Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość -sarenka-

Dieta Kapuściana. Ktoś się przyłączy??

Polecane posty

Gość -sarenka-

Zaczynam dietę kapuścianą za kilka dni może ktoś chciałby ją robić ze mną? Wsparcie na forum dużo daje, przekonałam się o tym chudnąc wiosną 14kg właśnie tutaj :) teraz chcę schudnąć resztę żeby być zadowoloną z ciała w 100% Wybrałam taką dietę bo nie trzeba się głodzić a można schudnąć jedząc. Mam 164cm 63kg chcę schudnąć do 60-59kg. Zapraszam chętne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
Dzień pierwszy zupa kapuściana, owoce (np. melony, arbuzy, jabłka, pomarańcze, lecz nie banany czy czereśnie), co najmniej 2 litry mineralnej, niegazowanej wody, gorzka herbata i/lub kawa. Dzień drugi zupa kapuściana, gotowane lub świeżo warzywa (najlepiej zielone lub liściaste), nie można jeść kukurydzy, fasoli, grochu i groszku, na obiadokolację: dwa ziemniaki ugotowane w mundurkach, ewentualnie z masłem, nie można jeść owoców, co najmniej 2 litry mineralnej, niegazowanej wody, gorzka herbata i/lub kawa. Dzień trzeci zupa kapuściana, warzywa (np. brukselka, ogórek, marchew, lecz nie ziemniaki), owoce (np. arbuz, pomarańcze, lecz nie banany), co najmniej 2 litry mineralnej, niegazowanej wody, gorzka herbata i/lub kawa. Dzień czwarty zupa kapuściana, 3-5 bananów, dodatkowo można sobie pozwolić na dowolną ilość mleka odtłuszczonego, co najmniej 2 litry mineralnej, niegazowanej wody, gorzka herbata i/lub kawa. Dzień piąty zupa kapuściana (co najmniej jeden talerz!), 0,25 do maksymalnie 0,5 kilograma gotowanego lub pieczonego bez tłuszczu mięsa (wołowina, pierś z kurczaka, chudy indyk, ewentualnie ryba), 6 pomidorów, co najmniej 2 litry mineralnej, niegazowanej wody, gorzka herbata i/lub kawa. Dzień szósty zupa kapuściana, gotowane lub pieczone beztłuszczowo mięso (wołowina, indyk, kurczak) lub ryba, warzywa (głównie zielone, bez ograniczeń ilościowych), co najmniej 2 litry mineralnej, niegazowanej wody, gorzka herbata i/lub kawa. Dzień siódmy zupa kapuściana, brązowy ryż lub kasza (może być podana z owocami i cynamonem), warzywa, co najmniej 2 litry mineralnej, niegazowanej wody, gorzka herbata i/lub kawa. niesłodzone soki owocowe i warzywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
Składniki zupy kapuścianej jedna główka białej lub włoskiej kapusty, sześć dużych, drobno posiekanych cebul, sześć pomidorów (świeżych lub z puszki), dwie zielone papryki (lub żółta i czerwona), 25 dag marchewki, jeden pęczek selera naciowego, przyprawy: pietruszka, pieprz, curry, pietruszka, koper, oraz inne według uznania np. oregano, czosnek, bazylia, estragon. Sposób przygotowania Kapustę szatkujemy, pomidory (obrane ze skórki), seler, marchew i paprykę kroimy na drobne kawałki. Tak przygotowane warzywa zalewamy około 3 litrami wody i gotujemy. Kiedy składniki staną się miękkie, czyli po około pół godziny, wywar przeprawiamy wspomnianymi wyżej przyprawami. Pamiętajmy, aby nie dodawać do zupy soli, tłuszczu ani bulionu. Ponieważ stanowi ona bazę siedmiodniowego menu, która pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy, ważne jest, aby została przygotowana ściśle według przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooobosheee
przykro mi dla Ciebie ta zupa to super srodek na odruch wymiotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość datyya
ja po 2 dniu miałam odruch wymiotny ugotowałam zupe a rano ja wywaliłam do kosza nie dałam rady nigdy wiecej kapuscianej łeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
hmm ja uwielbiam kapustę i warzywa więc jakoś mnie ta zupa nie przeraża a wręcz cieszy że nie bedę chodziła głodna jak na innych szybkich dietach ;) ja sobie zmiksuje zupkę na krem i doprawię odpowiednio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość datyya
