Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Bylam u lekarza szyjka się trzyma jest bez zmian :) następna wizyta 10 maja no później moja lekarka ma dwa tyg urlopu. Pobrała wymaz na paciorkowca :) byłam trochę na mieście kupiłam sobie spodnie dresowe ma 30zł :D nie mam prawie w czym chodzić :p balerinki ładne sobie upatrzylam w ccc :) Szoszo to się napracowalas :) ja biorę witaminki Doppel Hertz mama i one zawierają DHA i dobrze się po nich czuje bo wcześniej Bralam Femibion i było gorzej i dwa razy gorzej Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna wiesz... myślałam,że dam radę :] W końcu czuję się dobrze, ale jednak 8h w pracy gdzie muszę sporo chodzić, po schodach też, na dodatek jest gorąco to za dużo na 35tc :] Brzuch twardniał, w nocy nie mogłam spać bo bolał... Doszłam do wniosku,że nie ma się co zajeżdżać :] Ale dobrze,że poszłam na jeden dzień bo przerwałam ciągłość sick'a i nie naliczą mi wczesniej macierzyńskiego :P Także od dziś mam wolne do 6 maja 2014 :D :] xxx Aaaa.... w czerwcu sezon truskawkowy , niestety ja nie pojem:/ xxx Eryk fajniusi :) I te nóżki-paróweczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka007 no narobiłam się, a jakże! :D Ale pokaż mi kobiety, które pracują do 9mies. !!! I tak jestem master :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ma te faldusie... a tu dopiero 9 tyg ma ta glizda :) co bedzie dalej. no szo truskawki odpadaja... mi tez a tak bym sobie zdzarla z bita smiet i bezami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szo ja pracowalam tez do konca. rano przewijalam dzidka a wieczorem pojechalam rodzic ale teraz zaluje ze tak dlugo sie meczylam. bo na koniec to trzeba lezec i ladnie pachniec a nie tam do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy tak samo mi laski w pracy mówiły... abym już sobie dała spokój... Ja jestem z osób aktywnych więc cięzko mi zrezygnowac było i teraz też się zastanawiam czy dobrze zrobiłam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szo dobrze dobrze. ja tez nie chcialam usiac z dupa a potem po porodzie myslalam po co to bylo na co... moze bym miala wiecej sil na porod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szo tym bardziej ze mowisz ze po schodach trzeba duzo chodzic a to na twoim et niewskazane... no chyba ze chcesz juz rodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo znam znam takie co do porodu pracowaly ale dla mnie to bez sensu jest możliwość to trzeba korzystać z wolnego :) Carolajna Bralam ten femibion a z trzy miesiące ale on nie ma dużo witamin o dlatego się przerzucilam na inne i wlosy mam ładniejsze i cere i paznokcie się nie łamią :D także mi zmiana wyszła na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ze mnie wyrodna matka, mylam gary a amela zleciala z sofy. nic jej nie jest ;) tak samo wkurwia jak zawsze. i chyba wam nie pisalam! postawiona przy stole stoi sama 10 sek ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka007 włosy i paznokcie ładne w ciąży to raczej zasługa hormonów ciążowych a nie witamin :P Dla Ciebie pracowanie w ciąży to bez sens a dla mnie odwrotnie: siedzenie w domu całą ciążę :P Jesli nie ma takich wskazań rzecz jasna :] Ale co kto lubi:) No i Wy w PL macie trochę inne zasady ...ale już kiedyś była dyskusja o tym:) Miałaś usg dziś na wizycie ??? Wiadomo jak duży jest 'mały' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Szoszonowa niestety moja lekarka nie ma usg ale planujemy iść w przyszłym tyg albo za dwa prywatnie zobaczyć jak tam maluch :) widzisz ja miałam w planie dłuższe pracowanie ale nie dało rady przez szyjke ale faktycznie u nas można całą ciążę przesiedziec na zwolnieniu no dają bez problemu zwolnienia :p ale ja bym się zanudzila przez te 9 miesięcy :D Anetucha dobrze ze jej się nic nie stało. Moja kuzynka podobno mnie jak jeszcze w becie byłam taka maleńka to mnie zrzucila z kanapy... Mama się śmieje ze dlatego jestem nienormalna Hehe :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja paznokcie mam cały czas tak somu gówniane, ciągle sie rozdwajają :( Ale cere za to mam straszną, na całym czole, dekolcie i plecach mam pełno malutkich krostek brr... A wcześniej miałam ładną cere :( Więc mi hormony ciążowe działają w drugą stronę ;) A co do pracowania, to ja czasem mam tak, że mi się nie chce przychodzić, ale jak sobie pomyslę, że cały dzień mam siedzieć w domu, bo wiadomo i tak wszyscy przed południem są w pracy, to już wolę siedzieć tutaj niż w domu sie nudzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No już kiedys o tym pisalam,ze w PL jest powalony system...zamiast dawac wszystkim cięzarnym od razu 100% platnego L4 to te kasę wlozyc w darmowe