Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marion_Silver

Dotacja z UP na własną działalność

Polecane posty

Może mi ktoś po ludzku wytłumaczyć, co trzeba zrobić by taką dotację od Urzędu Pracy dostać? U nas w mieście to jest 20tys złotych takiej dotacji na rozpoczęcie własnej działalności. Ja mam pomysł, ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać, kiedy, co złożyć, co spełnić? Znalazłam o tym mnóstwo artykułów w Internecie, szkoda bardzo, ze żaden z nich nie jest napisany prostym ludzkim językiem i nie ma wypisane zrób: -to -to -to Prosze o pomoc, może jakiś przydatny link, kontakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
po pierwsze poszukaj znajomości - fakt jest taki że dotację dostaje u nas maks 30 osób na rok - chętnych w połowie roku już było z 300.. a jak kwalifikują - u nas kolejnością zgłoszeń, kiedyś nikt nie wie którego dnia na początku roku pojawia się wzór i wtedy czas start kto pierwszy ten lepszy.. w praktyce jak masz znajomości to dostajesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bananaaa
idź do UP i zapytaj - przede wszystkim kiedy spodziewają się mieć kasę na dotacje. Dostaniesz parę ulotek i kilka formularzy do wypełnienia (chociaż możliwe, że znajdują się one na stronie Twojego UP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotacja;;;;
ja dostałam właśnie taką dotacje z UP i jest to 20tys., najlepiej idź do UP i zapytaj, trzeba wypełnic wniosek na działalnośc, który jest dosc szczegółowy, ale do wypełnienia, ja sobie sama wypełniłam, i co ważne trzeba miec 2 poręczycieli których zarobki wynoszą min 1500zl netto, ale to już powinien cie kierowac pracownik UP - mi wszystko powiedział co i jaki udało się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,planuję otworzyć sklep z odzieżą używaną (mam doświadczenie),ale potrzebuję kasy więc myślę o dotacji z pup ale jest mały problem we wniosku trzeba wpisać czy jest się zadłużonym w banku lub innej instytucji i podać cel i planowany termin spłaty i tu się pojawia wielka niewiadoma co wpisać,ponieważ od końca 2007 roku jestem bezrobotna mam nie spłacony debet i kartę kredytową oczywiście sprawa została umorzona przez komornika i nie wiem czy lepiej było by wpisać ze się nie ma długów (w bik przecież nie sprawdzą)ale jak zaczne zarabiać to komornik się dowie i zacznie ściągać ze mnie a wtedy pup może kazać mi zwrócić dotację a co gorsza oskarżyć o składanie fałszywych informacji,poradźcie co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona szwagierka
do dotacja;;;; ile czekałeś od złożenia wniosku na rozpatrzenie? u nas wniosek rozpatrzony pozytywnie, ale kazy brak, więc czekaj sobie durniu od lutego nie wiadomo do kiedy :( ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luca2233
Niedługo będę startował z własnym biznesem, więc kasa jest potrzebna i to bardzo. Staram się o pieniądze z UP, zobaczymy co z tego wyjdzie, poza tym będę też z kredytu korzystał, z paru źródeł złotówki popłyną;) Dużo informacji na temat kredytów, dotacji, dofinansowań i całej reszty masz na stronce www.funduszenafirme.pl . Mi bardzo tutejsze artykuły pomogły, poza tym przydatne są też porównywarki kredytów. Narka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej spytać w Urzędzie pracy. Tam muszą udzielić takich informacji. I do tego też trzeba znać warunki, bo np. korzystając z dotacji UE firma musi utrzymać się na rynku minimum 2 lata, bo inaczej trzeba zwrócić pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×