Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzydka fretka

Jak słyszę imię to widzę kolor na jaki to imię jest napisane. Ma ktoś tak?

Polecane posty

Gość ktoś kogo nie zna nikt
jedynie moja seksualność sie rozwija,normalnie pociągają mnie mężczyźni,pragnę seksu no i wiedze mam większą bo szkoły nie porzuciłam i nie jestem naiwna,nie wierze już w to że jest tylko kolorowo a wręcz przeciwnie...niestety coraz gorzej jest przez to. no a tak do tematu to cyfry wypiszę bo alfabet jest jednak dłuższy i mi sie troche nie chce 0- czarny 1- biały 2 - zielony 3 - żółty 4 - pomarańczowy 5 czerwony 6 różowy 7 szary 8 fioletowy 9 niebieski i tu w przeciwienstwie do wyrazow liczba nie jest dla mnie cała w kolorze pierwszej cyfry tylko kolorowa kazda cyfra ma ten swój kolor zachowany no i z cyframi jest porządek jakiś w alfabecie kolory są nie od pary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś kogo nie zna nikt
litery takie jak O,Q,Ó są czarne tak jak zero ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś kogo nie zna nikt
ale co można zrobić z takim darem? chyba do niczego sie to nie przydaje,żadna to mądrość to tylko takie udziwnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez widzę i co z tego
normalne, że każdy jakieś ma odchyły, jeden pisze od tyłu, drugi widzi kolory, trzeciego łamie w kosicach na deszcz.. ale macie kurwa DARY ludzi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
slyszalam taka teorie, ze zabawki edukacyjne, programy tv, ksiazki z dziecinstwa maja wplyw na to jaki kolor kojarzy ci sie z cyfra mozliwe ze kiedys maial taka plansze z alfabetem gdzie litery mialy takie kolory i tak zostalo albo np. Ulica Sezamkowa wplynela na to jakie kolory maja cyfry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
dar bo podobno usprawnia pamiec/mozliwosci zapamietywania mozna miec dzieki temu bogatsza wyobraznie, wieksze doznania prawie jak po marysce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
nastepny debil sam jestes debil, jakie 90%? :D to jest nikly procent spoleczenstwa wyszukac ci badania frustracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w co sie bawic?w co sie bawic
itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś kogo nie zna nikt
serio 90 % ? bo ja jak pytam o to ludzi to sie dziwią że tak mam czyżbym na same 10 % trafiała? hmm a może.. w necie faktycznie można spotka trochę takich osób. Dzięki za przypomnienie o dniach tygodnia,miesiącach - bo tu kolory kojarzą mi sie o dziwo jeszcze inaczej!! logicznie powinno być tak że skoro P jest seledynowe to poniedziałek jest seledynowy a on jest przecież niebieski. Wtorek łososiowy,środa szara,czwartek brązowy,piątek czerwony,sobota brązowa ale inaczej niż czwartek,niedziela różowa (ciemniejsza niż S) styczeń białoszary luty pomarańczowy marzec no to akurat czerwony kwiecień biały maj czerwony inaczej niż marzec czerwiec też czerwony ale jeszcze inaczej lipiec żółty sierpień albo jasnorózowy albo jasnoseledynowy wrzesień brązowy jak sobota październik ciemnoszary listopad ciemnopomarańczowy grudzień czarnofioletowy powiem wam że jak tak o tym myślę teraz to te kolory są nie do opisania bo są o przeróżnych odcieniach nieraz rzadkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
"Niektórzy synesteci mówią, że słowa także posiadają swoje kolory (np. niektórzy mówią, że prawda jest złota). W sumie 4 procent populacji doświadcza formy synestezji, a 1 procent żyje z synestezją kolorowego grafemu. Synestezja daje wielu ludziom bogatsze doświadczenia i uważana jest za nieszkodliwą."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś kogo nie zna nikt
ja jestem leworęczna a Wy? ;) z tą pamięcią to jest róznie,mam pamięć do twarzy,w dziecinstwie szybko sie uczyłam,szybko przyswajam wiersze ale teraz stępiałam trochę jeśli chodzi o naukę. musze sprawdzic ulice sezamkową bo nie bardzo pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś kogo nie zna nikt
prawda jest akurat seledynowa ale złota..w sumie pasuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam takie coś :D i jestem leworęczna :D ale uczyłam się oo tym na studiach - to nic dziwnego taki widzenie kolorów ;) sporo osób tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia-czerwony metalik
Ja widzę imiona w kolorach ale innych niż Wy i jedne są błyszczące(metalik), inne nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
nie sporo tylko jakies 1% -4%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś kogo nie zna nikt
