Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milo87

Czy z żarówkami energooszczędnymi jest taniej?

Polecane posty

Gość milo87

Chce zacząć oszczędzać, aby moje rachunki były niższe. Nie wiem co myśleć o żarówkach energooszczędnych i tu pytanie do was, czy one naprawdę ciągną mniej prądu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam od paru lat te żarówki i jak płaciłam dużo za prąd tak płacę :D One są dobre ponoć wtedy kiedy długo się palą,jeśli masz zamiar zapalić światło na minutę to tego nie rób bo licznik idzie jak szalony....tak mi to wytłumaczyli przy zakupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trollo
przecież możesz to sobie policzyć. Najpierw sprawdź ile dokładnie świecisz taką żarówkę Oto przykład: założenia: żarówka zwykła 60W i energooszczędna 11W, świecą 2h dziennie przez 30 dni w miesiącu. Koszt jednej kilowatogodziny to 0,6 PLN. Przy tych założeniach koszt miesięczny użytkowania zwykłej żarówki wychodzi 2,16 zł, a świetlówki energooszczędnej 40 groszy. Weź jeszcze pod uwagę koszt zakupu jednej i drugiej i policz czy Ci się to opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To zależy ...
Ja w ogóle" nie odczułam" mniejszych rachunków i mam wątpliwości, co do tej metody oszczędzania, za to odczułam cenę żarówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
ja polecam ledy - od kiedy je mam moje rachunki spadły o 50zł/-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirter
Ja mam i zauważyłem oszczędności w rachunkach, pobieraja o wiele mniej pradu i starczaja na dłużej. W dodatku nie emitują rtęci, wobec tego są bezpieczne, zarówno dla zdrowia jak i dla środowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×