Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

czy ktoras mi pomoze w interpretacji wyniku z prenatalnych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde Topka ja bladego pojęcia nie mam! Nie planuję takich badań i w pierwszej ciąży też ich nie miałam. Popołudniu pewnie tutaj więcej dziewczyn zaglądnie i moze któraś pomoże....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoras slyszala moze opinie na temat tego wozka? jako jeden z niewielu(nie mysle o tych suuuuper drogich) ma duza ponad 80cm gondole... macie jakies rozeznanie?:) http://www.maked.pl/wozek-gleboko-spacerowy-fotelik-lucky-nr-07-ks-p-1594.html?zenid=d6370423599e3b1b58b800195c7f7a2f kolezanka podeslala mi link bo wie ze bede mamą i zainteresowal mnie ten wozeczek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metafora żeby to tak szło się w domu samemu zmobilizować... Nie mam pomysłu też jakie ćwiczenia nie zaszkodzą brzuszkowi - poprzednie ciąże miałam zagrożone - już od początku a później przedwczesne skurcze. Boję się, że jakieś ćwiczenia mogą je wywołać. Liczę, że niedługo będzie już cieplej to chociaż częściej pospaceruję :) Nescafe witaj! Dopisz się do tabelki :) Topka ja też niestety nie wiem o co chodzi z tymi wynikami. Wózek bardzo ładny, jak dla mnie ma jedną wadę - kiepski podnóżek przy wersji spacerowej, brudzący bez zabezpieczenia foliowego i podparcia dla stópek. U mnie nie sprawdziłyby się też przednie koła - np przyszłej zimy na ośnieżonych wiejskich wertepach ;) Ale ogólnie wózek ładny i solidnie wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja szukam wozka ktory jesli bedzie mial skretne kola to musi miec na nie blokade! bo wiem(z doswiadczenia-opiekowalam sie dzieckiem kolezanki) ze skretne kola zimą to masakra. narazie szukam :) dzieki za opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do tej pory schudłam 3 kilo.... Też należę raczej do kobiet przy ciele i bałam się strasznie o to tycie ale na razie nie mam wogólę apetytu, cały czas coś w siebie wmuszam:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam,że i mi się podoba ten wózek, ładne kolory, nieźle wygląda, no i ma przystępną cenę, ale opinii nie słyszałam na temat tej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanie, czy zauważyłyście u siebie jakąś wydzielinę z piersi? Ja obudziłam się dzisiaj z wilgotną poduszką w jednym miejscu i zauważyłam jakąś bezbarwną wydzielinę... Czy to nie za wcześnie na takie rzeczy??? Trochę mnie to przeraziło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki Witam nową mamę :) Ja na szczęście dalej tracę kilogramy a nie je magazynuje :) Nie należałam do bardzo dużych osób przed ciążą, ale w niektórych miejscach tłuszczyk był - a teraz przez moje mdłości, apetyt, regularne jedzenie, brak apetytu na słodkie i brak, wręcz wstręt do smażonego to schudłam 6 kg :) jak dla mnie ciąża to DIETA CUD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nescafe03
Hej dziewczyny, Nie wiem jak wy to robicie, że chudniecie... Ja wcale nie jem dużo, a już przybyło mi 4 kg:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nescafe03
NICK ............ wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 dietowo.................25........1..........mazowieckie. ..............03.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Karla_00................19.............1...........śląs kie...............08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... .................14.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom.. ..................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie..... ...............29.07 Nescafe03...............24.......1..........Lubelskie....................29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... ....................30.