Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Ponoć. Niby taka dalsza znajoma ma ale coś tam zaczęła narzekać na przednie kółka ale nie wiem tak dokładnie o co jej chodziło. I ma mało adapterów do fotelików a ja bym chciała nie tachać nosidełka do marketu i bach do wózka tylko wpiąć w stelaż ale już nie wiem. Trudny temat;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topko, a zajrzałaś do linku: -czulosc wraz z pomiarem NT 85%, wieksza u kobiet po 35 roku zycia. -okolo 5% falszywie dodatnich, u starszych kobiet nawet do 10% -wynik 1 MOM oznacza 50% percentyl czyli dokladnie srednia populacyjna. -norma fhCG 0,38 MoM -5 percentyl do 2 MoM -95 percentyl -norma pappa od 0,5 MoM do 2 (1,9) MoM o wyniki charakterystyczne dla trisomii: t21: fhCG powyzej 2MoM papp-a ponizej 0,5MoM t18: fhCG ponizej 0,3MoM, poppa ponizej 0,3MoM t13: fhCG ponizej 0,5 MoM, pappa ponizej 0,3 MoM o -niskie wyiki fhCg i/lub pappa moga zwiastowac problemy z wydolnoscia lozyska w pozniejszej ciazy, zwiekszac ryzyko porodu przedwczesnego i podnosza ryzyko poronien z 0.5% do 2-4% -u palacych papierosy wyniki obydwu o okolo 20-30% nizsze od sredniej -u kobiet z cukrzyca wynik obywu nizszy do oklo 0,8 MOM -u kobiet otylych wynik moze byc nizszy (choc przelicza sie na mase ciala=objetosc dytrybucji ) -po invitro te wyniki sa zafalszowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie martwcie się wydzieliną z piersi - to normalne :) Jeśli jest biała, przejrzysta lub żółtawa to wszystko ok, piersi zaczynają produkować siarę. W pierwszej ciąży od 6 miesiąca nosiłam już wkładki w staniku, w drugiej trochę później, teraz też już kropelka się pokaże jak np położę się na piersi. Dietowo - te wypustki na brodawkach i wokół to gruczoły montgomery'ego - to naturalne w ciąży - nie próbuj wyciskać czasem ;) One natłuszczają sutki. Anetach nie polecam zbyt mocno pocierać brzucha a szczególnie sutków - to może powodować przedwczesne skurcze. Masowanie jak najbardziej ale nie za długo i niezbyt intensywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak właśnie myślałam dla tego robię delikatnie i raz na jakiś czas nie codziennie;) Teściowa dobra kobieta ale co rozsądek to rozsądek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do TOPKA!
A Ty już jednak się dobrze na tym forum czujesz? Już nie uwazasz że dziewczyny tutaj są jakieś dziwne i nadgorliwe? Chwile temu na innym forum im tylki obsmarowywalas a teraz już kolezanka? ;) obludna jestes! Jak już i tak je obrazasz, to pisz chociaz zawsze pod swoim nickiem a nie jako pomaranczka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani wyżej tez mogłaby pod swoim nickiem pisać, bo na pewno go ma i często tu pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.u mnie jeszcze nie było białej wydzieliny tylko coś w rodzaju takich białych grudek na brodawkach..miałyście też tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A odnośnie białej wydzieliny... ja że tak powiem dolną stroną ciała dużo takowej wydzielam, to chyba też normalne? Choć nie wiem czy aż w takiej ilości, w pracy dwie wkładki zmieniam, żeby czuć się higienicznie... Jeśli to nie zbyt intymne pytanie powiedzcie prosze jak jest u Was, bo mnie to ciut martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala ja od początku ciąży mam dużo wydzieliny, tylko u mnie taka troszkę żółtawa ale lekarz mówi, że to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda u mnie w mieście też akurat tego wózka nie ma a tak w ciemno to też nie wiadomo... i jeszcze nie wiem jaki kolor :( Myślałam, że jak się zdecyduję to zapytam czy mi próbki kolorów (materiałów) wyślą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj z tymi próbkami trzeba pisać i próbować. Powinni wysłać. Co łache robią?. W wózki nie są tanie powinno im zależeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOALA ja tez tak mam tez musze zmieniac wkładki czasem nawet 4 dziennie bo czuje sie niekomfortowo... za tydzien ide do lekarza to sie dowiem mam tylko nadzieje ze to nie jakies zapalenie:/ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam wycieki z podwozia ;) U mnie o tyle intensywniejsze, że biorę luteinę dopochwowo. Mnie też gin uspokoił, że to normalne. Jeśli wydzielina nie ma przykrego zapachu to wszystko ok. Coraz częściej i wyraźniej czuję dzidzię :D Najbardziej popołudniami i wieczorami. Na razie to jednak delikatne ruchy - marzy mi się jakiś większy kopniaczek ;) He he! Jeszcze trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nescafe03
