci www.notariusz-balas.pl byłem już kiedys tam w podobnej sprawie, warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj skontatkować się z dobrym prawnikiem, polecam www.adwokat-weglowski.pl - powinien pomoc, w koncu od tego sa ludzie, ktorzy znaja sie na prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w zeszłym miesiącu zmieniło się prawo spadkowe. Teraz dziedziczysz spadek z dobrodziejstwem inwentarza. To znaczy że przejmujesz spadek z długami niewiększymi jednak niż wartość spadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porady prawne związane ze spadkiem można uzyskać od kancelarii adwokackiej www.adwokat-mika.pl Adwokat ten jest świetnym profesjonalistom, który rzetelnie podchodzi do każdej sprawy, więc polecam go wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poszłabym z tą sprawą do jakiegoś adwokata. Na pewno da się coś zrobić z tym spadkiem. Jeśli jesteś z Wrocławia mogę polecić Ci kancelarię www.adwokat-wroclaw.net.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kwestiach spadku mogę polecić pójść na poradę prawną do mecenasa Seroczyńskiego. Jest na bieżąco ze wszystkimi zmianami w prawie ;) Tutaj masz link do jego kancelarii http://siedlce.seroczynski.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafelkaa
U mnie na szczęście obyło się bez żadnych przeszkód. Pomogła mi w tym notariusz Cejrowska z Tczewa. Widać było ogromne doświadczenie w tego typu sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×