Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whedif

czy trzeba? (wizyta u specjalisty)

Polecane posty

czy trzeba odpowiadać psychiatrze/psychologowi na wszystkie pytanie żeby konsultacja była owocna? czy można coś zataić, o czymś nie mówić? podzielcie się doświadczeniami:) p.s. pomarańczki-hejterzy - nie będę Wam wyjątkowo odpowiadała w tym temacie na Wasze zaczepki więc szkoda Waszej energii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mów wszystko, nie ma co zatajać faktów. Jeśli psychiatra nie zrobi Ci wywiadu ogólnomedycznego, szukaj innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WE pocieszne:D nie łamię prawa, on nie może złamać tajemnicy a co o mnie myśli to ma wyjebane, przecież wiesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogólny wywiad medyczny, na co chorowałaś, choroby współistniejące, przewlekłe, problemy z tarczycą. Prawdopodobnie wyśle Cię na morfologię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli ta krew ale to nieważne ja miałam na myśli ten wywiad właściwy że się tak wyrażę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem psychologiem z wykształcenia i dla mnie jako diagnosty jest istotne by pacjent opowiedział jak najwięcej i najszczerzej o swoich objawach. Jest to bardzo ważne ze względu na to, że różne zaburzenia psychiczne bywają podobne, a różni je np.: jakiś objaw, o którym pacjent może nie wspomnieć. Zatem sugeruję mówić wszystko co dotyczy problemu/objawu, bo inf która wydaje się nieistotna z punktu uwidzenia pacjenta dla psychologa może być bardzo ważna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektronik tam jest dużo kwestii w tym dokumencie moja kumpela nie była chyba aż tak szczegółowo wypytywana :D o rozwoju seksualnym nie mam co gadać :-P o swojej rodzinie niewiele wiem chyba będę musiała zmanipulować i zdominować psychiatrę w tej rozmowie :-P ;) co oni wszyscy z tym seksem i rodziną :D freudy jakie czy co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja nie chcę mówić i pełnych rzeczach bo lepiej o tym nie gadać to przywołuje złe wspomnienia zresztą ja złe wspomnienia od razu usuwam w sensie mój umysł usuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
whedif, chodzi mi o objawy chorobowe, które nie mają zbyt wiele wspólnego z psychiatrią, wszelkie zaburzenia zdrowotne, tj problemy z miesiączkowaniem, nienaturalna senność, bóle mięśni, suche łokcie, wykwity skórne, itp itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co chcesz w takim razie iść do psychologa/psychiatry? Po leki (w przypadku psychiatry) czy też po to by taki specjalista mógł Ci pomóc? Nie trzeba już przy pierwszej wizycie mówić o wszystkich rzeczach. Jeśli umawiasz się regularnie na sesje/wizyty to w miarę każdej kolejnej powinnaś się coraz bardziej otworzyć/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha ja jestem w miarę zdrowa:) czyli wywiadełe po prostu jak przy badaniach okresowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o właśnie przy pierwszej nie potrzebuję na teraz bo teraz mam taką baaaardzo trudną sytuację w życiu i te objawy co zawsze mam zrobią zaraz ze mnie alkoholiczkę:-P mam na myśli pierwszą wizytę później będę miała o tym własne zdanie leków chcę uniknąć jakichś tam psychotropów/dragów no ale jak trzeba to trudno choć ja wierzę że nie trzeba:) chciałabym jakieś uspokajające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy raz mogę iść prywatnie niech im będzie,. sępy :O:O:O później chyba na nfz średnio zdzierają za 1h/100 zł. jak będę potrzebowała 7 wizyta na tydzień :O nie jestem bogaczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahahaha dobre dobre Elektronik szczególnie końcówka bo to był psychoanalityk. w skrócie psychoanal :-P zboczek od freuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś tam może
ja wybiorę się do specjalisty, ale ja i tak nie będę mówił swojej historii, tylko napiszę wcześniej na komputerze i wydrukuję, oj będzie miał czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja też wcześniej poczynię notatki :-p ja mam taką całą story z której może i coś wynika ale pewne rzeczy lepiej przemilczę zastanawia mnie na ile specjalista zna życie i ile się może domyśleć :-P bez zbędnych przesłuchań jak na komisariacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś tam może
Ja bym nawet nie miał szans za bardzo opowiedzieć o swoich problemach, ze względu na silną fobię społeczną. Dlatego jeśli kiedyś się wybiorę to napiszę je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no tak. a jak u Ciebie z innymi lekarzami? bo lepiej go tak potraktować. jak profesjonalistę nie jak spowiednika :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
up (bo jak tak dalej pójdzie to się wypowiedzą dopiero jak będę wyleczona:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×