Do anetach18...:) rzeczywiście:) nie wykluczone, że spotkamy się na porodówce:) Do atamta: Jakoś długo bierzesz tą luteinę, ja też brałam luteinę ale tylko do końca I trymestru... Co do wydzieliny z dolnych partii:) to też coś tam mi się pojawia ale bardzo skromnie i jakoś specjalnie nie moge na to narzekać. Już chyba nic nie może być gorszego od tych mdłości które mnie męczyły na początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam wieczorową porą! Radosna jestem jak nie wiem... Mamy o tyle fajnie, że poza lekarzem prowadzącym przyjmującym w klinice, w której mam wykupiony przez firmę pakiet, mamy jeszcze znajomego bratowej, który pracuje w szpitalu. No i dzisiaj go odwiedziliśmy, bo nasz lekarz USG zleca oszczędnie, a ja już stęskniłam się za widokiem maluszka... Wszystko jest w porządku, wszystkie parametry w normie i ... nic między nóżkami. Na 99% będziemy mieli córeczkę! Tak jak przeczuwałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też byłam na badaniach. Na 99% będzie chłopak. Mąż jest szczęśliwy choć do tej informacji podchodzimy jeszcze z dystansem. Znajomym miała urodzić się Patrycja a urodził się Patryk także w dzisiejszych czasach przy dobrym sprzęcie lekarze też potrafią się mylić ;) W 15tc na penatalnych inny lekarz też widział chłopaka z tymże zaznaczył że to coś między nogami to mogą być wydłużone wargi sromowe (skutek uboczny długiego zażywania luteiny) które z czasem się unormują. Na tabletkach jadę jeszcze do teraz a raczej będę je brała do 23tc więc niebieskich ciuszków jeszcze nie kupuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe zależy dlaczego bierze się luteinę. Jeżeli był np. problem z kosmówką to luteinę bierze się do 20tc kiedy już łożysko napewno się całe ładnie rozwinęło i przejęło kontrolę nad wytwarzaniem progesteronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koala, Optymistka gratuluję córci i synka :))) Ja w przyszły czwartek idę na USG 4D... mam nadzieję, ze poznam płeć :) Wstępnie miała być dziewczynka, ale lekarz twierdził, że gwarancji nie daje :/ a tak strasznie chce już wiedzieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, fajnie, że już znacie płeć swoich potomków! Gratulacje! :D ja bardzo niecierpliwie czekam na sobotnie USG... Też już chcę wiedzieć, czy to Piotruś czy Marysia ;) Co do wydzieliny z dróg rodnych, był to w moim przypadku pierwszy objaw zwiastujący ciążę. A jeśli chodzi o sutki, to u mnie są zaschniete ślady jakiejś białej wydzieliny. Lekarz stwierdził, że to,całkiem normalne. Mam się myć ;) i natłuszczac, żeby się nie zatkało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kurde z tą luteiną i duphastonem to tak naprawdę nie wiem z jakiego powodu je biorę. W sumie Pani doktor nie powiedziała dla czego tylko wypisała. wiem tylko że duphaston mam brać do 20 tygodnia a luteine jeszcze chwilę. Ile ? nie wiem;) Dziewczyny martwię się bo dziś próbowałam odespać nieprzespane pare godzin nocnych i o 9 zerwał mnie na równe nogi sąsiad wiercący w ścianie tuż za rogiem. Myślałam że mi się coś wali na głowe;/ Zaraz szybko się połozyłam ale dziecko jak go jeszcze praktycznie nie czułam to teraz zaczęło strasznie się wiercić. Martwię się czy mu to nie zaszkodziło;/Może panikuję ale kurde usg za 3 tygodnie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama 2013
U nas będzie dziewczynka!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się razem z Wami. Też bym już chciała wiedzieć. Lekarz powiedział że za 3 tyg możemy spróbować ale stwierdziłam że kolejne usg to dokładne mamy mieć przed 24 tygodniem więc wolę poczekać na 100 % żeby wiedzieć;) Znaczy pewnie na 80% jak zwykle;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×