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) Topka wózek bardzo fajny podoba mi sie ale opini niestety nie znam... Ja jak narazie nic nie przybieram na wadze wrecz przeciwnie schudłam 2kg mimo to ze brzuszek juz widac:)) a jem normalnie bez ograniczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka - ja mogę powiedzieć co my mieliśmy na wynikach, które były ok, ale badania były w 11 tygodniu i 4 dniu ciąży. My dziś byliśmy pooglądać " na żywo" wózki, teraz w czołówce wylądował Jedo Fyn i Mutsy Transporter ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka - my w naszych badaniach nie mamy takich skrótów i wartości ;/ a nasz wózek faworyt http://allegro.pl/jedo-fyn-4ds-2w1-kolekcja-2013-super-gratis-i2938170145.html Ma skrętne kółka blokowane, dużą gondolę 80x 20x35 i można montować i gondolę i spacerówkę w obie strony, koła są nie za małe i dobrze się prowadzi, ma okienko w budce i wywietrznik, fajne są też kolorki. Jednak pooglądać na żywo a w necie to dwie zupełnie inne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Ja niby gruba nie jestem, ale w tej ciąży tez dziwnie szybko przybierają na wadze :( do tej pory przysyłać 4kg. Brrrrr..... Waze ok. 64kg. Szok! ale pocieszam się tak samo jak niektóre z Was!trzy miesiące po urodzeniu pierwszej córki miałam -3 kg niż przed ciąża;) liczę, ze teraz tez tak będzie. Margrit, Ja jestem franka wszystkich wózków mutsy, więc polecam;) sama mam Urban rider taki http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=974. W kolorze czerwonym. Słuchajcie. Nie wiem, czy tez odczuwacie uciążliwe siedzenie skory na brzuchu?.. Wiem, ze skóra się rozciąga, używam kremów, oliwek i rożnych mazidel, ale nic mi nie pomaga :(swedzi mnie brzuch i piersi. Oszalec można!!! Pozdrawiam Was i zycże miłej nocy... Idę spać, bo mam ciężkie dni w pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola1988 ja tez mam taka wydzieline, ale zauwazylam ja przy balsamowaniu pierni strasnie mnie bola i ostatnio zobaczylam ze wydobywa sie przezroczysta a czasem biala wydzieli... mam wizyte za 2 tyg napewno zapytam ale nie sadze ze to cos czym warto sie martwic! Czy jeszcze ktoras z was ma takie cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama 2013
Margrit u mnie ten wózek Jedo tez jak na razie wygrywa. Ma bardzo dobre opinie i wygrał w teście wózków, który oglądałam na TVN Turbo. W porównaniu z jakością cena też dosyć przystępna. Niestety jeszcze nie wybrałam się na wyprawę po sklepach i wózka na żywo nie widziałam. Jeżeli chodzi o wydzielinę z piersi to ja jej jeszcze nie mam ale to nic groźnego. Może pojawić się już w 4 miesiącu. Na początku kilka kropek ale może być tak że bardzo szybko trzeba zacząć nosić wkładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka, ja mam takie wartości przy wynikach. Przekopałam cały internet i nic w sumie nie znalazłam poza śladowymi informacjami, że wolna Beta HCG nie powinna przekraczać 2,5 MOM (na jednym forum) lub 2,0 (na innym forum). U mnie jest: B-hCG 98,99 IU/I (2,040 MoM), PAPP-A 3,852 IU/I (2,086 MoM) przy NT 1,2 (NT niskie, bo CRL też było niskie, na granicy normy, to był 11 tc 6 dc). Pytałam mojego ginekologa o jakieś normy, do których można by się odnieść, to też nic nie powiedział, popatrzył tylko na wyliczone na podstawie testu potrójnego ryzyka i powiedział, że jest ok (ryzyko Zespołu Downa 1:8022, Zespołu Edwards'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do przezroczystej wydzieliny to jest to siara :) Czyli ten najcenniejszy pierwszy pokarm :) Tylko jeszcze b. wczesny ;) Nie ma w tym nic dziwnego/groźnego/strasznego/nienormalnego. Też już mi się kropelki pojawiają. A co do chudnięcięcia... mi poleciało ponad 5kg... ale co się dziwic? Tyle stresów, że inaczej być nie może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, tak więc wydzieliny nie zauważyłam jeszcze. a co do swędzenia skóry to podobno zapowiada niebawem mające