Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wyczekiwana

Kwas foliowy

Polecane posty

Gość ioplava
Dziewczyny jak długo planujecie brać witminy? Też biorę mama dha premium, niedługo poród i nie wiem czy brac je dalej, troche się martwię jak to będzie z karminiem piersią, moja koleżanka ma synka alergika i ****arzo niewiele rzeczy bo młody ma zaraz wzdęcia, wyglada o wiele chudziej teraz niż przed ciążą :( i mam obawy że jedząc tylko te 3-4 rzeczy to raczej dziecku dużo witamin nie dostarczy w mleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dziwne... ja nie znam dziewczyny, która nie brałaby nie tylko w ciąży, ale i przed kwasu foliowego. co więcej ja jeszcze miałam jod, magnez, dha i witaminę, do co było w tabletce mama dha premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile wcześniej przed ciaza trzeba brać kwas foliowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatta

mój ginekolog powiedział żebym zaczęła jakoś 3 miesiące przed staraniami brać, cały czas brałam mamadha premium, bo nie tylko kwas foliowy jest ważny dla maluszka, dobrze jest uzupełnić też dha, witaminę d, której szczególnie w zimie każdy z nas ma niedobory a to składnik który pomaga w budowie kości, a u przyszłych mam zmniejsza ryzyko cukrzycy ciążowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saszannka

Im krótszy skład tym lepiej :) Wcale nie ma potrzeby brać tak wielu witamin. Tylko najważniejsze i to takie, które ciężko dostarczyć poprzez samą dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kugla

Podstawa to kwas foliowy, kwasy dha, wit D, jod  reszta to chyba w razie potrzeby.  W ciąży brałam mama dha premium,  w związku z tym że wyniki były ok nie brałam żadnych więcej  witamin . Synek urodził się zdrowy.  Starałam się jedynie jeść dużo owoców i warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardamona

To racja, też uważam, że nie ma co łykać od razu całych zestawów witaminowych o ile wyniki są w normie :) Dużo składników można dostarczyć zdrową dietą. Najważniejszy jest kw. foliowy, dha, wit D także. Te witaminy chronią przed wadami układu nerwowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Sam kwas fiolowy to jedno, warto właśnie brać też kwas foliowy, żelazo, jod, dha, wtedy jest okej bo kompleksowo. W jednej tabletce jest Pregna Pus. Jestem w 6 miesiącu ciąży, przyjmuję regularnie, świetnie się czuję, a co najważniejsze ja i dziecko jesteśmy bezpieczni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata5555

Żelazo to chyba niekoniecznie, bo może powodować zaparcia, które w ciąży są szczególnie uciążliwe. Za to z tego co wiem, to magnez jest ważny, bo zapobiega skurczom. Ja brałam od początku ciązy mama DHA premium, ma to wszystko w składzie już w odpowiednich dawkach dla kobiet w ciązy i karmiących piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bdbsbs

Żebyście się nie zesrauuy od tych witamin idealne mamuśki bez mózgów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

biorę tylko kwas foliowy i witaminę D. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emmillyy

A jaki kwas foliowy? Z tego co wiem, to taki aktywny jest lepiej przyswajalny. Słyszałyście o folianach? Ja sobie kupiłam Naturell Folian, w sumie cena niezła, bo niecałe 15 zł za 60 tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Od początku pregna plus i w drugim trymestrze dorzuciłam pregne DHA. Tylko drogie cholerstwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×