ja tez tak myslaalm ale pzrez chwile a wzdecia i bole brzucha tez miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -dot MJ
nie miksuj!!! warzywa w kawalkach wplywaja na lepsze trawienie, a to w diecie jest b. wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
Dziękuję dziewczyny za rady, ja mam dużą motywację i zjem zupę w kawałkach i miksie bo to cały tydzień tak a może nawet dłużej zrobię :) muszę mieć małe urozmaicenie tej zupy żeby przetrwać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakakama
aile tej zupy na dzien trzeba zjesc? jak dlugo ja mozna trzymac w lodowce po ugotowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
Nie wiem ile ta zupa może poleżeć w lodówce jeszcze nie robiłam, a jeść należy minimum raz dziennie ale im więcej tym lepiej, ja planuję jeść w zależności od głodu ok 3 razy dziennie plus to co można jeść w danym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakakama
i ile mozna schudnac? w tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakakama
a kiedy zaczynasz moze tez sie skusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
Tu jest link z informacjami o diecie: http://www.dietakapusciana.eu/index.php Piszą że można schudnąć do 6kg ale wtedy to trzeba by było mieć sporą wagę lub sporo wody ;) ja nie liczę na cuda realne na pewno jest schudnąć w moim przypadku 2kg na więcej się nie nastawiam ale jak dam radę to będę robić dietę więcej niż przez tydzień. Ruszam z dietą za jakieś 2 dni, muszę zrobić zakupy, ugotować zupę i nastawić się psychicznie ;) Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pamietniczku
Witam Ja zapraszam do siebie. Już dobiega końca pierwszy tydzień na tej diecie. Mój pierwszy tydzień. Jutro sprawdzę jakie są efekty jeśli chodzi o wagę. Moim zdaniem dieta jest świetna i nie jest się na niej głodnym. Bardzo lubię wszystkie produkty, które zawarte są w jadłospisie dlatego skusiłam się właśnie na tą dietę. Jeśli chodzi o zupę to najlepiej dodać do niej bardzo ostrej papryki w proszku i np ziól do pizzy albo bazylii, wtedy smakuje wyśmienicie. Oczywiscie zupę miksuję. Niestety kapusta w większych kawałkach nie jest smaczna i nie bylabym w stanie tej zupy jeść. Ta zmiksowana jest pyszna i przez tydzień wcale mi się nie znudziła. Ja jutro zaczynam 2 tydzień walki więc będzie mi bardzo przyjemnie jeśli ktoś tez znajdzie się na tym samym dietowym etapie. Co do zakupów to na pierwsze dni dużo nie trzeba- główka kapusty, kilka cebul, 2 zielone papryki i puszka pomidorów, 2 kostki rosołowe no i to już wszystko. Do tego przyprawy, które pewnie znajdują się w każdym domu, owoce pierwszego dnia i warzywa drugiego. Dosyć tania dieta w porównaniu do np Dukana. Za cały garnek zupy nie wydam więcej jak 10 zł a wystarcza na okolo 4-5 dni w zależności od tego ile się tego zjada. Najdroższe sa dwa dni mięsne, ale po pierwsze wolowinę można zastąpić piersią kurczaka lub indyka, a po drugie po kilku dniach na diecie żolądek się kurczy i kawaleczek wolowiny wystarczy do zaspokojenia głodu więc tym samym cena też nie robi się szokująca. Pozdrawiam Cię autorko i mam nadzieję, ze nie zrezygnujesz, a ja jutro postaram się napisac czy bylo warto. Napisz prosze ile masz wzrostu i ile wazysz, ile chcesz osiągnąć dzięki diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pamietniczku
Och doczytałam już w 1 poście że podałaś swoje wymiary. Ja jestem niższa o 2 cm i startuje z dużo większej wagi bo 69 kg. Chciałabym osiągnąć około 55 kg więc zdaje sobie sprawę że dieta będzie raczej długotrwałym procesem i nie skończy się po tygodniu czy po 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
