Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaciążona niedługo rodząca

JAKIE ROBICIE DESERY Z

Polecane posty

Gość zaciążona niedługo rodząca

JABŁEK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciążona niedługo rodząca
POZA SZARLOTKĄ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość singielka800
ja robię musy owocowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabłko pieczone
w środku (wydrążone gniazdo nasienne) łyżka miodu lub dżemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
-jabłka szarlotkowe w połówkach ułożone na blaszce, na każdą połówkę szczypta cukru wanilinowego i na to ciasto biszkoptowe, zapieczone w piekarniku -galaretka z jabłek, ale taka bardzo intensywna, do słoików -ciasto francuskie z jabłkami - mogą być niewielkie kawałki ciasta i na to pokrojone jabłka, albo jabłka zawinięte w kawałki ciasta francuskiego -muffinki z jabłkami -wydrążone jabłka w skórkach, do środka różne bakalie, cynamon, miód, co kto lubi i całość zapieczona w piekarniku -jabłko kroimy w cienkie plasterki i polewamy ulubionym syropem (ja lubię malinowy), mieszamy i odstawiamy na kilka godzin, robi się miękkie i pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda ...
jabłka szarlotkowe??? to istnieje taka odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda ...
miałaś na myśli szarą bądź złotą renetę, ewentualnie inną odmianę jabłek o odpowiednich walorach smakowych i organoleptycznych ( min konsystencja, coby się jabłuszko zbytnio nie rozpadało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja polecam jabłka zapiekane pod kruszonką jabłka kroję w kostkę, duszę chwilę na patelni, dodaję cynamon, wanilię, odrobinę masła, przekładam do naczynia do zapiekania, na wierzch robię kruszonkę i zapiekam około 30minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kromka chleba ze smalcem......
Ja tez polecam kruszonke, ale ja do mojej scieram jablka na duzych oczkach, jak maja duzo soku to odrobine odciskam, dadaje cukier cynamon i przykrywam kruszonka, pieke az jablka beda... ugotowane? a kruszonka rumiana. Przepyszna goraca z waniliowymi lodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ma być szybko i łatwo, to robię ciasto francuskie z jabłkami. Zawsze mam w domu ciasto z Tesco, bo najbardziej mi odpowiada - http://www.tesco.pl/kulinarni-lowcy-smakow/t/ciasto-francuskie-tesco jabłka kroję drobno, posypuję trochę cukrem i cynamonem, ciasto pokrojone w kwadraty składam z jabłkami w trójkąty, do piekarnika i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×