Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasiasas

poród

Polecane posty

Gość kasiasas

Witam. 3 tygodnie temu urodziłam syna. mały ważył 3800 i miał 59cm,wzrostu. wody odeszły mi o godzinie 7 rano skurczy nie mialam silnych wiec o godzinie 14 zawieżli mnie na porodowke podłaczyli pod Ktg i podali mi kroplówke Oksytocyną i po godzinie juz nastapily silne skurcze a za dwie godziny urodziłam. dziecko było owiniete pepowina i niedotlenione 3 minuty w skali apgar miał 6 pkt. a po 5 min. 10pkt. lekarz wypychał mi dziecko z brzucha. boje sie,ze dziecko moze rozwijac sie nie prawidłowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co ci napisać, bo różnie być może, ale o ewentualny nieprawidłowy rozwój w ostatniej kolejności obwiniałabym lekarza, który wypchnął dziecko. Ale jeśli w końcu mały miał 10 pkt to chyba wszystko ok. U mnie też lekarz wypychał dziecko i to 2 razy, ale nie było owinięte pępowiną i miało od razu 10 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zau
Moje dziecko tez miało 6pkt na początku -też przy oxy po odejściu wód i skończyło się na wypychaniu. Poza tym wszystko było ok -tyle że parcie ciężkie i długie było. Dziecko jednak nie było owinięte pępowiną ani niedotlenione. Rozwija się dobrze -teraz to duży pięciolatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko , czy masz taki wpis w ksiazeczce o.niedotlenieniu ? czy dziecko pp porodzie mialo od razu podlaczony tlen ?? z czego mialo obnizona punktacje w skali apgsr ? czy urodzilas w terminie ..ja rodzilam 2,5 mies temu moje dziecko.mialo owinieta pepowima szyjke i brzuszek ..bylo lekko sine i zabrane na noc na obserwacje , urodzilam 21 55...dostal 8 punktow w 1,3 i 10 minucie ..pp 1 punkt za kolor skory i napiecie miesni ...do tej pory niestety ms wzmozone napiecie miesniowe i wkrotce rozpoczmiemy rehabilitacje jestesmy pod opieka przyszpitalnej poradni neonatologicznej ..w ksiazeczce nie ma zwdnego zapisu o niedotlenieniu , ktg podcxzas porodu rowniez nie wskazywalo na to aby cos sie dzialo bo tetno nie zanikalo ani nic takiego ale skadd ten problem z napieciem musial sie wziasc ..dysfunkcja tego typu najczesciej robi sie od niedotlenienia przy porodzie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i rowniez dziecko mialam wypychane i to przez deie osoby z jednej strony lekarza a z drugiej salowa ..salowa to mi sie prawie polozyla na brzuchu ..rodzilam od 7 rano do 21 55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy dziecko mialo po porodzie usg przezciemiaczkowe ?? my jeszxze nie mielismy chyba dopiero za miesiac na wizycie w poradni dadza skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusinka :):):):)
witaj.. u mnie było podobnie.. poród trwał 7h,15min.. w 37 tygodniu ciąży, siłami natury... Dziecko kilka razy owinięte pepowiną.. masa urodzeniowa 3550, dł 57cm, Ocena Apgar 1min-4pkt(czynność serca 2,Oddech0, Napięcie mięśni 0, Odruch 1, Zabarwienie skóry 1),5min-6pkt(czynnośći serca 2, oddech 1, napięcie mieśni 1, odruch 1, zabarwienie skóry1),10min-7pkt(czynności serca 2, oddech1, napięcie mięśni 1 odruch 2, zabarwienie skóry 1).... zaraz po porodzie widziałam syna przez sekunde, dopiero nastepnego dnia przyniesiono go do pierwszego karmienia, później przeszedł dośc długą żółtaczke(wydaje mi się że bilirubinę udałoby się dużo szybciej zbić, jednak w innym szpitalu) po wyjściu kilka kontroli w Poradni Neonatologicznej.. ostatnia kontrola chyba ok 9msc.. a teraz najważniejsze.. na dzień dzisiejszy syn ma 3,5 roku i śladu po ciężkim początku nie ma :) jest zdrowym dzieckiem.. bardzo żywym i kochanym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusinka :):):):)
dodam jeszcze że do książeczki zdrowia mamy wpisane niedotlenienie okołoporodowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusinka a mieliscie jakas rehabilitacje ?? czy Twoje dziecko mialo problemy z napieciem podczas tych 9- ciu miesiecy kontrolnych wizyt w poradni ?? czemu rodzilas juz w 37 tc ?? aaaha i te wizyty w poradni neo mialas ze wzgledu na niska punktacje apgaru , czy Twoje dziecko bylo zaliczone do wczesniakow , czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusinkaa a czy Twoje dziecie mialo szczepienia w 6 - tym tygodniu normalnie , czy odroczone wg wieku korygowanego , czy normalnie w 6 tym tyg zycia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusinka - naprawde ciesze sie , ze u Twojego dzieciaczka wszystko ok dodaje mi to wiary , ze moze i u nas bedzie dobrze ..synek ma 10 tyg , mial 8 punktow , ale wciaz te problemy z napieciem miesni ..ma wzmozone napiecie ..i wciaz nachodza mnie czarne mysli , ze to moze byc porazenie mozgowe ehhh nieszczesna pepowina do tego :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
Amanda-spierdalaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tam - rozbawilas mnie uwielbiam takie hieny :-P nie wtracaj sie nie wiem po co wypowiadasz sie wrednymi docinkami po to jest to forum zebym mogla napisac to na co mam ochote i wygadac sie nie wiem po co saczysz jad ...!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusinka :):):):)
-a mieliscie jakas rehabilitacje ?? Nie -czy Twoje dziecko mialo problemy z napieciem podczas tych 9- ciu miesiecy kontrolnych wizyt w poradni ?? Nie -czemu rodzilas juz w 37 tc ?? Poprostu wody odeszły :) jednak brak rozwarcia i bóli, dlatego poród wywoływany -aaaha i te wizyty w poradni neo mialas ze wzgledu na niska punktacje apgaru , czy Twoje dziecko bylo zaliczone do wczesniakow , czy nie ?? Nie było zaliczane do wcześniaków,bynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. - a czy Twoje dziecie mialo szczepienia w 6 - tym tygodniu normalnie , czy odroczone wg wieku korygowanego , czy normalnie w 6 tym tyg zycia ??? Pierwsze szczepienie zaraz w szpitalu, drugie niecałe 2 miesiące po porodzie.. amandaa155 wszystko będzie dobrze, mam znajomą która ma córeczke z napięciem mięsniowym uczęszczają na rehabilitacje i jest coraz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusinka :):):):)
wyczytałam teraz że syn miał napięcie mięśniowe w osi głowa tułów, zalecono układanie na brzuchu.. 3 miesiące później juz wszystko ok.. Usg pc mielismy robione 2 miesiące po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja urodzilam w 37 tc i zastanawiam sie czy wtedy te szczepienia sa w 6 tygodniu czy wg kalendarza wczesniakow ..no a 1 szczepienia byly w szpitalu to fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusinka :):):):)
ja urodziłam w połowie czerwca a 8 sierpnia mielismy szczepienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×