Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

wracam do Was dziewczyny :) poleżeć chciałam z książką i mnie ścieło 2,5h snu ! co ja będę w nocy robić. Choinki mamy - cudo ! Andziulka że Ci się chciało :) bardzo ładna bombka i czasochłonna:). Ja pracowałam nad cukierkami -wiązałam na nich to coś a la sianko,żeby powiesić na choinkach. Mama jesteś baaaardzo duża i faktycznie brzuszek sporo urósł wielki jak na bliźniaki :) Andziulka ja mam jeszcze mniejszy od Twojego :) może jutro uda mi się go wstawić jak pobawię się normalnym aparatem bo nie mam kabla do usg kom- swoją drogą ładny różowy sweterek on chyba lekko włochaty jest :P? i ciepły? Anetucha ty słonica byłaś w 15 tc :> ale ogólnie szczupła na zdjęciu wyszłaś aż się nie chce wierzyć ze tyle cie przybyło w ciąży.Fajne spodnie miałaś :P ciążowe już coo?gdzie kupiłaś ?:P ehh zamiast na brzuchy patrzeć to ja Wam po ciuchach szpieguje ;) Monikaw - wiem co to znaczy spędzać święta z dala od domu i smutno mi było na ten fakt ale jak sie potem okazało było lepiej niż przez kilka ostatnich lat w domu i juz zawsze chciałam taką Wigilie :) Życze Ci żebyś swoją także wspominała jaką jedną z tych fajnych :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemądra dziękuję za słowa uznania ;) sweterek mam malinowy :) a jakość zdjęcia słaba to wyszedł różowy :P powiem Wam, że takie rzeczy kupuję zawsze na targu :D u jednej i tej samej babki i mam już naprawdę sporą kolekcję bluzeczek takich dzianinowych, sweterków, golfów i super mi się je nosi a na dodatek są bardzo niedrogie no i pewne źródło. Za ten dałam 50zł, a w jakiejś galerii pewnie 2-3 razy tyle bym musiała zapłacić... Teraz upatrzyłam sobie za 55zł taką sukieneczkę dłuższą niż ten sweterek ale bardzo podobny kolor no i bez tego golfu, jutro kupię :) a jak ubiorę swoje choinki to wstawię zdjęcia :) no i czekamy niemądra na Twoją fotę brzuszka :) i reszty mamusiek też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
próbowałam zrobić zdjęcie ale coś ciemno mam w pokoju jutro zrobię :) no i połowę prezentów mam kupionych oczywiście pies i kot też dostaną prezenty pod choinkę :p i dla nich kupiłam najprędzej z resztą był mały problem ale jeszcze trzy i już mam z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra haha to zwykle spodnie dresowe po domu :D H&M 7 funa :p no przybylo mi duzo zwlaszcza w tylku. dokladnie rok temu smigałam na nartach w spodniach rozmiar 36 a teraz chyba z 40 bym miala. jeszcze nosze ciazowe ale w piatek ide na zakupy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale piękne choinki i bombki, macie talent:) Andziulka nie przejmuj się, ja jestem w 16 tc i wyglądam jak bym się najadła kausty z grochem:) Niecały kilogram do przodu. Nawet w szkole sie śmieli ze mnie że sie nażarłam i nie mogli uwierzyć że jestem w ciąży:P Syrop z cebuli masakra,ale powoli zaczyna mi sie odrywac:) Tak sobie pomyślałam wczoraj,że to wyjątkowe święta, czuje się taką atmosferę, to wszystko jest takie inne niż do tej pory. Nie wiem czy to hormony ciążowe że mnie tak wszystko wzrusza:P A co to będzie za rok jak będziemy miały swoje Maluszki. Anetucha zazdroszcze Ci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewuszki dawac focie:) moje siostrzyczki juz przyjechaly!!!!!!!! (wczoraj) dostalam worek ciuszkow i bujaczek dla syneczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff... coraz blizej porodu... :) nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika------------29-----------Ni emcy--------------5------------? mamaanita---------------Anita--------------22-----------k uj.pom--------------6------------? Lindis---------------------Martyna-----------24---------- śląsk------------------8------------? szczesliwa-mmmama------------------------30-----------ł dzkie --------------10------------? andziulka007-------------Angelika----------26----------Ł dzkie---------------14----------? andziulka88--------------Ania----------------24---------- -łódzkie-------------14-----------DZ (nie)mądra--------------Agata---------------28---------- -Ch orzów- --- ------14---------CH? HinskiTurysta------------Ewa----------------20----------- -Lu buskie-----------19---------CH kasia8384----------------Kasia---------------29---------- - lubuskie------------19----------? Allegrowiczka1987------Iwona---------------24----------- Ok. Kraków--------20---------DZ keysy2121---------------Kasia----------------21---------- - mogilno------------31---------CH 18Karola18--------------Karolina-------------18---------- - podlaskie----------28---------DZ MAMA2013LUTY--------Karolina-------------22-----------pod k arpa ckie----33---------CH Fijfijfijuu---------------Ewelina--------------28-------- - --mazowieckie------32---------CH XxPrzyszla_MamaxX----Magdalena--------20-----------świ ęt okrzyskie.---31--------DZ JagusiaGusia------------Kasia----------------25---------- - -Lubelskie----------31-----------? izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-----------? MAMUSIE anetucha123456-----------Aneta------------24------------K en t , Anglia----------------- DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, no piękne te choinki i bombki :) Normalnie arcydzieła :) I brzuszki też piękne :) Anetucha, rzeczywiście miałaś spory, mój zaczął widocznie (ale może bardziej dla mnie ;) ) rosnąć od 16 tygodnia :) Wstawiłabym też fotkę mojego brzucha (już dawno miałam to zrobić), ale wizja walki z M. i walki z przerzuceniem do nowego laptopa trochę mnie zniechęca ;) Mój brzuch też "przemawia" za chłopcem :) Jest mocno wystający :) MAMA nie ma jak rodzinka co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja uaktualniam :) nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika------------29-----------Ni emcy--------------5------------? mamaanita---------------Anita--------------22-----------k uj.pom--------------6------------? Lindis---------------------Martyna-----------24---------- śląsk------------------8------------? szczesliwa-mmmama------------------------30-----------ł dzkie --------------10------------? andziulka007-------------Angelika----------26----------Ł dzkie---------------14----------? andziulka88--------------Ania----------------24---------- -łódzkie-------------14-----------DZ (nie)mądra--------------Agata---------------28---------- -Ch orzów- --- ------14---------CH? HinskiTurysta------------Ewa----------------20----------- -Lu buskie-----------19---------CH kasia8384----------------Kasia---------------29---------- - lubuskie------------19----------? Allegrowiczka1987------Iwona---------------24----------- Ok. Kraków--------20---------DZ keysy2121---------------Kasia----------------21---------- - mogilno------------31---------CH 18Karola18--------------Karolina-------------18---------- - podlaskie----------28---------DZ MAMA2013LUTY--------Karolina-------------22-----------pod k arpa ckie----33---------CH Fijfijfijuu---------------Ewelina--------------28-------- - --mazowieckie------33---------CH XxPrzyszla_MamaxX----Magdalena--------20-----------świ ęt okrzyskie.---31--------DZ JagusiaGusia------------Kasia----------------25---------- - -Lubelskie----------31-----------? izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-----------? MAMUSIE anetucha123456-----------Aneta------------24------------K en t , Anglia----------------- DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiałabym poprosić mojego M., żeby mi pomógł, a pewnie też nie będzie zbyt chętny, żeby zrzucić wszystkie zdjęcia z aparatu, bo ten laptop ma nowego Windowsa i ostatnio walczył z nim i nie mógł zgrać zdjęć :O Spróbuję później, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka jak zrobilas takie super bombki? przesliczne sa. mama ty6 to co zdj to mnie coraz bardziej zaskakujesz. rosnie ci ten brzuchol jak najety. ja mam mniejszy. pozniej wstawie bo teraz nie zdaze, bo za pol godz musze wychodzic. mama a masz jakies rozstepy? bo ja np ani