Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość TINUSIA:))))

czekolada samorobna

Polecane posty

Gość TINUSIA:))))

hej czy któraś z Was robi taką czekoladę ? i mam pytanie czy może byc mleko w proszku HIPP BIO bo mam akurat takie i nie wiem czy się nada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy czegoś takiego nie robiłam, ale chętnie poczytam, bo mnie zaintrygowałaś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonjaa
nie robiłaś czekolady ?? ja i moja rodzinka uwielbiamy ale robi się ją ze zwykłego mleka w proszku , kakao, margaryna , cukier i woda to gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nigdy nie robiłam :P ale w dzisiejszych czasach to nie wiem czy jest sens robić, tzn. chodzi o to że ja mam ochotę na kilka kostek czekolady może raz w miesiącu, więc wolę kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie to ujęłaś :-D ale sama się chyba nie zrobi ;-) taka czekolada domowej roboty to moje wspomnienie z dzieciństwa :-) nie radzę dodawać mleka dla dzieci, bo tylko popsuje smak kiedyś zrobiłam blok z herbatnikami z dodatkiem mleka dla dzieci i to nie było to najlepsze będzie zwykłe mleko w proszku (kiedyś było takie w podłużnych niebieskich torebkach foliowych) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też odradzam - z braku innego (a powinno być w niebieskiej folii) dodałam jakieś chyba granulowane, wyszła mi polewa zamiast czekolady. a takiej domowej nie ma sensu porównywać do sklepowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To zależy ...
Dajcie przepis na tą domowa czekoladę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 kostka masła 1/2 szkl. mleka 1 szkl. cukru 3 łyżki kakao cukier waniliowy 2,5 szkl. mleka w proszku (w niebieskiej folii ;) ulubione bakalie mleko zagotuj, wsyp cukier zwykły i waniliowy, mieszaj, aż się całkiem rozpuści (ok. 15 minut). dodaj masło, tez musi się rozpuścić. następnie wsyp kakao, mieszaj ciągle, żeby nie było grudek. zdejmij z ognia, ostudź trochę (2-3 minuty), i daj mleko w proszku. wymieszaj dobrze, ostatni raz ;) i na koniec połącz z bakaliami. mniam! wytrzymaj, aż ostygnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To zależy ...
Dzięki ci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TINUSIA:))))
hej zrobiłam odrobinkę na próbę i faktycznie jakaś dziwna wyszła, to zwykłe mleko w proszku najlepsze , uwielbiam tą czekoladkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kipikasza
A ja w taki sposob robie mase do wafla + mase mielonych orzechow - pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwia32
o ale super, dzieki za pomysły. Ja używam tej czekolady od espressoart to są dobre czekolady i tez smakowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egf
Prezent dla seniora nie zawsze musi być stonowany i przewidywalny. Obecnie masz możliwość podarować coś znacznie bardziej oryginalnego, co zapewni mu bardzo przyjemne chwile. https://www.harempower.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrhh5y5
Prezent dla faceta powinien być wybrany z zastanowieniem. Nie zawsze jest łatwo znaleźć coś, co spełni jego oczekiwania, dlatego czasem warto postawić na coś bardziej oryginalnego. https://www.harempower.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ergrgh
Prezent dla faceta powinien być wybrany z zastanowieniem. Nie zawsze jest łatwo znaleźć coś, co spełni jego oczekiwania, dlatego czasem warto postawić na coś bardziej oryginalnego. https://www.harempower.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×