Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość skierka777

PALENIE W PIECU, PORADŹCIE!

Polecane posty

Gość skierka777

Cześć Wszystkim - takie pytanie. Palę w piecu węglem (mieszkanie w kamienicy). Dużego doświadczenia w tym nie mam, bo mieszkam tu od niedawna, a wcześniej byłam "blokowe dziecko". Wszystko się pali jak trzeba, górne drzwiczki zamknięte i dokręcone, dolne otwarte. Piec jest wysoki, kaflowy porządny. Rzecz w tym, że jestem strasznie zmęczona - czy mogę iść z tym spokojnie spać? Nic się nie stanie? Nie mam niestety żadnego czujnika czadu... Pozdrawiam i liczę na poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jesteś w tym
ja tez bym się bała na twoim miejscu, zostaw rozszczelnione okna chociaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skierka777
Piec porządny, a komin - zdaniem właściciela mieszkania - drożny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skierka777
nie jesteś w tym - jak zostawię okno uchylone to całe palenie na nic. Do rana całe ciepło ucieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zawracaj sobie głowy zdaniem właściciela sprawdź czy jest cug jeśli jest, to przymknij na noc dolny szabaśnik ( zostaw małą szparkę ), bo do rana wszystko się wypali... sęk w tym żeby paliło się powoli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w piecu już nie ma ognia, tylko sam żar, zamknij dobrze piec, górne i dolne drzwiczki i możesz iść spać, a jeśli piec jest dobry to jak wstaniesz rano jeszcze będzie ciepły. Jak zostawisz uchylone dolne drzwiczki, to do rana, przy dobrym cugu, wszystko wydmucha i piec będzie zimny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skierka777
wydaje mi się że jest cug, bo pali się dobrze i dym nie idzie na pokój, chociaż jakiegoś szczególnego ciągu powietrza to ja tam przy tych drzwiczkach nie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet candy__
kup sobie czujnik czadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skierka777
ok, poczekam jeszcze trochę aż sam żar będzie już bez płomieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie słuchaj Lady Wilkinson, bo do rana zamarzniesz... piec musi mieć przynajmniej minimalny dostęp tlenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skierka777
sweet candy - a czujnik kupię na dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skierka777
zostawię minimalnie uchylone dolne drzwiczki, tak chyba będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piec to nie kominek i ciepło w pokoju nie jest od palącego się ogniska. W piecu ogniem rozgrzewa się szamotkę, czyli takie cegły, które są w środku pieca i długo utrzymują ciepło. Jak jest już sam żar, bez płomieni zamyka się dolne drzwiczki po to, aby cug nie wyciągał ciepło z żaru i z szamotki w komin. Dlatego dolne drzwiczki są wyposażone także dobre, dociskowe zamknięcie. Wtedy piec trzyma ciepło długo w sobie, bo cug go nie wydmuchuje w komin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kira83
Zdaje się, że za cholerę się przed pracą nie wyśpię, ale za to w piecu najarałam tak, że aż kafle parzą :) Dziękuję za wszystkie rady. Kupię sobie niedługo czujnik. A teraz - wreszcie spać - na marne 5 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skierka - kira83
O, i zapomniałam kiry zmienić na skierkę :) ale nie szkodzi - grunt, że wiadomo o co chodzi. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalalaaaaaaaa
Ja w domu rodzinnym miałam piece kaflowe i za kazdym razem gdy kładłam sie spać-modliłam sie,żeby rano się obudzić :) Najgorzej jak był wiatr i dmuchało na mieszkanie.Masakra :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarMaryMaryśka
Hej, ostra zima się zapowiada i trzeba zakupić węgiel na zimę. Macie swoich ulubionych dostawców, którzy zawsze spełniają wasze oczekiwania pod względem jakościowym, jak również cenowym? Ja muszę się przyznać, że od dłuższego czasu korzystam z usług Pana ze SmartTrans z Mysłowic i jestem bardzo zadowolona i usatysfakcjonowana! Dla chętnych podaję do niego namiary 503 352 341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarMaryMaryśka fajnie bo jest nas dwie:-) ja też zamawiam u smartrans.net.pl i jestem bardzo zadowolona, teraz do końca listopada mają dobrą promocję także bierzcie póki czas bo jak nas zima złapie to koniec świata :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×