Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pizzerinkaa

danie typowe z kuchni francuskiej

Polecane posty

Czy ma ktoś propozycje na dania z kuchni francuskiej? Mi do głowy przychodzi jedynie zupa cebulowa. Czy ma ktoś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi też o przyprawy jakie najczęściej używa się we Francji. Czy są typowe francuskie przyprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
creme brulee, croissanty... z przypraw szeroko dostepne ziola prowansalskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie jest takie czy
żabie udka :) no i ślimaki-próbowałam w Paryżu,ale to nie mój smak i konsystencja :O nie przyjęły się :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sterlla
Kuchnia francuska to kuchnia wielu regionów, a każdy z nich ma swoje typowe dania, więc jednego się podać nijak nie da: - Prowansja: bouillabaisse, ratatouille - Alzacja: choucroute, tarte flambe, baeckeoffe - Owernia: aligot, truffade - Burgundia: boeuf bourguignon - Sabaudia: tartiflette, raclette itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sterlla
Kuchnia francuska to kuchnia wielu regionów, a każdy z nich ma swoje typowe dania: - Prowansja: bouillabaisse, ratatouille - Alzacja: choucroute, tarte flambe, baeckeoffe - Owernia: aligot, truffade - Burgundia: boeuf bourguignon - Sabaudia: tartiflette, raclette itp. itd, bo dużo tu można wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję bardzo A z innych kuchni np indyjskiej. Chciałąbym przygotować coś, czego jeszcze nigdy nie jedliśmy, ale z produktów dostępnych bez problemu u nas. Tak zrobiłąm właśnie z zupą cebulową. Myslałam, że będzie nie dobra, bo cebuli nie lubię, ale byłą cudowna i wszystkim domownikom też smakowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to google nie działają?
Ja robię kimchi koreańskie - w szystko dostępne u nas, turecką jejecznicę menemen, ormiańskie gołąbki w liściach winogron, hinduski ryż z soczewicą i rybami, a tu masz przepisy kuchni bombajskiej (też hinduska) http://www.restauracjaindyjska.pl/kuchnia-bombajska/ Wpisz sobie w google i wybieraj co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
google działają, nawet dobrze :) chodzi o to, że jak sama zauważyłaś jest tego dużo, gdybym miałą próbować wszystkiego to życia by mi nie starczyło. Chciałabym jakieś wypróbowane dania. Za wszystkie bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to google nie działają?
Każdy ma inny smak. Jak chce spróbować czegoś nowego to przeglądam przepisy w necie, na tyle dobra jestem w gotowaniu, że potrafię ocenić, czy przepis spełni moje oczekiwania smakowe. Cóż z tego, ze ktos lubi pasztet z wątróbek jak ja wątróbek nie cierpię, więc mam je zrobic tylko dlatego, ze ktoś na forum w odpowiedzi polecił mi "pyszne wątróbki"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była francuzeczka
mieszkałam we Francji 5 lat i najbardziej przypadło mi do gustu ratatuj, mus czekoladowy i wszelkie tarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oni mają zajebiste słodycze. i kanapki w sensie bagietka i coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko, ale tu się trzeba tłumaczyć z każdego słowa. Jak zobaczę przepis i będą w nich produkty, których nie lubię np wymienione przez Ciebie wątróbki, to nawet bym nie robiła, bo ich nienawidzę. Jeżeli chodzi o kuchnie francuską, indysjską... to nie jestem aż tak dobrą kucharką, żeby ocenić połączenie niektórych potraw. Zresztą po to jest forum, żeby pytać i rozmawiać. To tak samo jak z tematami: super przepisy na ciasta, szybkie sałatki itp. W dobie internetu wszystko można znaleźć w necie a zobacz jednak ludzie ze sobą rozmawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×