Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Dziewczyny, czy znacie jakieś sprawdzone sposoby na mdłości? Mnie mdli od rana do wieczora, choć staram się nie jeść "śmieciowej" żywności, unikać konserwantów, mocnej herbaty... Już mam dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żółta_cytrynka witaj w klubie - mam to samo - a dziś to już masakra normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tragedia. Na dodatek "łowię" wszelkie zapachy z otoczenia... Czasami staje się to uciążliwe. Nie mogę otworzyć lodówki, bo mnie odrzuca i "znienawidziłam" nawet ulubione perfumy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynka to normalnie jakbym siebie widziała - dziś rano po otwarciu lodówki zwróciłam śniadanie - choć tak naprawdę nie było w niej nic takiego - wczorajsza surówka z kapusty pekińskiej. jak stoję koło kogoś kto przed chwila palił to od razu muszę uciekać, w sklepie lodówki omijam z daleka bo wszystko mi śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Jak dobrze, że już poniedziałek prawie minął;) Ja nie mam mdłości, ani za wielu objawów. Tyle tylko, że jakoś czuję, że mi trawienie wysiada, cały dzień czuję to co zjadłam ;) No i mam też taki dużo śluzu. Robiłyście sobie już betę? Ja robiłam w tamtym tyg i w sr mialam 1540, a juz w pt 2991:) W piątek idę do lekarza i mam nadzieję, że mi powie, że jest wszytsko OK:). O ciąży wie mąż, mama i siostra i 2 najlepsze koleżanki. Ja już raz poroniłam, więc wolę na razie za dużo nic nie mówić, żeby póżniej nie "odkręcać"... a na święta chcemy powiedzieć mojemu ojcu i teściom. Mam nadzieje, że jeszcze będzie o czym, bo prawdę mówiąc bardzo się boję po tym wcześniejszym poronieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie beta kosztuje 44 zł! W ogóle mam pytanie do dziewczyn, które już były u lekarza: co lekarz mówi i jak przebiega takie badanie? Radzi coś czego unikać w ciąży i w ogóle? Nie wiem na co się przygotować...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pojawiłam się u lekarza w 35 dc, jak tylko domowy test okazał się pozytywny. Wcześniej leczyłam PCOS, a przy tym schorzeniu często zdarzają się poronienia, dlatego potrzebowałam recepty na Duphaston. Wtedy p. dr zbadała mnie tradycyjnie, bo stwierdziła, że na USG i tak jeszcze nic się nie zobaczy, dała skierowanie na b-HCG i zaleciła dużo spokoju. Dała też kilka wskazówek co do diety, czyli żadnego surowego mięsa, lepiej unikać serów pleśniowych, myć owoce i warzywa dokładnie i gorącą wodą i jeść jak najwięcej tych ostatnich. A i jeszcze kazała myć ręce za każdym razem, gdy mam kontakt z kotem i sięgam potem po jedzenie. Przepisała mi jeszcze ten "mocniejszy" kwas foliowy i kazała zgłosić się za tydzień na USG. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mocniejszy kwas foliowy"? a co to? Ja biorę folik jedną tabletkę dziennie. nie wiem czy to wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zazdroszcze wam tych mdlosci, sama bym chciala je miec i bym miala pewnosc, ze wszystko ok. a tak nawet mi sie juz spac nie chce i czasem nic nie czuje ani piersi ani brzucha wtedy zapala mi sie lampka, ze moze cos sie dzieje zle ale np na nastepny dzien to wraca . o ciazy wie tylko moj maz i moja kolezanka reszta rodziny sie dowie po 3 miesiacu jak bede miec pewnosc , ze jest ok bo wczesniej 2 razy poronilam a ta ciaze o malo tez mi nie wyskrobali. tez duzo nie wiem czytam co powinnam jesc czego nie bo narazie lekarz mnie nie ponformowal tylko, ze mam witaminy brac z kwasem foliowym nawet nie wiemjak to z seksem , wiem, ze jak sa przeciwwskazania to nie ale mi dr jeszcze nic nie mowil wiec jestem zielona, myslalam , ze jak mam 2 poronienia za soba to juz jestem w gr ryzyka , ze dostane jakies tabsy czy cos a tu nic jak narazie progesteron niby mam dobry bo 11.45 (3 tyg temu) a ktos na forum napisal ze w ciazy powinnam miec powyzej 16 i wez tu badz madry ?? staram sie myslec pozytywnie i to mnie trzyma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7bla wiem co czuesz. Ja też raz poroniłam i mam taką schizę, że co idę do łazienki to spodziewam się, że zobaczę krew. Też sprawdzam piersi i mnie nie bolą, mdłości nie mam...a tylko brzuch mnie pobolewa, jakby na okres, więc też doszukuję się jakichś nieprawidłowości. A jak sobie pomyślę, że jeszcze cała zima i wiosna przed nami i tyle rzeczy się może zdarzyc...a dlaczego poroniłaś? Twój lekarz coś mówił? i w którym tygodniu? trzmaj się ciepło!