Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pizzerinkaa

jak przygotować bakłażana żeby nie "śmierdział"

Polecane posty

Dziewczyny (i chłopaki) jak przygotowujecie bakłażana, ona ma taki charakterystyczny smak i zapach. Kiedyś słyszała, że trzeba go posypać solą i zmyć za jakiś czas tą sól. Robicie tak czy macie jakieś inne sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sypie się solą podobno żeby usunąć goryczkę, ale ostatnio w tym programie Pyszne 25 chyba mówiła babeczka, że to nie prawda. Ja po prostu go myję, kroję i gotowe do smażenia czy pieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja raz zrobiłam tak jak mówisz i całe danie było do wyrzucenia bo nie mogłam znieść tego zapachu. Albo coś nie tak było z bakłażanem, albo ja muszę jednak sypać tą solą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. może i to bakłażan był jakiś nieświeży, bo mnie nigdy się nie zdarzyło żeby miał nieprzyjemny zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wszystko zależy od ciebie
Zamiast sypac solą i czekać aż się spoci, można wymoczyć kawałki bakłażana w wodzie. Jeśłi nie lubisz smaku i zapachu bakłażana to po co się zmuszasz do jedzenia go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
nie trzeba nic robic z sola, to tylko wymysl tych, co lubia sie niepotrzebnie narobic ;) baklazan przeciez nie smierdzi :D ma inny smak od badziej popularnych warzyw, ale bez przesady, zeby zaraz smierdzial. sol nic nie pomoze, jesli po prostu nie lubisz jego smaku. albo sie otworz wewnetrzenie na innosc baklazana, albo go nie jesz i juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chciałam się zmuszać, dostałam super przepis na lasagne z bakłażanem zamiast makaronu, a że kiedyś zrobiłam coś z bakłażanem i był okropny to pomyślałam, że warto coś zrobić żeby był lepszy. Mi śmierdział ten bakłażan Zrobiłam ten sposób z solą i jednak wyszedł ten smrodek, bakłażan był pyszny i delikatny a lasagne wyszła super! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szoque!
Soli się nie po to, żeby zabić smród, tylko żeby się pozbyc lekkiej goryczki. Bywam w Kazachstanie i tam bakłażany są bardzo popularne, częściej się je moczy w wodzie ale sposób z sola tez jest popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
ja nie widze potrzeby pozbywania sie "lekkiej goryczki". nigdy w zyciu nie moczylam, nie solilam, a robilam rozne potrawy z baklazana, np. taka a la lasagne, duszony baklazan z cebula i czosnkiem, sos baklazanaowy z miesem jagniecym, jeszcze pewnie pare innych, i nigdy nie smierdzial ani nie byl gorzki. baklazan ma swoj osobisty smak i nie widze powodu pozbywac sie go (pewnie jeszcze z witaminami). poza tym slyszalam, ze te metody sa szczegolnie wazne przy niezbyt swiezym baklazanie, ale jak jest swiezy, to nie powinien miec zadnego zlego smaku ani zapachu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
ja wiem, ze "wszyscy" sola i mocza baklazany :D juz nie musialas sobie zadawac trudu z wyszukiwaniem ;) ja tylko stwierdzam, ze to nie jest knieczne i sama nigdy tego nie robie :) c, mam klamac, ze robie, po to tylko zeby sie z wami zgodzic? ale wy sobie moczcie, solcie, wasza sprawa, jak ktos sie chce wiecej narobic. slyszalam nawet, ze niektorzy gotuja kapuste i WYLEWAJA wode (z witaminami), bo im przeszkadza smak "goryczki' z kapusty ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoszanelcia
A ja pierwszy raz spotkałam się ze stwierdzeniem, że bakłażan śmierdzi. Prawdę mówiąc to mam nawet problem, żeby stwierdzić czy bakłażan ma jakikolwiek zapach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
no wlasnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
tamtej dziewusze pewnie smierdzial, bo sie zrobil nieswiezy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeee nooooo...
Ja rowniez jestem zdziwiona, uzywam baklazana do przeroznych potraw i nie mocze, nie sole - po prostu wybieram sredniej wielkosci, twardego i wtedy mam gwarancje, ze nie jest ani "przerosniety", ani niedojrzaly, ani przestarzaly. Po przekrojeniu powinien byc bialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×