Zaczynam od czwartku więc zapraszam chętne :) Jutro zrobię zakupy na pierwsze dni, w sumie nie wiele trzeba bo będę jadła jabłka i pomarańcze a z warzyw brokuł i warzywa na patelnie wrzucone do parowaru, kawałek indyka i ryby. Bardzo proste menu tanie i szybkie w przygotowaniu posiłki, oby efekty diety były równie dobre :) w pamietniczku witaj, napisz jak efekty po tyg diety ;) ile masz zamiar ją stosować? pozdrawiam i powodzenia w walce z kg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pamiętniczku
Bardzo się ciesze, ze nie ucieklaś i się zdecydowałaś. Po 1 tygodniu jest o 3 kg mniej (spodziewalam się więcej jeśli mam być szczera, ale cóż dobre i to) Dziś zaczęłam 2 tydzień. Też zjadam jablka i brokuły i chińskie warzywa na patelnie do tego jeszcze salata, pomidory, banany, brazowy ryż, mleko 0% no i oczywiście zupa z kapusty. To całe moje menu. Wszystkie te rzeczy bardzo lubię i nie mam żadnego problemu z ich jedzeniem. Czekam na ciebie i do uslyszenia jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
właśnie zajrzałam po przepis na zupkę bo będę robić na jutro :) Gratulacje!!!! świetnie Ci poszło :) też bym chciała osiągnąć taki efekt ale nastawiam się na 2kg gorzej jak spadnie mniej ale to wtedy zakończę moje przygody z dietami i pogodzę się z taką wagą jaka jest ;) pozdrawiam i do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
Witam w pierwszym dniu diety :) widzę że nie ma chętnych :( Zupę wczoraj gotowałam wyszedł ogromny gar, zmiksowałam ją nie całkiem na papkę tylko na drobne kawałki, jak spróbowałam po ugotowaniu nie smakowała mi, dałam sporo przypraw paprykę, pieprz, curry nawet tymianek którego nigdy nie używałam i zupa przez noc się ''przegryzła'' i jest pyszna :) uff zjadłam na śniadanie miseczkę potem zjem jabłko, zupę, pomarańcz, zupę i chyba tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna84m
czesc;)pare lat tremu probowałam diety kapuscianej, schudłam troszeczke.przerwałam diete i zaczełam sie po prostu zdrowo odzywiac.zupy gotuję na dwa dni, ale na malutkiej porcji rosołowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pamietniczku
Ja również jestem. Własnie zupe nastawilam i popijam starą. Wieczorem piczone ziemniaki mniammm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
Pierwszy dzień najgorszy a teraz już z górki :) Wczoraj zjadłam 4 miseczki zupy, 2 jabłka i pomarańcza, do tego kawa herbata owocowa oraz 2l wody. Dzisiaj już będzie lepiej bo można jeść warzywa :) mam już 2 zupy za sobą i porcje warzyw, potem jeszcze jedna zupa i ziemniaki :) Nie warzę się do końca diety bo to tylko 7 dni, najbardziej zależy mi na spadku cm na brzuchu, po wczorajszym dniu już są efekty :) Pozdrawiam dziewczyny na tej diecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pamietniczku
Witaj Ja wczoraj zjadłam 4 talerze zupy, dwa małe pieczone ziemniaki z odrobiną masła, 1,5 litra wody a dziś: 2 talerze (ale takie po brzegi) zupy, paczkę brokuł, dwa jabłka i 1,5 litra wody. Jutro banany i mleko, no i zupa oczywiście. Ważę się dopiero w środę po zakończeniu kolejnego tygodnia i wtedy będę wiedziała czy cokolwiek zleciało. Nie wydaje mi się jednak żeby coś poszło w dół. No ale zobaczymy. dziś dopiero 3 dzień minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
Witam koleżankę wyżej i pozdrawiam :) miło że nie jestem sama na diecie ;) dzisiaj mam 3 dzień i strasznie mnie muli, więc na śniadanie zamiast zupy zjadłam jabłko, teraz zupę ale nie wiele, potem warzywa i owoce, dzisiaj zjem 2 zupki skoro jest większy wybór w menu ;) a jutro tylko zupa i banany a z mlekiem to nie wiem jak będzie nie przepadam, może jakiś koktajl sklecę hmm od początku diety troszkę pobolewa mnie głowa czuję się nieco słabiej ale to normalne, zaczynam tęsknić za poranną jajecznicą i chlebem żytnim ale jeszcze tylko kilka dni diety :) brzuch stał się mniejszy od razu ciuchy lepiej leżą świetnie :) a mam brzuchol po ciąży dość spory nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