a wymyślacie sobie melodie? ja tak i to nieraz coś mi sie tak fajnego wymysli że potem zła jestem że nie moge tej piosenki puścić w radiu bo jej nie ma a na drugi dzień zapominam melodii :( kiedyś przynajmniej na cymbałkach starałam się melodie odtworzyć żeby zapisać i potem sobie móc przypomnieć. o i właśnie jeszcze to. Granie ze słuchu,w podstawówce na muzyce grałam na cymbałkach ale nie uczyłam sie z nut tak jak inni tylko grałam ze słuchu...kolędy wszystkie i tak dalej. Załuje że sie na pianinie nie uczyłam grać bo pewnie bym wymiatała a tak to lipa. i moje melodie przepadają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
tzn 4% 4 ludzi na 100 to wg mnie nie jest tak sporo, zALEZY JAK NA TO SPOJRZEC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś kogo nie zna nikt
może to jakaś przypadłość leworęcznych wobec tego? :D żebyście sobie nie myśleli że taka jestem super hiper to przyznam się,że z naukami ścisłymi mam duży kłopot.I ze stylem pisania,wypowiadania się chociaż dużo czytam.Z pisania to tylko ortografia dobrze mi idzie,oczywiście w podstawówce wszystkie dyktanda bezbłędnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś kogo nie zna nikt
niee no 4 % to jednak za malo,sądze ze o wiele więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś kogo nie zna nikt
taka ciekawostka : w innych językach dni tygodnia i miesiące mają takie same kolory jak po polsku chociaż inaczej sie przecież nazywają Państwa jeszcze mają kolory ale tu już są powiązane z literami np. Włochy brązowe a już Italy będzie białe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś kogo nie zna nikt
*bordowe nie brązowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest tak poniedziałek - kolor zbliżony do skorupki cebuli, trochę metaliczny wtorek- szaro-niebieski, matowy środa- kolor jak gulasz :D metaliczny czwartek- bardzo matowy, idealnie równy kolor- beżowy piątek- cieżko powiedzieć.. bardziej ciemny sobota- brązowy niedziela- jasny, ecru jestem walnięta, wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
nie mozesz oceniac procentu na podstawie wlasnych obserwacji, przebadano probki populacji wielokrotnie i taki procent wychodzi moge ci wkleic kilka roznych zrodel i badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest tak poniedziałek - kolor zbliżony do skorupki cebuli, trochę metaliczny wtorek- szaro-niebieski, matowy środa- kolor jak gulasz :D metaliczny czwartek- bardzo matowy, idealnie równy kolor- beżowy piątek- cieżko powiedzieć.. bardziej ciemny sobota- brązowy niedziela- jasny, ecru jestem walnięta, wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
ciekawe z wiki Istnieją dwie teorie tłumaczące owo zjawisko. Według teorii Simona Baron-Cohena u osób doświadczających synestezji mogą występować dodatkowe połączenia w mózgu, które łączą obszary normalnie ze sobą nie połączone. Druga teoria mówi, że ilość połączeń synaptycznych jest taka sama, a mieszanie się odbieranych doświadczeń wynika z tego iż zachwiana jest równowaga pomiędzy hamowaniem i wyciszaniem docierających impulsów w mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś kogo nie zna nikt
haha chociaż sobota sie zgadza ale reszta kompletnie inaczej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
Synestezja poprawia pamięć i zwiększa kreatywność Rosyjski kompozytor Aleksander Skriabin widział kolory dźwięków i czuł ich zapachy, co wykorzystał, tworząc pierwszą multimedialną symfonię "Prometeusz", łączącą muzykę z efektami świetlnymi. Dla Władimira Nabokowa litera "c" była jasnoniebieska, zaś "a" przypominała wygładzone drewno. Richard Feynman, laureat Nagrody Nobla z fizyki, potrafił dostrzec barwy liter i wzorów matematycznych. Z najnowszych badań wynika, że synestezja, czyli łączenie różnych wrażeń zmysłowych, nie jest chorobą - wręcz przeciwnie, zwiększa kreatywność i poprawia pamięć. Prof. Vilayanur Ramachandran z University of California wykazał, że wśród artystów to zjawisko występuje osiem razy częściej niż w całym społeczeństwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
Smak kształtów Syneztezja jest dziedziczna i dotyczy jednej osoby na dwieście, ale większość ludzi nie zdaje sobie z niej sprawy. 1 na 200!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie to jest bardzo naturalne widzieć słowa w kolorach :) ale pamiętam, że część ludzi na studiach nie kumała o co kaman jak profesorka gadała w tym temacie :) najwyraźniej oni nie widzą kolorowo słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś kogo nie zna nikt
dla mnie to też jest naturalne ;) nienaturalnym byłoby nie widzieć tych kolorów...wszystko widzieć tylko czarnym drukiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×