Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zrobie dzis zupe

dziewczyny jak ugotować krupnik??? pomóżcie

Polecane posty

Gość zrobie dzis zupe

jestem poczatkujaca kucharą :) nigdy nie robilam krupniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. wywar na jakimś mięsku- np. żeberko. 2. warzywa: marchew, seler, por, pietruszka- jeśli lubisz w zupie pokrój w kostkę. 3. Możesz dołożyć ziemniaki- też w kostkę. 4. Dosypujesz kaszę- tylko nie za dużo bo i tak się jeszcze rozgotuje. Doprawiasz- przyprawy, natka pietruszki, czosnek lub co tam jeszcze lubisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa- i rada dla początkującej- ziemniaki w kostkę ugotuj sobie prawie do końca w osobnym garnku i po odcedzeniu dodaj do gotowej już zupy, razem zagotuj. Ja za pierwszym razem dodałam do zupy za wcześniej i się rozgotowały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wogóle nie gotowac
krupik jest przeohydny !, pomidorową zrób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobie dzis zupe
polly, ale kiedy sypie kasze? jak sie wywar ugotuje czy od razu? dlugo mam to gotowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobie dzis zupe
a tej kaszy to ile? szklanka starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gotuję na udkach (jedno świerze i jedno wędzone) i na koniec to mięsko kroję do zupy, pycha jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszę można ugotować oddzielnie i wtedy będziesz wiedziała ile jej wsypać (wersja dla początkujących) ja wsypuję kaszę jak już warzywa będą podgotowane, tak ze 20-30 min przed końcem gotowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobie dzis zupe
ok czyli na miesku robie wywar jak do jarzynowej, i po pol godzinie dodaje kasze i gotuje to wszystko jeszcze pol godziny, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też gotuję oddzielnie i kaszę, i ziemniaki- bo efekt może być taki, że ziemniaki będą chrupiące, a kasza rozgotowana:) Autorko zrób sobie normalnie wywar z warzywami, w kostkę lub na tarce, dołóż tą ugotowaną kaszę + ziemniaki, razem zagotuj i dopraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewuuusia
Pola-ja dodaję swieże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość canemuto
ja gotuję najpierw mięso (2duże udka albo 70dkg żeberek), zbieram ścięte białko, wrzucam lubczyk, lisc laurowy, ziele ang, sól/ vegetę, garstkę suszonych grzybów.. Potem ( po 20 min)dodaję 4ziemniaki, 2marchewki, 1pietruszkę (w kostkę), pora w całości. Po kolejnych 20 min dodaję około 150g kaszy, gotuję kolejne 20 min. Na koniec dodaję podsmażoną cebulę (porządnie odsączoną tłuszczu) i pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja krupnik zabielam jeszcze
śmietaną ;) pycha jest taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gotuję krupnik tak: Udka ze dwie sztuki + warzywa - por,marchew , pietruszkę,kawałek selera dodaje także 2 listki laurowe i 3-4 kulki ziela angielskiego,gdy warzywa i mięso są już miękkie wyciągam je z zupy,dodaję kaszę tak ok.8 - 9 łyżek na 2 litry wywaru.Gotuję kaszę do prawie miękkości(ok;1/2 godziny,dodaję 2 duże ziemniaki pokrojone w kostkę i gotuję je do miękkości razem z kaszą.Dodaję też niedużą gałązkę lubczyku(po ugotowaniu wyciągam liście laurowe,ziele angielskie i lubczyk).Gdy kasz i ziemniaki są już zupełnie miękkie dodaję warzywa wyciągnięte z gotowania wywaru, które najpierw miksuję w blenderze na gładką masę dodając nieco wywaru.Następnie dodaję mięso drobno pokrojone.Przyprawiam solą i białym pieprzem .Można też dodać kilka grzybów suszonych jak ktoś lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniami-mami
moim krupnikiem zajadają sie wszyscy domownicy. przepis mam na moim blogu zobacz sama i napisz jak Ci smakował. A może znajdziesz tam jeszcze coś dla siebie:) mniami-mami.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie należy zapominać o suszonym grzybku, który dodajemy na samym początyku gotowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie to nie potrafię ani gotować ani piec. Najczęściej zamawiam pyszne jedzenie z Margaret z Wrocławia. Oni tam mają na prawdę duzy wybór dan no i w sumie w korzystnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×