Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dariannna

zoltaczka u noworodka prosze wypowiedzcie sie

Polecane posty

czy jesli moje dziecko mialo zoltaczke obnizona fototerapia i zostalismy wypisani z 8,2 to moze ona znow wzrosnac czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teoretycznie może
nasz pediatra kontrolował to aż spadło do bezpiecznego poziomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teoretycznie może
Dokładnie Tobie nie powiem- koło 10- bo miała tendencję spadkową- a w domu na nowo zaczęła wzrastać. długo z tym walczyliśmy ale obyło się bez powrotu do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdgfdgggggggggg
u nas wychodzila z taka jak u was! i po 3 dniach wrocilismy na oddzial bilirubina ponad 16:/ ponad 2 tyg. w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teoretycznie może
Mała była mocno żółta- już położna się tym zainteresowała a pediatra potwierdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gfd...a skad wiedzialas po 3 dniach ze.jjest cos nie tak ?? mnie tylko powiedzieli , ze spadla i wypis i nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdgfdgggggggggg
nie czekalam pojechalam na ize, okazalo sie ze bilirubina ogromna ze soadla strasznie z wagi i sie bardzo źle:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdgfdgggggggggg
na izbę przyjęć do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdgfdgggggggggg
2 tygodnie pod lampami i specjalną kroplówką, najwyzsza jakoś 19...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdgfdgggggggggg
ajjj zle doczytalam na dziecieym jak juz byla to najwyzsza jakos 19, a na noworodkowym nie pamietam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja też miała
moja córka ma już 8 lat, przy wypisie ze szpitala miała stężenie13,7 i utrzymywało sie jej to przez ponad 2 tygodnie jeszcze, dopóki połozna nie doradziła żeby dać jej lekkiej herbatki z dużą ilością glukozy, nie pamiętam juz proporcji, ale na drugi dzień było widać poprawę i do 3 dni żółtaczka przeszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli ogolnie 4 tyg pod lampami ?? bo 2 po urodzeniu i 2 pozniej jak wrociliscie ?? biedny dzidzius :-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli ogolnie 4 tyg pod lampami ?? bo 2 po urodzeniu i 2 pozniej jak wrociliscie ?? biedny dzidzius :-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja też miała
moja córka ma już 8 lat, przy wypisie ze szpitala miała stężenie13,7 i utrzymywało sie jej to przez ponad 2 tygodnie jeszcze, dopóki połozna nie doradziła żeby dać jej lekkiej herbatki z dużą ilością glukozy, nie pamiętam juz proporcji, ale na drugi dzień było widać poprawę i do 3 dni żółtaczka przeszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teoretycznie może
Właśnie my tez przepajaliśmy trochę wodą z glukozą. Podobno to pomaga. Tylko niestety może zaburzyć nieco karmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teoretycznie może
Za nami żółtaczka ciągnęła się 2,5 miesiaca ale udało się to zwalczyć w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdgfdgggggggggg
nie, zaraz po urodzeniu czyli te kilka dni byla naswietlana i jak wrocilismy po 3 dniach do szpitala to tam byla 2 tyg. czyli ogolnie jakies 2 tygodnie i pare dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdgfdgggggggggg
autorko a co Cie trapi, ze pytasz.... nie wkrecaj sobie czy moze bilirubina wzrasnac czy nie bo tylko sie niepotrzebnie stresujesz... obserwuj swoje dziecko, karmisz piersia czy mm? mi. np. nie kazali przepajac glukozą ani herbatkami a teraz wiem, ze gowno prawda i jakbym to robila to moze moja mala nie bylaby w takim zlym stanie wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teoretycznie może
Moja lekarka uważa, ze glukoza to stary i naprawdę sprawdzony sposób. A Ty autorko się nie stresuj. Jak dziecko będzie ospałe i mocno żółte- zgłoś się do pediatry. zresztą mądry pediatra sam na to zareaguje. A jak masz nie spać po nocach to za jakiś czas możesz zrobić dziecku badanie na poziom bilirubiny - wtedy będziesz miała pewność czy spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaPaulinki
Autorko, my przechodziłysmy żółtaczkę i faktycznie bilirubina wzrosła po 2 tygodniach znowu... rzadko to sie zdarza z tego co czytałam, ale sie zdarza... Jak sie martwisz zrób badanie i sprawdzaj przez 3 tygodnie co tydzien (koszt u nas 8 zł). A co do glukozy, nie chodzi o nią tylko o same tzw przepajanie(wiem, bo moja po glukozie strasznie wymiotowała i kazali własnie podawac wode).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teoretycznie może
ja właśnie słyszałam, ze o glukozę w dużej mierze chodzi a nie o sam płyn. i faktycznie mała po wodzie z glukozą sikała na żółto. Autorko- pamiętaj, że żółtaczka schodzi od dołu- czyli najpierw bledną nóżki, później brzuch, na końcu dopiero zażółcenie znika z twarzy i białek oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze moj synek wyszedl ze szpitala rowniez z zoltaczka , co prawda zbita lampami ale nadal byla tez ok 8 przy wypisie potem przez jakies 2 tyg byl jeszcze zolty , ale nawet nie przeszlo mi przez mysl zeby isc z tym do lekarza ..4 tyg po wynscii ze szpitala mielismy kontrole w poradni neonatologicznej (.z innego powodu , nie zoltaczki ) i juz mial normalna skorke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×