Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czaka24

plamienie po wysiłku fizycznym!!

Polecane posty

Gość czaka24

Jesli ktos wie co moze byc przyczyna,albo czego to jest objaw to bardzo prosze o pomoc,narazie jestem w trudnej sytuacji finansowej i nie moge udac sie na wiztye do mojej pani ginekolog, a w przychodni czeka sie u mnie w miescie okolo 3 tygodni:( Dzisiaj cwiczylam w domu (z Ewa Chodakowska) i zauwazylam mniej wiecej po godzinie ze mam plamienia tak jakby z krwi na majtkach. Nic mnie nie boli,ani brzuch,czuje sie dobrze. Pamietam ze rok temu kiedy chodzilam na tancach tez mialam plamienia po treningu,ale tylko sa na bieliznie,jak sie podcieram to juz tych plamien (krwi) nie ma Czy ktos wie co to moze byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy jaki dzień cyklu
jeśli jesteś tuż przed miesiaczką to po prostu forsuje się zbyt mocno być moze masz zaburzenia hormonalne lub nadżerkę warto byłoby wyjaśnić to u gina może bierzesz leki rozrzedzajace krew (nasilają skłonność do krwawień) np aspiryna, wyciąg z imbiru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szakalaka11
a plamnienei skad bylo?? mogly ci peknac hemoroidy od wysilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaka24
nie mam problemow z hemoroidami,plamienie jest z pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy jaki dzień cyklu
może nie skończył się jeszcze okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaka24
okres napewno mi sie skonczyl,bo dostalam w tamta niedziele(4lis) i skonczyl sie w piatek. To plamienie wystapilo tylko dzisiaj po wysiku , od piatku nie mialam podobnych sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaka24
czy ktos jeszcze moze wie czego to moze byc przyczyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drasna@wp.pl
czesc, mam prawie identyczna sytuacja jak ty juz drugi raz. Za pierwszym razem w zeszlym miesiacu okolo 12 dni po zakonczeniu plamienia zaczelam trening z Ewa Chodakowska Skalpel po treningu pod prysznicem zauwazylam plamienie jak by sie zaczynal okres. Bylo niewielkie zmieszane ze sluzem. Pozniej juz nie mialam po treningach mimo ze za kazdym razem staram sie wiecej. W tym miesiacu znow ta sama sytuacja. jestem po okresie jakies tydzien moze wiecej wczoraj przedwczoraj mialam przerwe miedzy cwiczeniami (cwicze regularnie dwa dni cwiczen jeden dzien przerwy) po okresie przedprzed wczoraj nie mialam plamienia dzis sie znow pojawilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdrada dobrych rani
Ja też tak mam :( jak ćwicze czy coś robię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patix
Siema dziewczyny U mnie to samo, co u @drasnej. To całe plamienie zaczyna mnie niepokoić, bo mam je już od kilku dni (2 miesiące temu zaczęły się te "akcje"), pojawia się od razu po ćwiczeniach (robię Skalpel I od prawie 7 tygodni no i mam normalnie okres + do tego ok. tydzień po nim kilka dni plamień po ćwiczeniach. Przedwczoraj po treningu było tego dosyć sporo, tampon o chłonności "super" byłby nasączony na maxa:/ Czy ktoś wie z czym to może być związane? A może któraś z was tutaj piszących odkryła przyczynę u lekarza, bo ja niestety w najbliższych tygodniach nie mam szans wybrać się do ginekologa...? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Góść
przeklejone z wizazu od ~kluseczka: "Mam 22 lata i miesiączkuję bardzo regularnie. Od kilku miesięcy chodzę na siłownię, regularnie 2 razy w tygodniu. Gdy poszłam pierwszy raz byłam w trakcie @ a kolejny raz już po ćwiczeniach zauważyłam plamienie jednodniowe. Czytałam na forach że krwawienia po wysiłku to rak szyjki macicy więc przerażona poszłam do lekarza i ona mi powiedziała że to najprawdopodobniej krwawienie owulacyjne. Kazała mi zapisywać dokładnie kiedy te plamienia występują, zrobiła cytologię (grupa 2 - nadżerka na którą dostałam już leki) i usg, które niczego nie wykazało nieprawidłowego. Z obserwacji w tym kalendarzyku zauważyłam, że krwawienia są po każdej wizycie na siłowni do mniej więcej połowy cyklu więc by się zgadzało, że to krwawienie owulacyjne, ale zanim jeszcze zaczęłam ćwiczyć nic takiego się nie pojawiało. Nie wiem co to może oznaczać, nie muszę chyba dodawać iż jest to dla mnie duży dyskomfort. Czy któraś z Was też miała coś takiego? Czy powinnam iść jeszcze do innego gin?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drasna