szczepienia po urodzeniu albo w badania w ciazy ...a nie , za ciaze trzeba tyle bulić... i potem na szczepienia ... Latwiej tez byloby ciezarnym znalezc prace badz tez nie bylo by problemow potem z powrotem do pracy :/ xxx Carolajna no na niektorych ciaza dobrze dziala... ja np. mam ladne wlosy, paznokcie, cere ... na innych odwrotnie ... Nie da sie ukryc,ze teraz w organizmie dzieje sie kosmos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna no właśnie ja też tak miałam z paznokciami,włosami i cera ale od miesiąca jest już ok :) i mogę paznokcie malować bo mam co :D pochodzilam dzisiaj trochę i mnie pipka teraz boli ehh mały już pewnie ciężki to cisnie w dół :p ciekawa jestem ile wazy :) idę na drzemkę chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka ja sie ciągle łudzę, że niedługo przejdzie :) Ale wiem że to wszystko przez te cholerne hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam od lekarza, no i ma ten reflux cholerny. dostala dwa syropy, 3 razy dziennie przez miesiac i powinno pomoc. lekarz byl czarny, 3/4 nie rozumialam ale baba w aptece mi dopowiedziala :P matko co za kraj. wyjezdzasz do Anglii, mieszkasz w Afryce. a z nowosci to Amela jest coraz silniejsza. siedziala i napieprzala calymi dlonmi w jego biurko ;p a po drodze do domu, zawsze klade jej swoj tel na nogach. dzis jako pierwszy raz podniosla go. Najpierw go lizala a pozniej zaczela tłuc o ta plastikowa przypinke od fotelika ;] malo wyswietlacza nie rozlala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! :) XX Myslalam ze po porodzie bede czula sie coraz lepiej ale sie mylilam :/ Bylam nacinana w kroczu do porodu i wczoraj wstalam z pęknietym szwem :/ Dzien wczesniej wieczor tak mnie okropnie pieklo , swedzialo i bolalo miedzy nogami ze ledwo przespalam noc a rano jak sie poszlam podmyc poczulam ze mam dziure 8| Szybko zadzownilam do poloznej - ta w ciagu godziny byla u mnie i kazala jechac do szpitala... W szpitalu stwierdzili ze trzeba to zaszyc jutro (czyli dzis) i nic nie dali przeciwbolowego a wieczorem dostalam takich bolesci ze az sie trzeslam z bolu a jak chodzilam to w rozkroku na prawie metr :( Nie moglam sie podmyc, siasc, lezec a co dopiero zalatwic :/ Wylam z bolu!Dobrze ze mama jest na miejscu i zajela sie Amelka bo ja nie moglam sie ruszac :( Kolo 1 w nocy maz wrocil z pracy a ja splakana w lozku nie moglam sie ruszyc, przytulil mnie i nawet to sprawialo mi bol wiec on szybko sie ubral noi prulismy do szpitala... Dostalam antybiotyk, silne leki przecibolowe i mam przemywac "dziure" woda utleniona a potem myc balsamem szostakowskiego. Po 2 bylismy spowrotem w domu, leki zaczely szybko dzialac i dzis czuje sie o niebo lepiej ale lekarka z IP mowilam zebym nie przychodzila na szycie bo niema sensu i tak tez zrobilam. Zastanawiam sie tylko czy ta "dziura" sama sie zrosnie czy tak juz bedzie ;( XX Pytalam o te kupki bo Amelka co jedzenie to kupa a jest na MM wiec troche mnie to niepokoilo ale zmienilam mleko na takie jak podawali jej w szpitalu i teraz robi 2-4 kupki dziennie , dzis np. jeszcze nie bylo :) Karmie ja tylko MM NIESTETY bo po moim pokarmie mala wymiotuje :( Przedwczoraj tak zwymiotowala ze cala posciel do przebrania, wszystkie ubrania (moje i jej) i jeszcze kocyk... Mala dostala jakas wysypeczke na czole podobno od oliwki i wczoraj jej nie smarowalam i dzis jak reka odjal ma ladniutka buzie, jedyne co mnie martwi to to ze na pupci przt samym odbycie robia sie jej krosteczki :/ Zmieniam jej pampersa czesto i smaruje roznymi kremami ale chyba lapie ja odpazenie :/ Dzis siedziala sobie z gola pupcia zeby oddychla od pampersiaka , mam nadzieje ze sie jej to szybko zagoi... XX Wczoraj bylam z mala na kontroli w szpitalu. Jeszcze jest zolta wiec w czwartek nastepna wizyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka mi sie jeden szew rozszedl i cholera zaczal mi sie ziarniak robic. czyms mi tam posmarowali ale walsnie naciecie zrasta sie najgorzej. dlugo i do dupy. ostatnio nie sprawdzalam czy juz sie zroslo ale dlugo mnie bolalo. przy MM Amela nie powinna robic kupy co karmienie. moja robila max 3 dziennie. przewaznie byla jedna. a czasami jedna co drugi dzien. nie smaruj jej buzi niczym. ja jej przemywalam woda i to tyle. dzis jej tylko wycieram chusteczkami tymi co do tylka jak jest brudna. no i ryczy. jak o czyms zapomnialam to dopisze pozniej xxx trzymaj sie biedaku wiem jak to boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetuchna powiedz mi , zostala Ci dziura ? :/ Bosh ja sie tak boje ze to sie nie zrosnie :P Wczoraj poweidzialam mezowi ze jak sie nie zrosnie tpo mnie ani kijem nie dotknie :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×