Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wyczekiwana

Kwas foliowy

Polecane posty

Gość Wyczekiwana

Cześć Dziewczyny! Czy Wy wszystkie brałyście kwas foliowy w ciąży? Ja jestem w 7 tyg. Lekarz nie przepisał mi kwasu foliowego, jednak po rozmowie ze znajomymi, które były już w ciąży wszystkie go zażywały. Więc i ja dzisiaj kupiłam, no i od dzisiaj zaczynam go brać. Tylko dlaczego mój gin mi go nie przepisał? Słyszałam, że jak ma się dobre wyniki krwi to nie ma takiej potrzeby, ale nie wiem czy to prawda. A jak było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to się naciesz, tym
może lekarz myślał, że o tym wiesz, no cóż- tak czy inaczej powinnaś kwas foliowy przyjmować, jak będzie go za dużo, to i tak za przeproszeniem- wysikasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyczekiwana
No tak niby wiedziałam o tym, że trzeba. Ale to moja pierwsza ciąża i pomyślałam, że jak lekarz nie przepisał... No trudno od dzisiaj biorę. Mam tylko nadzieje, że nie za późno zaczynam i wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama.....
bo kwasu foliowego sie nie przepisuje, z reguły kobiety wiedza że sie go powinno brac juz przy planowaniu dziecka, a jak nie to od momentu kiedy sie dowiedziałas o ciązy. przy nastepnej wizycie zapytaj o witaminy. a jak lekarz mało gadatliwy to lepiej zmien odrazu na takiego ktory cie bedzie informowal o wszystkim. ja zazywałam juz poł roku przed planowana ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy powinno się zażywać jeszcze przed poczęciem minimum 3 miesiące. Brałam do 14 tygodnia. Wyniki nic tu nie mają do rzeczy bo kwas foliowy jest potrzebny do tworzenia cewy nerwowej i żeby dziecko nie miało rozszczepu kręgosłupa. cyt: "Prawidłowy poziom kwasu foliowego w organizmie jest ważny zwłaszcza dla przyszłych matek i ich nienarodzonych dzieci. Pomaga zapobiegać niedokrwistości (anemii) ciężarnych. Ginekolodzy zalecają zażywanie kwasu foliowego swoim pacjentkom planującym ciążę przede wszystkim z uwagi na jego znaczenie w profilaktyce wad cewy nerwowej u płodu (m.in.: bezmózgowia, rozszczepu kręgosłupa, przepuklin oponowo-rdzeniowych). Wady te powstają w pierwszych 4 tygodniach płodowego życia, kiedy kobieta nie wie, że doszło do poczęcia." http://www.acifolik.pl/kwasfoliowy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez biorę od jakiegoś czasu, a starania zaczęliśmy dopiero teraz. Przyjmowanie kwasu foliowego zmniejsza ryzyko wystąpienia WCN, ale nie zamartwiaj się że go nie łykałaś, bo to nie ma sensu, miej nadzieję, że dzięki odpowiedniej diecie miałaś go w organizmie na właściwym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lennnkowa222
No właśnie, czesto jest tak ze jedząc głównie zielone warzywa dostarczamy do organizmu kwas foliowy. Ale jednak trzeba też wiedziec o tym, ze w czasie ciązy moze to nie wystarczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colanka
To prawda, jedzenie samych warzyw to za mało, trzeba się wspomagać Folikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natmik
kwasu foliowego nie można przedawkować, a jest niezbędny. lekarz pewnie uznał to za oczywiste, że go bierzesz, jest bez recepty. powinno sie go brać juz przed ciążą. ja brałam całe 9 miesięcy od połowy również inne witaminy zawierające równiez kwas foliowy a i tak go dodatkowo brałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja brałam 10 m-cy przed
zajsciem w ciąży a w ciąży zwiększyłam sobie dawke 2tab 1x dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xenka33
Zwiększa się dawkę będąc tylko w grupie ryzyka, a tak normalnie, to jedna tabletka 0,4 mg dziennie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królik-skacze
Kwas foliowy jest najważniejszy w pierwszych tygodniach ciąży. jego stosowanie zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się wad cewy nerwowej o 58 do 100%. Jak można czekać aż lekarz go zleci. Trzeba go łykać najlepiej wcześniej niż sama dowiesz się o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcvbjklhcbdsjhc
nie brałaś wcześniej, to zacznij od teraz a nawiedzonych staraczek nie słuchaj, one biorą kwas foliowy po 10 lat i czekają na cud niektóre kobiety o ciąży dowiadują się w 3-4 miesiącu i co? zresztą ostatnio zaczyna się odchodzić od kwasu foliowego, zastępując go witaminą D nie ma co się stresować nowymi pomysłami nasze matki kwasu foliowego nie widziały na oczy wpierniczasz sałatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziały widziały, nie wiem czy można porównać warzywa z kiedyś, a te teraz. A sama sałata myślisz wystarczy? Oczywiście że nie. Choćby się jadło same zielone warzywa to i tak to może być za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kwas zaczełam brać w 6 miesiącu :O Wcześniej długo nie wiedziałam, ze jestem a ciąży, potem pracowałm i zapominałam, czasami wziełam jedna tabletke na tydzien, czasami nie. Niby najważniejszy jest on w pierwszym trymestrze ale to nie znaczy, ze należy panikować, jeśli się go nie brało bo odpowiednia dieta dostarcza go do organizmu i to w postaci bardziej wartościowej niż jakiekolwiek tabletki. Moje dziecko mimo tego, że kwasu nie brałam jest zdrowe i nie ma żadnych wad, nie straszcie się niepotrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma.maja
W 6 miesiącu to jest za późno bo układ nerwowy u płodu rozwija się miedzy 16 a 28 dniem po zapłodnieniu i wówczas folik jest najbardziej potrzebny żeby nie doszło do wad cewy nerwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wątpie żebym coś
ja biore od 4 tygodnia prenatal. Wcześniej nic nie brałam bo nie planowałam ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colanka
Oczywiscie nie ma co panikować, jak się nie brało, ale jak już się wie, ze jest się w ciąży to trzeba tego pilnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kammmka2
Dokładnie, ja tez zaczełam brac od 6 tygodnia, bo nie wiedziałam ze jestem w ciązy, a nie planowałam dziecka. I dzięki Bogu wszystko jest naprawde dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitkkaaa
Z tego co czytałam to kwas f powinno sie brać już przed ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majówka_2013
Ja zaczęłam brać kwas od 5. tygodnia, bo poszliśmy na zupełny spontan i nie spodziewaliśmy się, że już za pierwszym razem się uda ;) Kiedy ciąża została potwierdzona to lekarz kazał mi łykać kwas codziennie od tego dnia aż do zakończenia karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeskoska
No prosze, to ja nie wiedziałam ze aż tak długo powinno się przyjmować kwas foliowy. Ja powiem szczerze ze brałam do końca 1szego trymestru, bo nie wiedziałam tak naprawde czy jest sens przyjmowac dłuzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedźminka86
Kwas foliowy ma wiele innych zalet, nie tylko ochrona przed wadami cewy nerwowej, więc warto go brać cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mallwsa
Ja słyszałam własnie o tym ze kwas foliowy trzeba równiez przyjmowac w momencie kiedy bierzemy tabletki antykoncepcyjne. Warto zapytać o to swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanpielka
A to tez słyszałam. Bo hormony wpływają na ilość kwasu foliowego w organizmie, kobieta która je odstawi może mieć poważny niedobór tej witaminy, co może się bardzo źle skończyć w przypadku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny tylko kwas foliowy i nic poza tym. Zdrowa dieta spokojnie wystarczy zeby być zdrową i zadbac o swoje dzieciątko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Październikowa mama 2013
Ja brałam kwas foliowy miesiąc przed zajściem w ciążę i później do końca 3 miesiąca. Od czwartego lekarz zalecił witaminy wiec przyjmowanie samego kwasu foliowego nie było konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamama84
ja brałam kwas foliowy dawka 0,4 mg dziennie przed ciążą i w pierwszym trymestrze, później też bo mój lekarz mi doradził, że lepiej brać, a ja wolałam nie mieć później wyrzutów sumienia, że nie brałam i dziecko jest chore:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×