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już czas żebym i ja sie dopisała :) OM miałam 26.09 jednak owulkę miałam przesuniętą więc z tym porodem tak strzelam że to może być 10.07. Byłam już 3 razy na usg ale nie wybiegam az tak w przyszłość i o takie rzeczy mojego gina się nie pytałam-ale myślę że to zrobie przy następnej wizycie:) A o mojej ciąży nikomu (oprócz mężowi oczywiście) nie mówiłam. Rodzice i teściowie dowedzą się w Wigilię- o ile od tego czasu uda mi się zachować to w tajemnicy NICK ................ wiek ..... która ciąża ....województwo ....data porodu Arba79.................33..........2...........podlaskie. ............07.07.2013 MamaPoRazTrzeci ...32... ......3 ..............?????...............08.07.2013 optymistka85 .........27.........2.........lubuskie.............ok.10.07.2013 żółta_cytrynka.......25..........1.........mazowieckie ..........11.07.2013 viola881988...........24..........1.........lubelskie.... ...........13.07.2013 Fredzi_a...............27..........1.........małopolskie ............14.07.2013 Virada123.............28..........1.........dolnoślaskie ...........16.07.2013 gąska.................. 27..........2.........śląskie..................16.07.2013< br /> Ginger78...............34.........3.........podkarpackie. ..........16.07.2013 lucjola123..............33.........1...........mazowiecki e..........18.07.2013 TOPKA..................27.........3...........śląskie.. ................20.07.2013 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ..........15.072013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mogę dołaczyć? dziś rano zrobilam test i wyszła blada druga kreska, poszlam na bete i jest 73,1 :) a i zrobiłam progesteron - 43, bo mam pcos. A do mojego ginka nie mogę się dodzwonić, ale może jutro mi się uda. Dodam, że staramy się ok 3 lat. Dziewczyny macie jakies rady dla mnie, bo to moja 1-sza ciąża, ogolnie wydaję mi sie że dobrze się czuję, brzuch kłuje i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o BETE to robiłam ją tylko raz. Lekarz powiedział że nie ma sensu żebym wydawała na nią kasę skoro i tak co tydzień do niego przychodzę na usg, a wynik BETA niestety może sie podnosić nawet gdy jajo płodowe jest puste:( Co do śluzu to to normale że również w czasie ciąży on sie pojawia. Pytałam ostatnio o to gina bo też sie tym zaniepokoiłam. O ile on jest przeźroczysty lub biały to nie ma czym się niepokoić. Powodem niepokoju może być sluz o zabarwieniu lekko brązowawym itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! witam! @ wciaz majaca nadzieje: ja za bardzo Ci nie poradzę, bo to dla mnie też nowe doświadczenie...mogę tylko zacytować moją mamę:" duzo odpoczywaj";) dobrze, że ktoś jest wieczorem, bo ja cały dzień w pracy i tylko wieczorem mogę posiedzieć na forum, a tu cisza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
virada123 nie wiem czemu poronilam :( za pierwszym razem serce nie bilo i lyzeczkowanie mialam ok 8 tygodnia- lekarze mowili , ze przy 1 ciazy sie tak moze zdarzyc, w druga ciaze zrobilam testy wyszly pozytywnie i powiedzilam, ze pozniej pojde do gina,zeby sie nie stresowac i zeby widziec serduszko ale niestety zaczelam po 1,5 od spodziewnej miesiaczki plamic a potem strasznie krwawic i bol straszny jak bym miala miesiaczke 100 razy mocniejsza dr kazal brac witaminy ( krwawilam tydzien) i nie wiem co jest przyczyna :( myslalam ze moze tarczyca bo mama i siora maja ale mam w normie bo zrobilam badania, chcialam zrobic na hormony , progesteron itp ale zaszlam w ciaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Przykro mi bardzo! Ja też w maju zrobiłam test i wyszedł mi pozytywny a jakieś 1.5 tyg później silne krwawienie i tyle było z ciąży. Wtedy się jakoś nawet tak nie przejęłam, bo byłam w tej ciąży tylko z tydzień świadomie, ale teraz z biegiem czasu to cały czas o tym myślę i coraz bardziej się boję, żeby to się nie powtórzyło. Ja zrobiłam sobie wszystkie badania, okazało się, że tak jakby mam niski progesteron i teraz biorę 1 tabletkę duphastonu dziennie na wszelki wypadek. Piątek to będzie sądny dzień, mam nadzieję zobaczyć bijące serduszko...:) Miejmy nadzieję, że tym razem nam się uda, w końcu ja ostatnio tyle dziewczyn w ciąży na ulicach widze..