Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Xantharia

21 tydzień ciąży brak ruchów maleństwa, ból z lewej strony podbrzusza, brzucha.

Polecane posty

Gość Xantharia

Witam. Mam takie pytanie czy to normalne że w pierwsze ciaży w 21 tygodniu nie czuję jeszcze ruchów dziecka? Bądź ich nie rozpoznaje? I czy którąś z Was bolało po lewej stronie brzuch i podbrzusze dochodzace aż do żebra. Czy to maluszek tam wariuję. USG mam dopiero 22 listopada i troszkę się martwie. Tym bardziej że to pierwsza moja ciąża. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jorek
Z tego co mówił mi lekarz to ruchy powinny pojawić sie chyba do 22 tc z tego co pamiętam. U każdej dziewczyny chyba to indywidualna sprawa. Ja poczułam w 18 tc i też to moja pierwsza ciąża. Jeśli się martwisz zadzwon do gina, pójdziesz na usg i dowiesz sięczy wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xantharia
Wiesz byłam na USG w 18 tygodniu ciązy lekarka powiedziała że wszystko jest dobrze prawidłowo. Chodzi mi bardziej o te bóle miałaś takie może w podbrzuszu? Może one są spowodowane rozrastaniem się wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xantharia
Wiem że właśnie do 22 tygodnia ciązy. A ty jak poczułaś ruchy to co dokładnie. Jakoś nie mogę ich rozpoznać. Byłam na USG w 18 tc. I lekarka powiedziała, ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku. Jedynie martwią mnie te bóle które pojawiąja się w tym lewym boczku... W podbrzuszu i wyżej. Ale może one sa spowodowane rozrastaniem się wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolada_mleczna
ja bym się nie martwiła. jestem w 19 tc i dopiero od wczoraj wiem, że to co przelewa mi się w brzuchu to dziecko, a nie moje jelita :) żeby skłonić dziecko do ruszania się to najpierw zjedz coś słodkiego, połóż się na plecach lub na lewym boku i podenerwuj brzuch :) * słodkie, bo płód nastawiony jest na glukozę i jak dostanie glukozę, to budzi się i coś zaczyna robić, a jak nie dostanie to dalej śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmm........*
ja tez poczulam pierwsze ruchy dziecka w 18 tygodniu. A te bole, to chyba normalne, bo rzeczywisice macica sie rozrasta. Jesli czujesz sie niepewna zadzwon do lekarza i spytaj, czy mozesz przyjsc wczesniej do kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolada_mleczna
moja też pierwsza ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
Różnie kobiety ruchy czuja,ale myśle,że jeszcze nie ma powodow do obaw. Malenstwo wazy jakies 350 gram dopiero. Zależy jak sie ulozy,zalezy od twojej postury, umiejscowienia łożyska,wrażliwości... Połowkowe miałaś robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
Ja mam różne,dziwne bóle od początku ciaży;-) wiec sie nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jorek
z Ta wagą to różnie, moj synek pod koniec 21 tc ważył 485 gram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wydaje mi się że na tym etapie ciąży ruchy dziecka nie powinny sprawiać bólu ponieważ jego waga jest jeszcze bardzo niska. Jeżeli chodzi o bóle brzucha, to ja miałam taki kłucia i było to zapalenie dróg moczowych , podobno w ciąży często to się zdarza. Jeżeli ból jest uporczywy to myślę że powinnaś skontaktować się z lekarzem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolada_mleczna
ja jak mnie coś ciągnie to kładę się na chwilę, biorę nospę i przechodzi. lekarz mi mówił, że wszystko się rozciąga i nie trzeba się tym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xantharia
Połówkowe dopiero będę miała robione 22 listopada. Będzie to prawie 23 tydzień ciązy. A no możliwe, że to ciągniecie to właśnie jest spowodowane rozciąganiem się. A no muszę zobaczyć i skłonić malucha do troszkę ruchliwości. Bo wcale nie współpracuje ze mną. Wiecie moja koleżanka w pierwszej ciązy powiedziała mi niedawno że ruchy czuła w 14 tygodniu ciązy, dla mnie troszkę to było dziwne. Dlatego teraz się martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xantharia
czekolada_mleczna. A ty w którym jesteś tygodniu kochana?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jorek
Nie martw się, na pewno wszystko jest ok, może maluszek chowa się w zakamarkach i dlatego jeszcze go nie czujesz :) na pewno niedługo poczujesz ruchy i faktycznie zjedz coś słodkiego to pomaga albo napij się kakao, mój po tym szaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xantharia
