Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość abece

polecacie pojemniki próżniowe ? w czym przechowujecie żywność?

Polecane posty

Gość abece

chodzi głownie o wędliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w folii alu ale wędlinę mam własną, nie tą galaretę ze sklepu spokojnie wytrzymuje mi tydzień czasu 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merse
Sam robisz wędliny? Zazdroszczę poniekąd. Czasami mnie przeraża, gdy widzę jak szynka leży w lodówce i leży i leży i...nic jej nie jest. Wygląda wciąż świeżo. Zastanawia mnie wtedy ile chemii jest w niej wpakowane. :/ Dlatego staram się kupować od zaprzyjaźnionego masarza, bardziej mu ufam, niż serii sklepów Tesco chociażby. Wędlinę trzymam w takim pojemnik próżniowym http://www.stylowazastawa.pl/produkt/6912/pojemnik_kwadratowy_vacco_abs_1200ml.html, w lodówce mam jeszcze zwykłe pojemniki do których wkładam obiadowe resztki, jakieś kotlety, które pozostały po obiedzie, makarony...Ser trzymam normalnie na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merse
rzucisz jakiś sprawdzony przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam. Kiedyś miałam pojemniki emaliowane ale nie pasowały mi. Teraz przechowuję w pojemnikach próżniowych Dafi, do pracy biorę sobie w nich sałatki, w domu też przechowuję w nich wędlinę i ciasto, ogólnie wszystko czego mam więcej. Zaletą jest, że dłuzej jedzenie świeżość zachowuje i chrupkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola K
Ja też mam te pojemniki Dafi, są rewelacyjne. Poza tym bardzo solidne i estetycznie wyglądają. A produkty świeże tak jak zaraz po zrobieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wole wszystko przechowywac w torebkach foliowych, oczywiście takich lepszych, cos takie jak tutaj maja www.elzet-opakowania.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam szklane pojemniki na żywność specjalne które kupiłam na www.dukapolska.com :) Bardzo wygodne są, długo zachowują świeżość i łatwo się je myje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam albo szklane albo próżniowe :) na wędliny to chyba lepszy będzie próżniowy, bo dłużej się utrzymuje w nich świeżość. :) Można kupić całe zestawy tych pojemników w necie i to jest chyba najwygodniejsze. Koszt około 10 pojemników + pompka odprowadzająca powietrze to ok 160 zł ( chyba, że nie jest Ci potrzebne aż 10 to np. 3 kupisz za 30-40 zł – też z pompką). Ja kupowałam akurat te z sokowo http://sokowo.pl/akcesoria/pojemniki/ mam cały zestaw i pakuje do tych pudełek co się da ;) Dzięki temu mam też porządek w lodówce co wcześniej mi się nie zdarzało ;) A i mięso się błyskawicznie w takich pojemnikach marynuje :) Zalałam też fajne pojemniki na novoform http://novoform.pl/56-pojemniki-na-zywnosc z tym, że te są już trochę droższe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę polecić te pojemniczki co sama używam, idealne do potraw o stałej konsystencji i tak samo płynów – Super Vac się to nazywa. O pojemnikach to w ogóle się dowiedziałam z youtuba (jeden z ich filmików - www.youtube.com/watch?v=I-wAoHIFXrM ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to od zawsze chciałam mieć jedzenie pochowane w próżnie bo to dużo zdrowiej i mniej się po prostu żarcia marnuje. Co do konkretnej marki to kupowałam SuperVac od AWG i jestem z nich zadowolona. Jak wygląda lodówka w takich pojemnikach, jak jest estetycznie i czysto to widać dobrze na yt: www.youtube.com/watch?v=I-wAoHIFXrM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×