jednego i mysle czy to juz tak zostanie z czego bylabym bardzo zadowowlona czy jeszcze mi wyskocza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nareszcie dzis do lekarza, bio juz naprawde nie wiem czy sie martwic czy nie. wczoraj niby nic nie robilam a do 12 nie spalam bo brzuch bolal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety mam na calym brzuchu rozstepy, te oliwki i kremy sa DO DUPY!! po za tym genetyka.... no nic teraz z tym nie zrobie, po porodzie bede cos probowala, zabieg u kosmetyczki, no taki nasz juz urok z tymi rozstepami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze to bym sie chyba zalamala. pamietam jak raz mi sie guma od leginsow odcisnela na brzuchu i myslalm ze to rozstep to normalnie ryczalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy, ja na szczęście póki co też nie mam rozstępów, ale słyszałam, że potrafią wyskoczyć w ostatnich tygodniach :O Moja mama też nie ma na brzuchu, ale ona nosiła brzuch jak na dziewczynkę, czyli miała taki "rozlany" i wydaje mi się, że może to po części dlatego. Ja mam taki "w czub" przez co boję się, że wokół pępka będę miała :O Tfu tfu! MAMA mimo wszystko nie rezygnuj ze smarowania, bo może dzięki temu chociaż będziesz miała ich mniej i może złagodzisz te co już są, żeby się nie poszerzyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) na wszystkich balsamach na rozstępy jest napisane żeby stosować również po porodzie i lepiej tak robić:) znajoma stosowała przez ciąże i nic jej nie wyskoczyło to przestała po porodzie wyszły :/ a tak zmieniając temat to po prostu te artykuły o jutrzejszym końcu świata mnie rozbrajają hehe masakra normalnie :) ludzie zapasy robią,w piwnicach się chowają no szok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka007 nie załamuj mnie, bo niby nie wierzę w ten koniec świata, ale jak tak się zagłębię to robi mi się tak dziwnie... :O Ja też mam zamiar smarować się "po", tylko zastanwiam się co z piersiami, bo przecież je też trzeba smarować, a kiedy to robić jak się karmi dziecko co 2h :O Smarować, zmywać, smarować, zmywać i tak cały dzień?? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfij przestań nie przejmuj się jaki koniec świata?kupiłam większość prezentów, jutro ubieram choinkę,w sobotę robię pierogi,w niedziele ciasteczka a w przyszłym roku w czerwcu rodzę moje najukochańsze maleństwo także uwierz mi nie będzie końca świata bo ja już mam inne plany hihihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) jak tam samopoczucie dziewczyny? Bo u mnie coś lepiej, może dlatego że jest mrozik. Bo ostatnio jak taka plucha była to mnie się nic nie chciało a teraz jakoś lepiej i nawet mam wenę na sprzątanie i nie mogę jej zmarnować więc zaraz biorę się za robotę :) niedawno przyjechałam z miasta bo chciałam sprawić mnie i mężowi prezent pod choinkę w postaci pięknego stołu i krzeseł do nas do pokoju :) ale akurat tego faceta nie było u którego chciałam zamówić te mebelki :/ spróbuję do niego zadzwonić bo jeszcze taka nadzieja że na Święta będziemy mieć fajny prezencik :) u niego już braliśmy stół z krzesłami do dużego pokoju i ma naprawdę rozsądne ceny, sam to produkuje stąd ceny naprawdę niewygórowane, za komplet zapłacimy ok. 1200zł a w sklepie to mi kopara opadła jak spytałam....jeden komplet prawie 3 tysiące, drugi prawie 2 jaki mi pokazywał facet w katalogu... Szok! A tu co chcieliśmy kupić wiem, że meble są z drewna a nie z jakiejś sklejki i solidne. Mam jeszcze nadzieję że się uda :) Agunia -> Ty przecież dużo zwracałaś i nie dziwne, że mało przytyłaś skoro wszystko co jadłaś i tak Ci "uciekało" ;) ale ja się nie martwię, bo tyle co mi przybyło to i tak mieści się w normie, a niektóre kobiety w I trymestrze nic nie tyją więc luz :) Keysy -> bombka bomba :D wiem, że fajna ;) znalazłam taką stronkę w necie i robiłam wg wskazówek :) wyszła nie taka ładna, ale z daleka nie widać że wszystko jest krzywo ;) jeśli któraś lubi się bawić to macie link