Dzisiaj 4 dzień :) ból głowy i inne osłabienia minęły :) od rana czuję się normalnie jak zawsze, także wg mnie najgorsze pierwsze 3 dni potem organizm się przyzwyczaja do diety. Dzisiaj zjadłam banana na śniadanie teraz zupka dodałam do niej świeżej natki pietruszki i od razu inaczej smakuje więc jeszcze mi nie zbrzydła ;) już tylko kilka dni zostało strasznie jestem ciekawa efektów, na razie widzę że brzuch coraz mniejszy od początku ale nie wiem jak się to będzie miało do wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pamiętniczku
U mnie dziś dzień 5 w 2 tygodniu. Wczoraj zjadłam trochę zupy, 3 banany i 1/2 litra mleka Dziś odrobina zupy a jeszcze w planie pomidory i pierś z kurczaka. Nie wytrzymałam i weszłam na wagę. Pokazało 65 a to znaczy ze jest kg mniej niż w środę przy ostatnim ważeniu. Bardzo się cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pamietniczku
Sarenko jesteś jeszcze? Ja mam dziś dzień 7 czyli ostatni w tym tygodniu. Jutro kolejny tydzień i kolejny garnek zupy. Z tego co widzę zleciał kg bo jest 65. Dobre i to. Kg tygodniowo daje 4-5 kg miesięcznie a to całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę fakt że jeszcze 15 mi zostało do zrzucenia. Za 3 miesiące będzie z głowy, tylko pewnie nie będę mogła już patrzeć na zupę. Choć jak na razie nie narzekam. Smakuje mi. Przyprawiam ją bardzo ostro, czasem na kwaśno, zależy na co mam ochotę. Wczoraj zjadłam 3 miseczki zupy, paczkę brokuł, kilka listków salaty i 1/2 piersi z kurczaka ugotowanej w wodzie z zielem angielskim i liściem laurowym. Dzisiaj zajadam właśnie zupę, a w planach brązowy ryż z chińskimi warzywami. Ogólnie czuje się dobrze. Czasem tylko jestem tak głodna ze aż boli mnie żołądek i mam mdłości, ale wtedy sięgam po zupę albo po wodę i to uczucie mdłości mija. No i przy rannym wstawaniu mam lekkie zawroty głowy, ale nie wiem czy to kwestia diety czy braku snu, który mi ostatnio funduje moje małe dziecko (zabawy od 3 do 5 rano, a potem pobudka o 6). Tak poza tym czuje się świetnie. Widzę po sobie że ubyło mi te 4 kg. Nie mam też problemów z bólem brzucha po kapuście czego najbardziej się obawiałam. Mam nadzieję, ze kolejny tydzień zleci równie szybko jak ten i da dobre efekty. Może jednak ktoś ma ochotę się przyłączyć do wspólnego dietkowania? Zawsze to przyjemniej kiedy można z kimś popisać. Takie monologi stają się nudne. Zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -sarenka-
Witam, ja nadal jestem na diecie tylko nie miałam kiedy tu zaglądnąć. Ja ją już kończę bo jeszcze jutro ostatni dzień :) ciekawe jak efekty. w pamietniczku Lepiej po 2 tyg zakończ dietę kapuścianą bo sobie zaszkodzisz a kg i tak już nie będą spadać. Musisz rozszerzyć menu żeby twój organizm dobrze funkcjonował ale też dodatkowo jeść zupę jak nie zbrzydnie ;) Ja mogę Ci polecić dietkę SOUTH BEACH na dalsze odchudzanie jesz i chudniesz jest świetna, schudniesz 1kg tygodniowo i trwale. Ja ją stosowałam wiosną przez nie całe 3 miesiące schudłam 14kg. Nie ma monotonii po prostu zdrowo się je. Wszystko co schudłam nie wróciło a nauczyłam się regularnie i zdrowo odżywiać. Teraz już nie działa na mnie odchudzająco takie jedzenie więc robię kapuścianą żeby zrzucić ostatnie 3-4kg by czuć się doskonale. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pamietniczku
Sarenko zobaczę jeszcze jeden tydzień i właśnie zastanawiam się na dieta plaż południowych. Bardzo fajnie wygląda, ciekawe tylko czy kg będą spadać. Ja już dietuję od dłuższego czasu i sporo zrzuciłam i ostatnio tak jak ty miałam zastój tylko ze na dukanie dlatego postanowiłam zrobić tą kapuściankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×