Po tamtym krwawieniu byłam u ginekologa, nic nie wykryla. Ostatnio dwa dni temu robilam przeglad tez nic (czekam jeszcze na wyniki cytologi) a jednak dzis 11.09 znow po cwiczeniach zaczelam plamic (okres mialam od 31 do 4-5) Wiem tylko ze mam szyjke macicy przekrwiana moze poprostu wysilek jest za duzy... Dzis po cwiczeniach moje samopoczucie sie pogorszylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna_86
Ja mam podobny problem...Zaczęłam ćwiczenia z Chodakowską plus do tego 2 razy w tygodniu Vacu Step zaraz po okresie, specjalnie żeby nie forsowac w tych dniach organizmu. Minęło 2 tygodnie i znowu jakby nigdy nic dostałam okres. Dodam, że od wielu lat biorę tabletki antykoncepcyjne Novynette i nigdy nie miałam takich problemów :( Nie wiem o co chodzi, staram się już tak nie forsować...Vacu odpuściłam na razie ale Skalpel Chodakowskiej robię, przy tym nie odmawiam sobie jedzenia....a plamienie czy okres trwa już5ty dzień :( Miesiąc temu byłam u gina i robiłam cytologie wieć chyba powinno byc ok. pomóżcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam ten problem, od kilku miesięcy po intensywnych ćwiczeniach pojawiało się plamienie. Przerażona poszłam do lekarza ginekologa. W badaniu ginekologicznym i usg nie wyszły żadne nieprawidłowości. Lekarz stwierdził, że przy dużym wysiłku fizycznym takie plamienia po prostu się zdarzają. Ale nie jest to coś złego, coś co trzeba by było leczyć... Nie mam powodu, żeby mu nie wierzyć (ma bardzo dobre opinie, to dobry, doświadczony lekarz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się tyle naczytałam o raku szyjki macicy że byłam z plamieniami u trzech róznych lekarzy, i ten ostatni powiedział mi ze taka moja uroda... zaden niczego nie widział, cytologie robie co rok, zawsze dobra, plamie po wysiłku i czsem po seksie. Miałam wykonywane usg kilkakrotnie, podobno obraz piekny- przestałam juz szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drasna
Wynik cytologi wyszedl dobry (II). Wczoraj cwiczylam a jestem juz jakies 10 dni po okresie. Wczorajmialam ciemna brunatna maz a dzis jasna rozowa az po ciemne skrzepy.... . Rzecz jasna nie boli mnie nic podbrzusza ani jajniki. Dlatego narazie nie zamierzam usprawiedliwiac sie plamieniem i dalej cwicze. Nie biore zadnych lekow antykoncepcyjnych ani innych lekow. Mam tylozgiecie i lekaz stwierdzil ze mam endometrioze ale nie mowil ze to jakas choroba czy cos a zalezycz to mozna srodkami antykoncepcyjnymi. Nie biore ich z powodu odchudzania nie chce calej pracy na marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam . Dziewczyny ja krwawiłam przez 10 lat przy większym wysiłku. W między czasie miałam torbiel, nadżerkę ...i kilka wizyt na oddziele ginekologicznym....te moje krwawienia zawsze tłumaczono czymś ....Po 10 latach trafiłam na lekarza ,który przy pierwszym badaniu stwierdził polipy. Po usunięciu nich krwawienia ustały.. ..ale lekarz proponował leczenie hormonalne na które się nie zgodziłam , bo polipy mogą się odnowić. Teraz mija 5 lat od zabiegu i znowu się zaczyna . Mam zajęcia fitness 3 x w tyg i po każdym wysiłku krwawię. I szukam mojego "starego lekarza"- mam nadzieję ,że szybko postawi diagnozę :) Pozdrawiam ..i dbajcie o siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Croppeczka
Ja od tygodnia ćwicze skalpel z Ewa Chodakowską i zaczeły mi sie plamienia,ale to nie krew tylko brązowa wydzielina.Nie ma mnie w Polsce i na razie nie moge się wybrać do lekarza.Mam nadzieje ze to z powodu wysiłku tak jest a nie z innych przyczyn.Chociaz nigdy tak nie miałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola1721