http://srebrnaagrafka.pl/artykuly/bombka-na-choinke-technika-wstazeczkowa :) może spróbujecie :) A jeśli chodzi o rozstępy to ja jak już kiedyś pisałam nie będę przepłacać i po prostu używam zwykłej oliwki w żelu Johnson's baby i to tej samej już od kilku lat. Nie używam balsamu do ciała chyba już od czasów szkoły średniej tylko tej oliwki właśnie. Ale jestem leniem i nie każdego dnia się smaruję chociaż robię to najczęściej jak tylko mogę. No i nie tylko brzuch, ale piersi, pośladki, uda i boczki dokładnie smaruję bo tam też mogą się pojawić rozstępy. A i słyszałam właśnie, że czasem przez całą ciążę nie pojawiają się w ogóle ale po już tak więc trzeba i po porodzie dbać o skórę. Moja mama ma straszne rozstępy na brzuchu więc pewnie i mnie to nie ominie, ale ja już się oswoiłam z tym, bo mam na tyłku i na udach bo kiedyś mi się przytyło trochę i tak mi zostało. Najgorsze tylko na tym brzuchu, żeby takiej tragedii nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka, no ja też nie po to noszę już 8 miesięcy tego małego gada, żeby go potem nigdy na oczy nie zobaczyć ;) :D A ja się wkurzyłam, bo kupiłam mamie prezent na Bao.pl i przy kupnie była deklaracja, że 17.12 nadadzą przesyłkę i wyślą na maila nr listu przewozowego. Nic do te pory nie dostałam i wysłałam dziś do nich maila w tej sprawie. Oczywiście póki co cisza i czuję, że nie przyjdzie paczka do Świąt, bo teraz weekend. Miałam do nich zaufanie, bo już kiedyś u nich kupowałam, a teraz w najważniejszym momencie dupa :( Dobrze, że mam dla mamy jeszcze jeden prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka przepędźmy te chore wizje na temat końca świata! Nie słyszałyście, że Majowie odwołali koniec świata bo jest wyprzedaż w Citroenie czy tam w Renault :D nie będzie koniec świata! :D:D:D Ja też mam plany związane z moją córcią kochaną, zamierzam się nią jeszcze nacieszyć, zrobić jej rodzeństwo i czesać kucyki, kupować piękne sukieneczki, rozmawiać z nią o wszystkim i bardzo bardzo mocno kochać :) więc mnie koniec świata nie rusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka ja sobie teraz kupiłam balsam Ziaja dla przyszłych mam i nie jest taki drogi bo 18zł dałam i oczywiście oliwkę też mam :) ja też pewnie będę miała rozstępy bo mama ma po porodach :/ Fijfij z tymi zakupami internetowymi to nieraz tak niestety jest raz przyjdą w porę innym razem nie koniecznie :/ ja też czekam na paczkę niby wysłali ale zobaczymy czy dotrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa nova nowa
Witam jestem tu nowa i nie zdazylam przeczytac calej korespondencji... ale zauwazylam ze sa tu doswiadczone dziewczyny otoz mam pewien problem w dniu spodziewanej @ zrobilam test ktory wyszedl pozytywny( dodam ze @ ma 6dni spoznienia) powotrzylam go nastepnego dnia rowniez pozytywny bylam u lekarza potwierdzil ciaze, natomiast na usg jest nieco za wczesnie i mam kolejna wizyte 2 stycznia ale dzis nad ranem zauwazylam lekkie plamienie i sie troche przestraszylam :( nic mnie nie boli i czuje sie dobrze, bo zawsze przy okresie umieram z bolu ale to teraz nawet nie przypomina okresu. troche sie boje poradzcie czy mialyscie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natychmiast skontaktuj sie z lekarzem lub bezposrednio jedz do szpitala i powiedz w ze jestes we wczesnej ciazy i masz plamienia, krwawienie juest niebezpieczne na tym etapie ciazy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nova zależy jakie to plamienie. Ja na samym początku ciąży 2 razy delikatnie plamiłam. Jeśli plamy kolorem przypominają kawę z mlekiem to nie powinnaś się zbytnio martwić, ale jeżeli są krwisto czerwone radzę Ci jechać na pogotowie. Tak czy inaczej idź lepiej do lekarza, nie ma co ryzykować, tym bardziej że zaraz będą święta a Ty będziesz się zamartwiać. Mi lekarz przepisał Duphaston, bralam go 2 tygodnie i wszystko jest do tej pory w porządku:) Trzymam kciuki za Ciebie i Maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×