Właśnie kakao zrobiłam sobie i piję. :). Tylko że siedzę :D Ciekawa jestem. A już wiesz Kogo się spodziewasz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
W życiu nie uwierze w ruchy w 14tc! Jestem w 30 tc i wciaz mam takie dni ze malucha slabo czuje. W 27tc nawet w przychodni bylam bo spanikowalam,bo ze dwa dni nie czulam. Lekarka tetno zmierzyla i powiedziala ze nie ma paniki bo dziecko ma jeszcze miejsce w brzuchu i moze sie ulozyc tak ze go nie wyczuje. A ruchy czulam w okol.18tc. To moja 2 a łożysko na tylnej ścianie mam. Na mojego słodkie nie działa. Pozatym,ja myśle ze je czujesz tylko po prostu nie umiesz ich zidentyfikować. Czemu połowkowe tak późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jorek
Ja synka. Jak chodzę coś robię to też nie czuję bo on wtedy chyba śpi natomiast jak siedzę to się uaktywnia :) czasem rusza się częściej są takie dni że rzadziej to róznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xantharia
Wiesz co mówiła że miałam robione USG 18 tydzień ciązy i że szkoda maluszka tak naświetlać. I z tym się zgadzam. Może nie umiem ich rozróżnić. Bo nie wiem co dokładnie powinnam czuć. No naprawdę powiedziała że w 14 tc czuła. Dla mnie to trochę śmieszne było, gdyż nie możliwością jest w 2 ciązy może się pojawić od 16-18 tc. Ale nie w pierwszej. A kiedy powinno być to połówkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolada_mleczna
19 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolada_mleczna
kobiety,które już były w ciąży wiedzą czego szukać, dlatego czują wcześniej. ja poczułam takie pukanie od środka, które się kilka razy powtórzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez czulam ruchy chyba w 20 albo 21 tygodniu :) I bolały mnie zebra z lewej strony, lekarz mowil ze to troche za szybko zeby mnie kopal po zebrach ale mi sie wydaje to bylo juz kopanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poczulam dopiero po 20 tygodniu, moze 21-22-23,nie pamietam.. polozna powiedziala mi,ze moje lozysko jest na zewnetrznej,czyli przylegajacej do brzucha strony. i dlatego warstwa dzielaca mnie od dziecka jest na tyle gruba,ze dziecko musi sie najpierw troche powiekszyc i wzmocnic,abym poczula kopniaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xantharia
Tak mi się zdaję że albo kopie mnie po żeberkach badź wsadza tam swoje nóżki. Może u mnie łożysko jest też tak ułożone, wszystko się wyjaśni 22 na USG. Dziękuję kochane dziewczyny za wiadomości i ciepłe słowa :* Uspokoiłam się bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
Połówkowe międy 18 a 22 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarze preferuja wieksze
Dzieciaczki do ogladania :) ja mialam polowkowe pod koniec 22 tc. Ale wiem,ze niektorzy wykonuja je nawet do 25 tc :) na pewno czujesz ruchy tylko nie wiesz ze to to. Poczatkowo czuc je tak jakby drgnal miesien.potem co raz silniej. Ja poczulam pierwsze tuz przed 18 tc,ale tylko dlatego,ze oparlam sie na brzuchu jak wyciagalam cos zza fotela i mojej dzidzi sie to nie spodobalo i mnie skopala ;) potem jzu czulam regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enka1982
cześć Wam ;) to moja pierwsza ciąża i pierwsze ruchy wyczułam już na początku 16 tc i taj jest do dzisiaj tj 19tc..ja je czuję jako delikatne szturchnięcie od środka i nawet mój mąż też wyczuł choć również stwierdził, że bardzo delikatne ale jednak wyczuwalne i to od samego początku ;) generalnie byłam i nadal jestem jeszcze szczupłą osobą, brzuszek widzę tylko ja ;) i trochę moje spodnie...może dlatego ja wyczułam ruchy tak wcześnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRUBE KOBIETY CZUJA RUCHY POZN
IEJ JAK ROWNIEZW PIERWSZEJ CIAZY TEZ WYCZUWANE SA POZNIEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza andriejewa
Ja wyczułam dopiero ok. 21 tygodnia, więc sie nie denerwuj, na pewno wkrótce poczujesz ruchy maluszka. Ja to odczuwam jako takie "puknięcia". Też się naczytałam, że niektóre czują już w 15 tyg., ale to tak subietywne odczucia, że nie masz mozliwości sprawdzenia czy któraś ściemnia czy tylko tak jej się wydaje, ze czuje. Także spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybks
Wiesz jestem rowniez21tcod wczoraj zaczelo mnie bilec z boku najpierw myslalam ze to kolka ale nie przestalo az do dzisiaj i dodam rowniez ze to moje 2dziecko i nadal nie czuje ruchow dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×