Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jabłuszkowa 80

syn chce przyjąć nazwisko mojego męża

Polecane posty

Gość jabłuszkowa 80

Pytanko, mój 9-cio letni syn nosi nazwisko po swoim biologicznym ojcu.Niestety kontakt jaki mają ogranicza sie do kilku godzin w roku. Wyszłam 2 raz za mąż, synek pokochał swojego ojczyma do tego stopnia że coraz częsciej się dopytuje czy nie może się nazwywać jak tata...(ojczym) Mi jest nie bardzo na rękę targanie się po sądach z ex...Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie płacę
Chyba nic, bo jak piszesz dziecko kontakt jaki taki ma z ojcem biologicznym a nazwisko to nazwisko. A co zrobisz jak wyjdziesz trzeci raz za mąż też będziesz chciała zmienić znowu dziecku nazwisko? Bo nie jesteś mi w stanie napisać w 100% że będziesz z nowym mężem, aż do śmierci. Po prostu synkowi powiedz że nie może nosić nazwiska nowego przydupasa matki, bo nie jest twoim biologicznym ojcem. Po drugie wiem że dzieci dużo pytają w tym wieku, niestety nie wierzę że jest to zachcianka Twojego dziecka a za pewne wasza z mężem, ponieważ źle się czujecie kiedy Twoje dziecko nosi inne nazwisko niż Ty lub Twój nowy mąż a syn inne. Zapewne mąż pali cegłę na wywiadówkach u lekarzach na wakacjach czy jadąc na weekend do hotelu i przy meldunku wychodzi iż nie jest prawdziwym ojcem dziecka jak w/w sytuacjach. A tak nawiasem to on powinien wiedzieć o tym iż tak będzie jak się pobierzecie że będzie tylko OJCZYMEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perellka
Witaj Jabłuszkowa. To bardzo poważna decyzja jeśli chodzi o zmianę nazwiska dziecku , nic nie piszesz co na ten temat sadzi Twój obecny mąż . Jeśli chodzi o kontakty Twojego byłego i syna to naprawdę żałosne . Radzę Ci , abyś razem z mężem porozmawiali z synkiem i wytłumaczyli , że to poważna decyzja , musicie zdawać sobie sprawę z tego że jest to decyzja na całe życie i wiedz jedno , że nie ten ojciec co zrobił dziecko , lecz ten co je wychowa. Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×