Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mirabelka_88

pierogi ruskie

Polecane posty

Czy któraś z Was ma sprawdzony sposób na pierogi ruskie? Uwielbiam je ale nie mam przepisu a chce samodzielnie je zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakichś określonych proporcji nigdy nie daję, więc nie powiem dokładnie choć przypuszczam że właśnie o to ci może chodzić. W każdym razie ciasto na pierogi robię : gorąca woda + mąka + sól. Natomiast farsz ziemniaki + twaróg + pokrojona w kostkę, podsmażona na oleju cebula + pieprz. Raz dam więcej ziemniaków, raz więcej sera a czasem jak zapomnę to nie dam cebuli i wtedy polewam gotowe już pierogi podsmażoną cebulką. Całość jak widać robię "na oko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno... moja teściowa dodaje do farszu trochę majeranku, natomiast jak byłam dzieckiem to moja babcia miała taką znajomą ukrainkę i ona dodawała do farszu mielony kminek;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To zależy ...
Sera daje się 1/3 części ziemniaków, zwłaszcza, jak jest kwaskowaty, jeśli słodki można dać połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekka masa
no jesli chodzi o proporcje ziemniakow i sera to na oko (garnek okolo 10l ziemniakow + 2 kostki twarogu) oczywiscie podsmazona cebulka,sol i pieprz.moja babcia zawsze dodawala jeszcze troche masla i odrobine mleka.smak nieziemski :) tez tak robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To zależy ...
Masła i mleka ... do czego? Do farszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam pierogi, choć sama bardzo rzadko się podejmuję roboty, bo ciasto zawsze mam twarde. Jak widzę, jak moja przyjaciółka sprawnie je szykuje, tak właściwie bez wysiłku, to jej mega zazdroszczę... czy to kwestia mąki, nie wiem? a odnośnie farszu, to czy poza proporcjami sera i ziemniaków, ich gatunek też ma znaczenie? do tej pory nie zwracałam na to uwagi, ale reklama z Makłowiczem wywołała u mnie chęć edukacji ;) czy z tego: http://www.tesco.pl/kulinarni-lowcy-smakow/ziemniaki-tesco.php wybrać gatunek Augusta? tak czy tak będę kupować, więc mogę ten bardziej pasujący typ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekka masa
tak,melka i masla do farszu ;) jak ugniatamy ziemniory :P ale to jak kto woli.ja uwielbiam ten smak i mogla bym zjesc ten farsz sam:P na chlopski rozum najlepiej wybrac odmiany bardziej "mączyste" :) bo jak maja za duzo wody to ten farsz wyjdzie taki "bezplciowy" ;P i moz ebyc za rzadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×