Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kucharz28

Noszę rajstopy

Polecane posty

Gość kucharz28

Czesc. Jestem facetem (28l) i jakis czas temu zaczęły bolec mnie nogi więc poszedłem do lekarza i okazało się że mam żylaki co jest groźne i nie często spotykane w moim wieku, lekarz zalecił mi ubieranie specjalnych rajstop przynajmniej do pracy, zawód - kucharz. Kupiłem męskie, 165zł jedna para, było nawet wygodnie i nogi nie bolały tak bardzo, ani się nie męczyły, lecz po miesiącu rozciągnęły się i teraz są bez użyteczne. W pracy na początku wszyscy trochę się śmiali ale już się przyzwyczaili. Gorzej jest np: w autobusie jak zobaczy, faceta w rajstopach bo czasem gdzies z pod spodni widać lub jak się schylę, wstyd mi. Powinienem wszystkim mówić że mam żylaki i dlatego je nosze, że nie jestem gejem? przestać je ubierać? Drugim problemem jest cena, damskie są tańsze dlaczego? a czy zwykłe rajstopy też by trochę pomagały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość El Thomas
Noszenie rajstop nie jest wstydem. Wielu mężczyzn woli tą alternatywę od kalesonów lub są transami...ile osób tyle powodów.Zauważ że pończochy były pierwotnie dla panów. Spróbuj damskie rajstopy bo 5 zeta a 130 to różnica a nogi które nie bolą to rzecz bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcqwexyz
Sprawdz Gatta Relaxmedica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharz28
Nie wiem dlaczego lekarz przepisał mi tak strasznie drogie. tylko muszę znaleźć coś cieńszego bo na kuchni jest gorąco i nosić tak grube rajstopy pod spodniami to naprawdę horror. Koleżnaka powiedziała, że jak ogolę nogi to bedzie chłodniej ale chyba wystarczy, że śmieją się z rajstop. Ps: jak zobaczycie gdzieś faceta w rajstopach to nie mówcie odrazu pedał na niego, może ON musi w nich chodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego lekarz zalecił mi tak bardzo drogie te rajstopy. Jeszcze może uda mnie się znaleźć coś cieńszego bo mieć ubrane rajstopy pod spodniami i pracować na kuchni, gdzie jest gorąco to naprawdę horror. Koleżanka powiedziała, że jak ogolę nogi to będzie chłodniej ale mnie wystarczy, że śmieją się z rajstop. Ps: Jak widzicie faceta w rajstopach to nie mówcie od razu PEDAŁ, może ON musi w nich chodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annjlnjbih
jesli kupisz zwykłe to nie będzie żadnego efektu przeciwzylakowego ;P wiec po co je nosic? one sa wlasnie takie grube aby uciskac odpowiednio nogi i zeby ograniczyc powstawanie zylakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rajstopiarz
Co do rajstop przeciwżylakowych to powiem tak: 1 - kup sobie tańsze rajstopy przeciwżylakowe czy to damskie czy to męskie, obojętne, lekarz pewnie wcisnął takie drogie, bo miał z tego profit jakiś. 2 - rajstopy przeciwżylakowe WCALE nie muszą być grube aby "działały", musisz tylko znaleść takie aby stopniowany ucisk był prawidłowy (najlepiej porównać z tymi starymi). 3 - Noszenie rajstop wcale nie jest oznaką "pedalstwa" (prawdziwi geje są bardziej męscy niż niejeden normalny facet) a ci co tak twierdzą, są po prostu nienormalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kucharz 28, chciałabym sprostować kilka opinii, które pojawiły się w tym wątku. Rajstopy za 5 zł (prawdziwe faktycznie sporo kosztują) z pewnością nie będą miały właściwości przeciwżylakowych. Podobnie jak te prześwitujące. Nie mam na celu promowania żadnej marki, ale zwróć uwagę czy kupujesz produkt medyczny, czy tylko z nazwy przeciwżylakowy. Rajstopy medyczne muszą być kryjące i dość grube, ponieważ tylko taki splot gwarantuje pożądane działanie. Wspomniałeś także, że rajstopy po miesiącu się rozciągnęły. Nie jestem w stanie ocenić nie widząc problemu, ale powodów mogło być kilka. Być może poprawiło się krążenie, nogi mniej puchły, dlatego zmienił się odwód nóg, a rajstopy stały się luźne. Być może oczywiście rajstopy się rozciągnęły, jednak świadczyć to może tylko o słabej klasie produktu lub o źle dobranym rozmiarze.... Jeśli masz jakiekolwiek pytania, polecam się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, tak samo robię, zabezpieczam już od pwnego czasu w praniu, a rajstop mam sporo, bo lubię. Tu ostatnio zamawiałam - www.hurtownia-rajstop.pl i bardzo dobre jakościowo, więc nawet pranie im nie straszne ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo współczuję Ci żylaków. Moja ciocia miała i kobiety są tutaj w gorszej sytuacji. Ciocia długo szukała rajstop,w których mogłaby chodzić także na co dzień do spódnicy i zdaje się, że znalazła coś w Internecie. Zajrzyj do serwisu CoZaCena-http://www.cozacena.pl/ To porównywarka cenowa. Na pewno coś w dobrej cenie tam znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To skoro rajstopy uciskowe są grube (prawda bo sam je noszę - choć mam też cienkie bardziej transparentne i to o drugiej klasie ucisku bo takie mam zalecone przez lekarza) to czemu się śmiali z ciebie? Przecież one na stopach są kryjące i nie różnią się specjalnie od skarpetek. Mogą też to być podkolanówki, a nie rajstopy czy pończochy. A jeśli