powstać rozstępy więc smaruj się jak najwięcej:) mnie na razie uporczywie piersi bola a najbardziej brodawki i wyglądają jakoś dziwnie... wokół brodawek mam takie jakby wypustki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:-) Widzę,że temat wózków na całego. Dobrze,ze ten większy wydatek mam już za sobą hihihi Red Onion zapytaj o to swędzenie skóry swojego lekarza. Mi kazał zrobić próby wątrobowe, zeby wykluczyć cholestazę. Przy tej chorobie podobno zaczyna się od swędzenia dłoni i stóp ale to badanie nie jest drogie a warto może je zrobić i wykluczyć problem z wątrobą????? Co do wydzieliny z piersi to (tak jak w pierwszej ciąży) nic mi nie wycieka, skoro dziewczyny piszą,ze to normalne to pewnie tak jest:-) Natomiast wiem,ze pod koniec ciąży co niektórym dziewczynom mleko się już leje:-) Mam koleżankę,której pod prysznicem robił się strumień. Moze efekt ciepłej wody????? Ja tego nie doświadczyłam ;-) Co nie które chudną a ja muszę już zmieniać garderobę na dobre. W dżinsach ciążowych chodzę już ok. miesiąca, teraz kupiłam fajny sweterek, tunikę i bryczesy ciążowe:-) Kupujecie typowo ciążowe ciuszki? Mi się wydaje,ze to co musi być ciążowe czyli spodnie, sykienki, spódnice, legginsy to owszem ale np. bluzki, swetry to tak uszyte kupuję,ze po ciąży mi służyły:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do swedzenia to swedzi mnie czasem brzuch i piersi,samruje sie oliwka, ale suzkam po aptekach tego olejku migdalowego i nigdzie nie ma :( chyba zamowie na necie.(ma ktoras jakiegos linka gdzie zamowic?:) ) co do wynikow-dzieki zuzka za odp, ale i tak jestem zielona, zapytam lekarza, ale dop wizyte mam 25 lutego :( ale najwazniejsze zw tristomie sa ok, i to nawet lepsze wyniki niz za 1 razem. co do wozka, to ja tak na spokojnie rzucam okiem czasem cos gdzies przypadkiem znajde, czasem ktos cos podesle.nie moge sie zdecydowac, ale wazna jest dla nas duza gondola i niezbyt wygorowana cena !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe03 witaj;) Mamy wyznaczony identyczny termin i kto wie może spotkamy się na porodówce;D JA znikłam na jakiś czas bo coś mnie łamało;/ I teraz jestem do końca tygodnia na zwolnieniu. Przynajmniej odpocznę. Co do przytycia to u mnie jest strasznie dziwne. Najpierw zrzuciłam 1 kg z hakiem a wczoraj ważyłam się i wróciłam do 55,4 mam 162 wzrostu. Bez sensu ale może mniej przytyję;) U mnie na piersiach na razie spokój ale na pewno dla tego że to dopiero mój 14 tydzień:) TOPKA fajny ten wózek tylko kurde ten fotelik. Z tego co znajomi mówią to są w ogóle nieatestowane i niebezpieczne. Dla tego między innymi zdecydowałam sie na zakupu maxi cosi i wózka x-landera mimo że ma małą gondolę. Wózek oczywiście używka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No duża gondola w naszym przypadku jest dosyć ważna żeby dziecko przez zimę przejeździło. A co do swędzenia skóry to ja miałam i w pierwszej ciąży i w tej ciąży- horror... wgl to sutki mnie piłują niemiłosiernie... jeden nawet jakiś czas temu pękł :/ Jak będzie tak jak było przy córce to znowu zrezygnuję z kp bo się zamęczę na śmierć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da mnie ważne jest żeby jakoś logicznie się składał. Jechaliśmy z tymi znajomymi kombiakiem i ten wózek - sam stelaż dużo zajmował miejsca;/ Sorki że tak w osobnych postach ale oczywiście za szybko kliknęłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie swędzi brzuch. Ale smaruję oliwką a dziś zaczynam bio-oil i jest w sumie ok. MI teściowa poleciła żeby masować sobie tak z wyczuciem przy kąpieli szorstką stroną gąbki sutki i brzuch na razie na piersi i sutki się nie skarżę a sporo urosły już na samym początku. Jedyne co teraz zrobiłam to wyciągnęłam kolczyk z brzucha bo mimo że miałam mały to zaczynał mnie już gnieść - brzuszek rośnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×