Dziewczyny ja miałam dziś to samo po ćwiczeniach z Ewą Chodakowska tzn po Skalpelu II.Około godziny po ćwiczeniach ciemnobrązowe plamienia :-( o co chodzi.oczywiście naczytalam się już o polipach i muszę iść do gina chociaż byłam pod koniec czerwca,dodam że od wczoraj biorę leki przeciwzapalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TEz tak mialam, plamilam po wysilku fizycznym i zyjac w nadmiernym stresie, przyczyna byl polip - mialam zabieg histeroskopii i jest juz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wniosek jeden: nie słuchać durnych lekarzy, jeśli plamisz "bez powodu" to jest przyczyna, tylko lekarz jest ignoranatem i nie chce przyznać się do ignorancji i niewiedzy zdrowe kobiety nie plamią: albo to wina nadżerki, torbieli, polipów lub endometriozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam plamienia od kilku miesięcy odkąd zaczęłam regularnie ćwiczyć kilka razy w tygodniu. Myślałam że samo przejdzie aż w końcu poszłam do lekarza. Okazało się że wszystko jest OK. Na USG nic nie wyszło ani w cytologii. Nie ma też nadżerki. Teraz nie wiem co robić. Czy tak już będzie zawsze? Ograniczyłam ćwiczenia do minimum ale problem pozostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misioo Fisioo
Z tego wynika, że ćwiczenia z Ewą Chodakowską są bardzo szkodliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na bank masz nadzerke. Ja mialam to samo po cwiczeniach plamilam czasem nawet zywa krwia. Poszlam do gin na wymrozenie i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka1456
Również po intensywnym wysiłku fizycznym mam plamienie. To przez polip. Za m-c idę na zabieg. Czy któraś z Was ma za sobą taki zabieg? Proszę, powiedzcie jak się po nim czułyście i czy w miarę szybko można wrócić do "normalnego" funkcjonowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamtakmam
Tez tak dzis mialam. Brazowy śluz w niewielkich ilosciach po ćwiczeniach. Moze jak na drugi dzien narzucilam zbyt duze tempo i to przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny ja mam ten sam problem. Po ćwiczeniach z ewą nie zawsze ale często mam plamienia i tez się nad tym zastanawiałam od czego tak jest... Zawsze u mnie dzieje się to w pierwszej połowie cyklu do owulacji później jest ok aż do okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sencha
Tez mam ten problem, od 5 dni, po cwiczeniach (Chodakowska i inne fitnessy). Nie biore antykoncepcji hormonalnej, ani zadnych lekow. Wczoraj zrobilam sobie przerwe od wysilku i bylo ok. Dzisiaj znowu po jakichs 3 godzinach od cwiczen, sluz z krwią, mam owulacje 14. dzien cyklu. W poniedzialek zarejestruje sie do ginekologa. Co do tego, ze to nie moze byc np polip bo kazda cwiczaca z Ewka by musiala go miec, to wydaje mi sie ze sporo kobiet poprostu pod wplywem Ewy ruszylo sie i zaczeły ćwiczyc. A moze dzieki temu wysilkowi i krwawieniu cos sie ujawnilo np. Polip i pozwoli to na diagnoze i wyleczenie. Bo na pewno nie mozna powiedziec ze treningi Ewy sa tak forsowne ze nagle daja same z siebie takie skutki uboczne. Po za tym to nie moj pierwszy miesiac cwiczen, a problem mam od 5dni dopiero. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość saasss
mam dokładnie taki sam problem:( Wczoraj rozpoczęłam trening siłowy z ciśnieniowym pasem wyszczuplającym (slim belly). i tak oto wczoraj spedziłam pół godziny z pasem na crossie i pól na bieżni. nigdy wczesniej nie trenowałam wiec byłam mega wykonczona. dziś powtorka z rozrywki. no i po przyjeździe do domu zauważyłam że krwawię z pochwy. szklisty śluź i jasno czerwona krew. dość sporo... ;( okres skonczył mi sie ponad tydzien temu a cykle mam regularne wieć to nie to. boję się bo wczesniej nigdy nnic takiego mi sie nie przytrafiło. szukajac info na necie juz postawiłam sobie najgorsze diagnozyyy.... a moze to tylko przez nadmierny wysiłek i pas uciskający brzuch i podbrzusze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×