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogóle jak wasi mężowie/partnerzy zareagowali na ciąże? I jak w ogóle się teraz zachowują? opiekują się jakoś bardziej? Ja to jestem trochę zawiedziona, bo mój mąż był bardzo za, żeby to dziecko się poczęło, a teraz jakby mu przeszło i się wcale tym nie podnieca tak jak ja...ani nie czyta tyle na ten temat, aż muszę mu zadania dawać żeby się dowiedział co np. kobieta może w ciąży a czego nie itd. ale tak sam z siebie to nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój to się bardzo cieszy. Co prawda nie uzewnętrznia tego za bardzo ale widzę że się cieszy bo dosyć często o tym mówi. Pyta się wciąż jak się czuję, jakie imię damy dla chłopca a jakie dla dziewczynki. Nawet się zgodził żeby dać córci na imię ANIELA (o ile będzie to córcia). Raczej tego imienia nie wybierzemy ale tak się z nim zawsze przekomorzałam że Małej dam imię po mojej babci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż jest strasznie szczęśliwy !! Dba o mnie nie pozwala mi dźwigać, przynosi jedzenie, pyta czy dobrze się czuje, stara się nie denerwować mnie , już parę razy pogłaskał mi brzuch, patrzy za wózkami ;-) już wymyślił że kupi taka wanienkę na kółkach z dwiema półeczkami na dole ;-) zakazał chodzic w obcasach - co prawda jest mi lepiej na płaskim, ale udaje że dostosowałam się do jego "polecenia " ;-) strasznie kochany jest ;-);-);-);-) chyba jeszcze bardziej go kocham za to - a myślałam że już bardziej się nie da ;-) hihi Kobietki , faceci to skomplikowane stworzenia ;-) głową do góry, pewnie jak zobaczą na usg swoje dzieło to się zmienią ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż jest strasznie szczęśliwy !! Dba o mnie nie pozwala mi dźwigać, przynosi jedzenie, pyta czy dobrze się czuje, stara się nie denerwować mnie , już parę razy pogłaskał mi brzuch, patrzy za wózkami ;-) już wymyślił że kupi taka wanienkę na kółkach z dwiema półeczkami na dole ;-) zakazał chodzic w obcasach - co prawda jest mi lepiej na płaskim, ale udaje że dostosowałam się do jego "polecenia " ;-) strasznie kochany jest ;-);-);-);-) chyba jeszcze bardziej go kocham za to - a myślałam że już bardziej się nie da ;-) hihi Kobietki , faceci to skomplikowane stworzenia ;-) głową do góry, pewnie jak zobaczą na usg swoje dzieło to się zmienią ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj jest kochany I szczesliwy,idzie do pracy I czyta a potem mi mowi co powinnam robic w ciazy hehe:-) przynosi zakupy nawet nie prosze I musze te warzywa I owoce potem wcinac, gada do mojego brzucha haha I glaszcze ciekawe co bedzie robil za pare tygodni;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patussa18
hej, niedawno zorientowałam się, że jestem w ciąży;-) można dołączyć;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi dlaczego nie widzę waszych ani swojego suwaczków tylko adresy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patussa18
Najnowsza wersja: NICK ................ wiek ..... która ciąża ....województwo ....data porodu Arba79.................33..........2...........podlaskie. ............07.07.2013 MamaPoRazTrzeci ...32... ......3 ..............?????...............08.07.2013 żółta_cytrynka.......25..........1.........mazowieckie ..........11.07.2013 viola881988...........24..........1.........lubelskie.... ...........13.07.2013 Fredzi_a...............27..........1.........małopolskie ............14.07.2013 Virada123.............28..........1.........dolnoślaskie ...........16.07.2013 gąska.................. 27..........2.........śląskie..................16.07.2013< br /> Ginger78...............34.........3.........podkarpackie. ..........16.07.2013 lucjola123..............33.........1...........mazowiecki e..........18.07.2013 TOPKA..................27.........3...........śląskie.. ................20.07.2013 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ..........15.072013 patussa18..............21.........2(po poronieniu)...........świętokrzyskie...............24.07.2012r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×