Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

morning_coffee

Pytanie o... pompon :P

Polecane posty

Mam pytanie dla tych z Was, które robiły pompony np. dla swoich dzieciaków, do czapek, itp. Wiem, że wielkość pomponu zależy od wielkości kółka z tektury, ale właśnie nie wiem jakiej wielkości wyciąć kółko w środku - potrzebuję mieć duży pompon, ale żeby był taki fajny gęściutki, taka kula a nie jak czasem są z takimi dugimi nitkami że kulki nie przypominają ;) Poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tożtoszok
JA PRZECZYTAŁAM ZE TO PYTANIE O TAMPON :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tożtoszok
A TAK PRZY OKAZJI DOSTAŁAM OKRES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im mniejsze wycięcie wewnątrz tym większy pompon, bo nitki są dłuższe. Więc wytnij malutki otworek (wiesz pewnie że kółko ma być przecięte, żeby można było nitkę nawijać) i do dzieła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslę że to koło co najmniej ma mieć 10-12 cm średnicy, a to wewnętrzne góra 1cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm no własnie też mi się tak wydaje tylko nie chcę żeby mi taki flakowaty wyszedł przez to że nitki będą długie, ale to chyba zależy od tego jak gęsto obszyję, czy się mylę? no ok, w każdym razie dzięki za odpowiedź, biorę się do roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no i nawijaj włóczkę bardzo gęsto, możesz nawet ze 3 razy wte i wewte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tak gęsto nawiniesz to na pewno flakowaty nie wyjdzie. Zresztą jak zwiążesz to w środku to wyjdzie podwójna grubość przecież. Dasz radę, zresztą pewnie masz sporo włoczki i jak będzie niezbyt gęsty, to zrobisz jeszcze raz. Trening czyni mistrza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz oczywiście, że kółka do zrobienia popmponu muszą być dwa złożone ze sobą, żebyś po przecięciu na górze mogła w środku nitką zwiazać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×