Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

befanka

Male wesele wydatki z glowa

Polecane posty

coraz czesciej slyszy sie ze mlodzi postanawiaja zamiast wesela zorganizowac obiad dla najblizszych, i powiem szczerze, ze my rowniez takie puerwotnie pomysl mielismy, lecz nam sie pozniej odwidzialo to, przemyslelsmy sprawe i stwierdzilismy ze wolimy male wesele, a czemu male pierwsza sprawa to jest to ze niemutrzymujmy kontaktow poprawnych zmcala rodzina wiec nie widzialam sensumzapraszaniamkgos kogo praktycznie nie znam, a druga sprawa ze nasze rodzinynw wiekszosci pochodza z poludnia i bylby ogromny problem z rozmieszczeniem gosci, wiec postanowilismy robimy impreze ns okm40 osob, dodam ze male miasto ok 90 tys mieszkancow woj.pomorskie, oto jak nam sie uksztaltowaky koszty. 1.garnitur pana mlodego wraz z butami i paskiem to koszt 500 zl pewnie zaraz mnie objada ze kupilam garnitur w lumpeksie a buty z plastiku, otoz nie garnitur polskiej firmy dobrej jakosci kupiony bezposrednio u producenta, buty ze skory row iez polskiego producenta 2.dodatki do stroju pana mlodego, koszula 100 spinki 45, krawat 40 zrezygnowalismy ze standardowego niemal musznika z kamizelka 3.stroj panny mlodej 650 sukienka z allegro, do tego 200 zl welon z koronka swoja droga nieprzemyslany troche bo takie welony sa dosc ciezkie, buty z centro zwykle biale klasyczne na obcasie za 60 zl i baleriny na zmiane koszt 25 zl, kupione w sklepie typu outlet, bielizna to koszt ok 100 zl, z racji ze koniec koncow kupilam zwykly podtrzymujacy biustonosz z odpinanymi ramiaczkami. Dodatki typu bransoletka i bizuteria to koszt razem280 zl. 3.obraczki 1700 zloto zolte klasyczny wzor szer 5 mm 4.kwiatynrazem koszt 700 zl w tym bukiet moj, butonierki, podziekowania dla rodzicow,p kwiaty do kosciola, i lilie na sale w malych wysokich wazonach na stolach mielismy lilie 5. Ksiadz oplaty koscielne organista to koszt laczny 650 zl 6.noclegi dla gosci przyjezdnych 600 zl 7.dj wodzirej1050 za granie od godziny 16-2.30 8.kamerzysta 800 po znajomosci 9.fotograf 1300 za reportaz z przygotowan, blogoslawienstwo, kosciol i do pierwszego tanca i plener w dniu slubu i dodatkowy plener pomslubie, w cenie 3 komplety plyt, i 80 zdjec wywyolanych 10.sala rowniez mozna powiedziec ze troche z upustem za osobe placilismy 120 zl osob bylo 33 czyli razem mamy ok 4 tys w cenie dwudaniowy pierwszy obiad deser lodowy, 3dania gorace zakaski zimne salatki stol wiejski, owoce, soki, ciasta 3 rodzaje 11.alkohol 45 butelek po 20,50 kazda w hurtowni to razem ok 920 zl 12.wino 5 butelek bialego 5 czerwonego to koszt razem 170 zl przynzjae kupilam dziadostwo a plecono mi carlo rossi ale jest niesmaczne fuj 13. Szampan na toast, tort to razem 460 14.dekoracje na auto 60zl z allegro, podziekowania dla rodzicow ramk ze zdjeciami ok 100 zl, dekoracje pozostale na sale balony organza wstazki i inne pierdoly mysle ze ok 300 zl 15. Busy dla gosci 600 zl 16.kosmetyczka. Paznokcie razem 170 zl 17. Fryzjer w gratisie znajomy s prezencie czesal farbowal 18. I pozostale typu winietki, podziekowania dla gosci, chleb a powitanie to koszt ok 150 zl 19. Napoje gazowane kupilismy lacznie 25-30 butelek coca coli fanty sprite w biedronie za niecale 4 zl jak pamietam za 2 litry to koszt ok 120zl Czyli razen wychodzi okolo 15500 w zaokragleniu przy zakladanym budzecie planowanym 10000 to przekroczylismy o ponad polowe, ale ie zaluje w ogole zadnej zkotowki, za wesele placilismy sami razem z mezem. Ajak u was rozkladaja sie koszty slubu i wesela, malego przyjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mloda
my organizujemy normalne wesele na 90 osob i w naszym przypadku koszta organizacji sa podobne z tym ze za talerzyk wiecej placimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwretyyuyu
nie powiedziałabym, że to wydatki z głową. wesele na 40 osób, a wydatki jak na wielkie wesele- fotograf, kamerzysta, busy i inne bzdety. jedyne na czym oszczędziłaś, to na liczbie gości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sugerujesz zenorganizujac male wesele mialaby zrezygnowac z kamerzysty, fotografa? Wybacz, ale organizujac make wesele czy tez duze chce sie miec pamiatke w postaci zdjec, czy filmu, drugansprawa organizujac nawet obiad ile te wydatki by sie zmniejszyly? O cene alkoholu, kilka zlotych mniej za osobe za jedzenie, reszta zostalaby bez zmian sukienka dekoracja kosciola kwiaty, napisalam ze z glowa a nie oszczedne z racji tego ze jak czytam ile dziewczynynwydaja na sukienki to glowa mala, imdka porownania napisalam ile nas wyniosly koszty, moim zdaniem kupowanie butow czesto gesto za kwote oscylujaca w granicach ok 150 zlotych ktore na dobra sprawe ubiora tylkomraz bo wiekszosc dziewczyn kupuje wlasnie buty biale, to jest lekka przesada. z glowa znaczy dla mnie wydac pie iadze na cos co wyglada nie rujnujac przy tym sie finansowo, czyli mozna za mniejsze pieniadze kupic dodatki, i stroje a wygladac naprawde dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie jest pytanie????????????