nosisz cieńsze (profilaktyczne czy pierwsza klasa ucisku) to po prostu ubierz skarpetki i będzie po po problemie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze że jako facet pomimo że mam problemy z żylakami i noszę rajstopy (nikt poza żoną i najbliższą rodziną o tym nie wie) to przyznam że brakło by mi odwagi by nie założyć skarpetek na transparentne rajstopy i wyjść tak publicznie w półbutach gdy widać nogi spod nogawek spodni. A do grubszych rajstop uciskowych z mikrofibry to ubieranie skarpetek jest zbyteczne, bo same wyglądają jak skarpetki. Polecam włoskie Relaxsan, tylko nie droższe medicale ale basic - mają lepszą rozmiarówkę. Świetna firma i nie droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe że od razu lekarz przepisuje wam rajstopy,sami konfabulanci tu istnieją.A może na żylaki też majtusie,biedne te kobiety.Siurek męża uciśnionych w rajstopach,aby go wyleczyć żony dobrze się nakazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piter208
Panowie dlaczego wstydzicie się nosić rajstopy tym bardziej te lecznicze przecież zdrowie mamy jedno ja mam 38 lat noszę rajstopy chyba od zawsze i nie są to lecznicze kupuję "damskie" rajstopy cienkie 15-den przeważnie cieliste ale również w innym kolorze jak i wzorzyste nie ukrywam tego zakładam je bo są miłe wygodne ładne i świetnie się w nich czuję często je widać spod nogawki spodni a mnie się to podoba więc myślę że jeżeli chcecie to zakładajcie rajstopy a jeżeli są to lecznicze to tym bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 2018.03.16 "Ciekawe że od razu lekarz przepisuje wam rajstopy,sami konfabulanci tu istnieją.A może na żylaki też majtusie,biedne te kobiety.Siurek męża uciśnionych w rajstopach,aby go wyleczyć żony dobrze się nakazują." Lekarza nie interesuje czy osoba mająca żylaki jest mężczyzną czy kobietą i czy wstydzi się nosić pończochy uciskowe czy nie. Takie pończochy od razu nakładają na nogę po zabiegu skleroterapii i trzeba to nosić przez dwa dni dzień i noc. A co do rajstop - to mój wybór, bo akurat właśnie lekarz zalecił mi pończochy ale zakupione dwie pary różnych marek zsuwały się. A na pas nie zdecydował bym się. A co do samych żylaków to ta skleroterapia działa do czasu, potem i tak to dziadostwo odnawia się. Maści ani tabletki żylaków nie usuną, zlikwidują co najwyżej objawy. Więc żeby można było aktywnie żyć, uprawiać ulubione sporty to pozostaje terapia uciskowa. A co nogi może uciskać? Bandaże nie nadają się do chodzenia. Więc pozostają rajstopy lub pończochy (które przecież mężczyźni wymyślili) ale jakoś stereotypowo stały się elementem kobiecego ubioru. Kobiety mogą w zasadzie chodzić we wszystkim - spodnie moro, mundury wojskowe. A mężczyźnie to nie pasuje, w tym mu nie wolno. Nawet za noszenie pod spodniami medycznych barchanów jest się napiętnowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2018.03.16 Ciekawe że od razu lekarz przepisuje wam rajstopy,sami konfabulanci tu istnieją.A może na żylaki też majtusie,biedne te kobiety.Siurek męża uciśnionych w rajstopach,aby go wyleczyć żony dobrze się nakazują. - Cytowany post to totalne "masło-maślane". Nie wiadomo o co w tych chodzi. Chyba jakiś analfabeta to pisał lub osoba chora psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielu mężczyzn po prostu kręcą rajstopy. Zazdroszczą kobietą, że mogą je legalnie nosić, choć te czasem tego nie lubią. Dobrze dobrane (rozmiar, grubość, ucisk) rzeczywiście zapewniają komfort.Sam noszę rajstopy w okresie: jesień, zima, wczesna wiosna. Czasem mam ochotę na zestaw rajstopy i krótkie spodenki. Nie wynika to ze złych, zboczonych skłonności tylko z chęci powrotu do przeszłości, bo pamiętam czasy kiedy tak ubierano chłopców w okresie wiosna - jesień . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu temat o rajstopach czy pończochach na żylaki, a nie zwykłych damskich. Uciskowe - antyżylakowe zwłaszcza o 2 stopniu kompresji też mogą Cię kręcić? Ciekawe? Ale jest co kręcić. To powodzenia życzę przy ubieraniu tego czegoś i chodzeniu w tym niczym kombinezonie płetwonurka. I na dodatek w porównaniu do zwykłych kosztują majątek (od 100zł wzwyż średnio). Chodzenie w tym to udręka, a nie przyjemność. Ja w tym chodzę bo muszę i noszę pod spodniami i na dodatek skarpetki na to ubieram, bo w życiu w rajstopach bym się publicznie nie pokazał. A ubieranie zwykłych (damskich) rajstop i krótkich spodenek przez mężczyzn i chodzenie tak po ulicy jeśli nie jest dewiacją to wygląda po prostu idiotycznie. Nawet kobieta by w takim stroju głupio wyglądała (rajstopy i na to szorty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj tam, oj tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak trzeba nosić pończchy przeciwżylakowe towidać jest konieczność nosić a kompresoterapia jest skuteczną metodą leczenia i zapobiegania żylaków przy pończochach zdarza się że mgą sie zsuwać lub jak jest się uczulony na silikon to niestety pasek do pończoch będzie niestety konieczny a pd spodniami nie widać ale zdrwie jest najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×