Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytająca-wiedząca-nie wiedząca

Kilka pytań do osób znających temat- ćwiczenia na siłce etc

Polecane posty

Gość Pytająca-wiedząca-nie wiedząca

Witam Mam kilka pytań do znawców tematu. Otóż- Od kilku miesięcy ćwiczę w celu zredukowania tk.tł i straty kg których mam w nadmiarze o dużo za dużo. Ćwiczę w domu zazwyczaj 5-6 dni w tyg i jeden na regenerację. Dotąd robiłam tak- 1dzień- rozgrzewka, górne partie ciała i brzuch- są to ćwiczenia z hantlami, różne rodzaje brzuszków + cwiczenia aerobowe- pomagam sobie fimikami z yt. rozciąganie. 2 dzień- rozgrzewka, nogi, uda, pośladki, rozciąganie. Do tego co drugi dzień cardio- rower albo basen, czasem interwałowo. Codziennie też chodzę na piechtę do pracy ok. 45 min. No i tak od pon- sob, niedziela bez ćwiczeń. Problem w tym, że mimo iż dbam o rozciąganie i przed i po, nier macham tymi hantlami ( 1,5kg) kontroluję każdy ruch, przyjmuję dobrą postawę (kiedyś uprawiałam sporty i nie jestem tak zupełnie zielona w temacie) regularnie mam jakieś kontucje. Jak nie noga, to ramię mnie boli. Wtedy muszę zrobić pauzę na kilka dni i pytanie- co zrobić aby tego uniknąć? Macie jakieś rady? A może jakieś zmiany w tym moim treningu? Poradźcie, bo ja bardzo chcę ćwiczyć, a z bólu czasem nie mogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca-wiedząca-nie wiedząca
pomożecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca-wiedząca-nie wiedząca
Proszę poradźcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca-wiedząca-nie wiedząca
Chyba nie ma nikogo kto się zna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fttrant
A to są kontuzje czy zwykłe bóle mięśni zwane popularnie zakwasami? Bo jak przechodzi po kilku dniach i nie jest to cały czas ten sam mięsień to bym stawiała na to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co mi tam!
jak chcesz zrzucić zbędne kg to powinnać raczej robić takie ćwiczenia ktore angażują największe partie mięśni, a teraz robisz bardziej treninig na rzeźbe a nia na chudnięcie. gdzies przeczytałam, ze rozciąganie robi się po cw na rozgrzanych mięśniach, a rozgrzewkę przed ćwiczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a6w
myślę, że powinnaś odpuścić hantle, 3 x w tygodniu aeroby ale pożądne po ok 45-60 min najlepiej z pulsometrem, który powie Ci czy nie przesadzasz z tempem. poczytaj o zasadach aerobów dla kobiet max tętno minus minus wiek i z tego ok 60 - 75% poz tym, ćwiczysz zbyt często, stąd ból w przetrenowanych mięsniach i stawach. 3 x aeroby ale najlepiej połączone z ćwiczeniami brzucha i pośladków i nóg ale te ćwiczenia przed aerobami i będzie git. daj sobie 2 - 3 miesiące, nie jedz wieczorami ciężkich potraw, ale po treningu zawsze jakiś węgiel - banan, nawet wafelek chociaż to może sobie odpuść i będzie super, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnaZakręcona
Kobieto - jeżeli rozciągasz się przed rozgrzewką to nie dziw się później, że coś Cię boli. Rozciąganie rób zawsze na koniec treningu. Przed treningiem porządna rozgrzewka + przed rozciąganiem też musisz się dodatkowo rozgrzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FitnessSylwetkowe
J.W + dieta, może coś z dietą jest nie tak. Czy dostarczasz wszystkich potrzebnych i niezbędnych substancji odżywczych, regenerujących, utrzymujących ciało w odpowiednim bilansie? Czasami zakwaszenie organizmu, brak protein, minerałów, witaminy C a co za tym idzie brak syntezy prokolagenu może przyczyniać się do takich zjawisk. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×