nie obraź się ale po co zakładasz wątek, w którym wypisujesz co do grosza swoje ślubne koszty krok po kroku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camerun
popitki z biedronki i już hoojowe wesele :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jest take jak rozkladaja sie koszty weselamu innych dziewczyn zadalam je na koncu topicu, popitki z biedronki? A co za rozncangdzie kupiona coca cola fanta czy sprite? czy w hurtown czy w malym suoermarjecie czy hipermarkecie. Nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wylizać swoje stopy po dniu
zrób weselicho w biedronce. będzie zimna płyta ja tralala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasze wesele na 60
Nie chce mi sie zliczac Twoich kosztow dodajac wszystko po kolei, a nie zauwazylam czy napisalas ogolna sume wydana na wesele. U nas tez raczej oszczednie z tym, ze wesele na 60 osob = 9600 i koszta stałe niezależnie od liczby osob to okolo 15 tysiecy. razem zatem prawie 25 tysiecy. Ja jestem zadowolona z sumy, bo nie wydalismy fortuny. To co najwazniejsze mielismy, zrezygnowalismy z rzeczy wedlig nas zbednych i pierdolek, ale nie z kamerzysty, fotografa. To musialo byc i mamy piekny film. Oszczedzalam na sukni, ale nie tez zeby kupowac jakas bardzo tania. Po prostu szylam wiec poszlo na nia troche, ale nie jak na salonowe, firmowe suknie, ciasta pieczone byly w rodzinie, kupilismy tylko tort z cukierni, nie bylo noclegow dla gosci ale byly zbedne, bo kazdy mial mozliwosc powroty nie bylo rodziny z daleka, dj zamiast zespolu, chyba tylko na garniturze nie oszczedzilismy bo kupilismy taki za 1200 zl, ale to mu sie przyda na lata. Ogolnie mysle, ze wlasnie z glowa wszystko zostalo zaplanowane, wesele sie udalo. A my nie stracilismy na niego fortuny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam wyszlo okolo 16 tys. kwota laczna, zgadzam sie ze sa koszty stale typu fotograf, kamerzytsa dj itd zauwazylam ze jezeli zaprosilibysmy wiecej osob to jedynie zwiekszylaby sie kwota za jedzenie. ja row iez mam piekny film z wesela i zdjecia rownie peikne mi o tego zy nie wydalam na kamerzyste i fotografa fortuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość worek kartofli
najlepiej gościom zaproponować żeby wzieli za sobą kanapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yuyuyuyuh
garnitur, buty i pasek za 500 zł? owszem, to jest możliwe o ile wystroiłaś faceta w poliestry. zaden producent nie odda ci za 300 zł porządnego wełnianego garnituru. a wesele bardzo drogie jak na 40 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie? Nie sadze moglabym oszczedzic pyszczajac muzyke z laptopa, zrezygnowac z kameraysty, a zdjecia moglaby mi cykac kuaynka, moglabym podac krajowa z biedronki, kwiatki do kosciola sztuczne a swoj bukiet urwac z ogrodka, a najlepiej to zrobic grila w ogrodku to w ogole bym zaplacila bardzo malo a nie p to chodzilo. Garnitur nie markowy, a jest polskiego producenta, i uwierz mi jest dobrej jakosci. Nie widzialam sensun wydawac ogromnych pie iedzy na garnitur dlatego ze moj maz ma tendencje do tycia i raz jest wiekszy raz mniejszy i nie utrzymuje jednakowej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość worek kartofli
a dlaczego ty płaciłaś za garnitur ,to on nie mógł sam zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak napisalam o w formie jakbym o wszytskim decydowalami zanwszystko placila:-P za wesele placilimy oboje, bo mamy wspolnosc finansowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubczyk28
ja bym ten chleb sobie darowal wodzirej tez niepotrzebny, moze byc muzyka z laptopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość worek kartofli
a ja uważam że akurat na garniturze nie ma co oszczędzać,dobry garnitur posłuży lata,spodnie zawsze można zwężyć albo poszeżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yuyuyuyuy4
no to z czego jest ten garnitur? nie wyobrazam sobie, żeby w poliestrze iść do slubu. poza tym po garniturze widać mierna jakość i każdy zobaczy, że pan młody jest odwalony jak szczur na otwarcie kanału. i nie rozumiem jak dorosły chłop moze nie mieć w szafie ani jednego dobrej jakości garnituru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedowiara
niby mowicie ze garnitur za 500 zl sie nie da ale zobaczcie np. stanik za 100 zl kupila gdzies jak sama napisala niemarkowy a np. na telimena.pl mozna kupic biala bardotke koronkowa wiec idealnie na slub za 139 a jest to firma porzadna bo triumph. takze internet w oszczedzaniu okazuje sie zbawienny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×