Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość skandal!

ludzie, w jakim my kraju żyjemy ???!!!

Polecane posty

Gość skandal!

Ulżyjcie sobie i podzielcie się swoimi absurdalnymi sytuacjami z życia naszego powszedniego. Służba (?!) zdrowia Pacjent zjawia się u l.rodzinnego z b.dokuczliwym bólem pleców. Ten daje skierowanie do neurologa. Po przeszło 3 tygodniach udaje się mu dostać do specjalisty. Ten kieruje go na badanie TK. Wydaje się słusznie - nie chce leczyć w ciemno. Pacjent cierpi... Po obdzwonieniu wszystkich możliwych placówek w mieście wykonujących to badanie udaje się namierzyć taką, gzie czekać trzeba zaledwie 4 tygodnie ( w pozostałych zapisy były na koniec stycznia a nawet marzec 2013 !) - może tomograf mają do d..y ? Czas mija, pacjent podpiera się nosem, ale chodzi... ( głupi, NIE WYMUSIŁ zwolnienia na specjaliście) Czeka... Są wyniki - przepuklina międzykręgowa - duuuża - z całą pewnością pacjent nie symulował. Chce się więc zarejestrować u specjalisty, który to badanie zlecił - KONIEC STYCZNIA 2013... Idzie więc do szanownego z pytaniem czy jest szansa, żeby pan doktor go przyjął poza kolejnością, że ma JUŻ te wyniki które zlecił... ..." JA NIE AUTOBUS, TRZEBA SIĘ ZAPISAĆ... Zgroza ! Płacę uczciwie podatki i składki a moje państwo ma mnie serdecznie GŁĘBOKO ! To jest skandal po prosu ! Panie premierze, do emerytury jeszcze parę dobrych latek... żądam umożliwienia mi NORMALNEGO leczenia się gdy zachodzi taka potrzeba !! To chyba gwarantuje Konstytucja ???!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nhktm
haha ludzie z rakiem w poznym stadium lekow nie dostaja z sm nie sa leczeni i koncza na wozku a ty dziwisz sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja np czekam na lekarza od stycznia, a wizytę mam 17 grudnia. Jeszcze tylko czekam, aż lekarzowi cos wypadnie i odwoła:) Jak poszlam do innego, to stwierdził, że mi nie pomoże i ma nadzieję, że do grudnia mi nie będzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano witamy w polsce
ja chcialam do gastrologa sie zapisac i co ... dopiero w styczniu bedzie mozna sie zapisac ... a panstwowo chcialam isc bo nie stac mnie JUZ na leczenie prywatne - gastroskopia, usg jamy brzusznej itp. kosztuje krocie!!! O ile pracowalam chodzilam prywatnie do lekarzy, teraz na bezrobociu mnie nie stac! Aaaa do gastrologa chcialam isc bo od 3 miesiecy pomimo zmiany diety, stosowania lekow zmniejszajacych gazy, NADAL JE MAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandal!
Tak, dziwię się bo skoro ktoś nie może normalnie funkcjonować (ból przy chodzeniu wstawaniu, leżeniu, właściwie przy każdym ruchu) i ruszył jakiś proces leczenia : -specjalista -skierowanie na badania to uważam że po dwóch miesiącach zmagania się z bólem ten właśnie specjalista, który na to badanie skierował powinien pacjenta przyjąć poza kolejnością, a już na pewno z czystej ludzkiej przyzwoitości zerknąć chociażby na to badanie a nie odpowiadać w tak arogancki sposób. Cham i prostak - ja diagnozę stawiam na poczekaniu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestetyyy
skandal!,a myślisz,ze za granicą jest lepiej? NIestety,ale tak jest wszedzie na świecie. Nie masz wystarczająco duzo kasy ,to neistety czekasz na badania tygodniami lub w ogóle nie dostajesz skierowania na badania ,skierowania do szpitala,nei wypisują recept refundowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan Wokulski
w Szwecji jest nieco lepiej, dobry sprzet i czas oczekiwan na badania mniejszy, ale, no wlasnie jest ale, mnostwo niekompetentnych lekarzy, wielu z zagranicy nie rozumiejacych szwedzkiego na na 100% a wiadomo jak to moze sie skonczyc, niedouczone pielegniarki po byle jakim rocznym kursie, w weekendy. przychodnie prawie puste wiec lepiej nie chorowac, prywatny lekarz tu nie istnieje wiec musisz czekac do poniedzialku i modlic sie zeby nie umrzec. Dobrze, ze ludzie tutaj. fanatycznie dbaja o zdrowie bo jakby zyli jak Polacy to szwedzka sluzba zdtowia skapitulowalaby po kilku tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaaafty
A ja bedac w ciazy chcialam sie umowic do ginekologa w 3miescie. Wszedzie czas oczekiwania 3m-ce!!! - na nfz, a jak zaplace 100zl i przyjde prywatnie do tego samego lekarza w tej samej placowce chociaz ten jeden pierwszy raz to maja wolny terimn juz za tydzien i potem moge juz chodzic co miesiac 1 raz na nfz!! i jak to sie ma do dawnego przepisu o tzw becikowym gdzie wymagali jedenej wizyty w trymestrze? Wiem zatem dlaczego go zniesli :D :D :D Ja tam akurat w nosie mam ich becikowe ale sie usmialam. Te osoby ktore tych pieiedzy potrzebuja niemaja zapewne kasy na pierwsza wizyte za 100zl. Skonczylo sie na tym ze chodzilam cala ciaze prywatnie, wydalam przez ten czas na lekarza 2,5tys - powinni mi zlodzieje oddac te pieniadze bo zeby nawet ciezarnej kobiecie nie zapewnicopieki to juz wstyd. Ave NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daillaaa
psoczycie a i tak wszyscy bedziecie glosowac dalej na tuska zadnych protestow tak jak w grecji...polak wszystko wytrzyma :P:):) hehee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panie Wokulski zapomniales
pan dodac jak dlugo trzeba w Szwecji czekac na akuten ( pogotowiu ) zeby uzyskac pomoc , czlowiek siedzi z bolem 16 godzin po to by lekarz mu wypisal No-spe ,ktora ma juz w domu , smiech na sali . A jak idziesz z dzieckiem to lepiej odrazu skalamac ze choruje od 4 dni , bo jak powiesz ze od dwoch to kaza ci isc do domu i przyjsc za dwa dni . Wogole na wiekszosc chorob najlepsze panaceum to Alvedon ( paracetamol) i woda z kranu na przemywanie ran . Szkoda ze czlowiek placi 33% podatku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan Wokulski
Trudno ocenic i porownac sluzbe zdrowia bo ludzie maja rozne doswiadczenia. Powiem tylko, ze jak czlowiek jest powaznie chory to i nawet najlepsza sluzba zdrowia nie pomoze. Podziwiam polskich lekarzy i lekarki ktorzy zostaja w Polsce i chca pracowac za tak marne pieniadze podczas gdy ich bardziej zachlanni koledzy pouciekali z polskimi dyplomami ufunfowanymi przez polskich podatnikow na zachod i. spokojnie nabijaja sobie sakiewki. Mam rozne doswiadczenia i wiem, ze sa w Polsce zarowno zli jak i wspaniali lekarze bo to nie zalezy od kasy tylko charakteru czlowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja radze leczyć się samemu:P.Konowały zwykle są oszustami:P.Jak macie problem to mogę doradzic:classic_cool:./Dodam zer kilka metod osobiście przetestowałem:classic_cool:.Na nowotwory znam pełno metod:classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandal!
panie Wokulski "Podziwiam polskich lekarzy i lekarki ktorzy zostaja w Polsce i chca pracowac za tak marne pieniadze " Jestem pewna że to iż zostali nie wynika ze szlachetnego poświęcenia się dla dobra ojczyzny i jej obywateli ;) Z jakichś względów nie zdecydowali się na wyjazd (sytuacja rodzinna najprędzej) A ci co zostali wcale źle się nie mają, bo na "państwówce" się nie kończy przecież ? Jakże chętnie się "poświęcają" inkasując 120zł co 15 minut w prywatnych gabinetach... - prawdziwi męczennicy ;) :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan Wokulski
oczywiscie, ze mozna i tak to widziec i masz do tego prawo. Masz swoje negatywne doswiadczenia i rozmiem Ciebie. Duzo zlego dzieje sie w polskiej sluzbie zdrowia chocby skandal w Lodzi. Cos okropnego za co Polacy wstydzili sie przed cala Europa. .... Kazdy kij ma jednak dwa konce i ja spotkalem sie z bardzo dobrym przyjeciem na pogorowiu w moim rodzinnym miescie. Wszyscy byli mili i dbali o mnie gdy lezalem kilka godzin pod kroplowka i nikt nie zapytal mnie o ubezpieczenie, pieniadze czy cos w tym rodzaju. Upieralem sie zeby mnie wypusclili, ale ordynator szpital pan doktor Maj, chyba tak sie nazywal, zgodzil sie, ale pod warunkiem, ze zrobia mi USG i jak bedzie Ok to bede mogl pojechac do domu. Naprawde, sa w Polsce jeszcze wspaniali i uczciwi lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandal!
Ja też nie twierdzę, że wszyscy lekarze minęli się z powołaniem, ale wskazałam konkretny przypadek, z konkretnym osobnikiem ( lekarz - nie przejdzie mi przez gardło w tym przypadku, człowiek... niestety też ) A Tobie powinszować pozytywnego doświadczenia. Czasem jeszcze człowieczeństwo i profesjonalizm, odpowiedzialność za to się robi względem drugiego, może się "przydarzyć" - szkoda że tak rzadko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×