Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pase_2

Joga: jak, dla kogo ...

Polecane posty

Gość Pase_2

No właśnie .. zastanawiam się nad jogą. Proszę o wypowiedzi na jej temat .. Nigdy nie byłam super (a nawet trochę) rozciągnięta ... Bywam na zajęciach z siłowni bądź fitnesu 2x w tyg Plus o ile mogę to częściej coś w domu, jak się zrobi ciepło to wracam do rowerka i może zacznę biegać .. A tak na prawdę, facet mnie rzucił i potrzebuje się czymś zająć a to zawsze jakaś alternatywa :) Dajcie znać co zajęcia dają i w ogl jak to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pase_2
No dziewczyny.. żadna ? Proszę choć o szczątkowe wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joga ponoć jest fajna
na razie nie ćwiczyłam, ale w przyszłym tyg wybieram się na darmowe warsztaty mam też kilka płytek w domu, może kiedyś poćwiczę generalnie joga fajnie rozciąga i uczy prawidłowej postawy reguluje też poziom hormonów i energii w ciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Ci polecam, jak prawie każdemu. Asany rozciągają ale też wzmacniają, działają zresztą nie tylko na same mięśnie. Trudno opisać mi szczegóły bo każdy nauczyciel prowadzi inaczej swoje zajęcia. Z boku wygląda to czasem, jakby nic się nie działo (ludzie leżą np w jednej dziwnej pozycji) ale uwierz mi - intensywnie pracuje całe ciało. Co według mnie najważniejsze - joga rozwija całe ciało harmonijnie. Mam kilka ulubionych asan, nie jestem jeszcze na tyle zaawansowana, żeby np. wykonać Kruka albo skorpiona ale wierzę że i na to przyjdzie czas. Pozdrawiam:) http://twojezwyciestwo.wordpress.com/2012/10/22/joga-minitrening/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pase_2
Właśnie się poważnie zastanawiam czy nie zapisać się ... Aczkolwiek nie jestem osobą jakkolwiek rozciągniętą .. tak więc mogę mieć z jogą problemy. Chyba powinnam zaczekać dopóki się chodź trochę fizycznie moje rozciągnięcie nie poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez nie musisz isc na
hatha joge. Joga to tez praca z oddechem, a przede wszystkim z umyslem. Wybierz taki rodzaj jogi, gdzie nie bedziesz musiala praktykowac asan, jak czujesz ze rozciaganie to problem. Np idz gdzies, gdzie praktykuja joge oddechu, albo smiechojoge, albo od razu z gornej polki: zacznij praktykowac medytacje (to Ci najlepiej zrobi jako totalna zmiana perspektywy, jezeli chcesz zmienic swoje zycie i myslenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zew ryczacej gesi
nie polecam bo joga to nie tylko ćwiczenia Organizatorzy kursów jogi i medytacji nie mówią o tym, że wszystkie te praktyki niosą duże ryzyko, często przynoszą rezultaty odwrotne do tych "reklamowanych" na plakatach. Według opracowania kierownika Katedry i Kliniki Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwicowych Akademii Medycznej w Gdańsku wschodnie techniki relaksacji mogą prowadzić nawet do kompletnego "załamania i dezorganizacji funkcjonowania psychologicznego". https://www.youtube.com/watch?v=q2GQOMBIa9U http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4838071 http://www.fundamentjezus.com/joga.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blada twarz...
ja tez słyszałam o złym wpływie jogi na psychike w dodatku, katolicy nie powinni sie poddawać tego rodzaju praktykom to szatańskie narzędzia a wy jesteście wierzace, praktykujące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zew ryczacej gesi
może nie szatańskie, ale w Indiach jogę ćwiczyli tylko starcy którzy nie długo mieli umrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu te idiotyzmy
znowu te idiotyzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna3910
Dlaczego piszesz ze joga to idiotyzmy? Co Ci się w niej nie podoba? www.chort.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Bladej Twarzy? Nie wiem skąd u Ciebie takie przekonania. Nie chesz nie chodź jeśli to Ci przeszkadza w praktykach religijnych. Ja polecam jogę wszystkim, rozciąganie, aktywność, wyciszenie i relaks. Nie widzę żadnych przeciwwskazań wręcz przeciwnie, same plusy. Dl wszystkich z Krakowa polecam jogę z Julianem Tomaszukiem z klubu perfect-gym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to se zarezerwuj łuzko
w szpitalu psychiatrycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wyboru masz kilka ścieżek w zależności od tego, czego oczekujesz i co ci w duszy gra :) ja polecam hatha jogę w Ogrodzie Harmonii. Chociaż może Tobie bardziej pasować będzie ashtanga albo shri vivek joga? Poczytaj na www.ogrodharmonii.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
joga to nie tylko ćwiczenia jak mówił jeden mistrz duchowy niech se ćwiczą i tak otworzą sie na demony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hallyna
Joga jest fantastyczna! Nigdzie nie nauczysz się tak kontrolować siebie. A do tego poza świetnym wpływem na psychikę, fantastycznie działa na ciało. Ja chodzę do http://joganadebnikach.pl/ - teraz mają promocję i jak kupisz jeden karnet, to drugi taki sam dostajesz gratis. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też słyszałam, że joga jest super sportem. To nie tylko relaks i odprężenie, ale też i medytacja. Niestety moje ciało nie jest zbyt gibkie i giętkie i raczej nie nadaję się do tego sportu. Ale znalazłam stronkę, gdzie są trenerzy jogi wyszczególnieni http://lepszytrener.pl/joga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ćwiczyłam sama w domu. Filmiki z internetu, płyty. Nie doszłam do trudniejszych pozycji. Bardziej zaawansowane ćwiczenia raczej wolałabym wykonywać pod okiem instruktora. A co mi to dało? Bardziej elastyczne ciało, ujędrnione i co najlepsze nauczyłam się wyciszać. A nie będę oszukiwać zawsze należałam do nerwusów ;) Fajna sprawa. Polecam dołączyć do tego muzykę relaksacyjną i świece zapachowe. Jak chcesz wiedzieć więcej pod spodem jest link. Wyczerpujący artykuł :) Pozdrawiam. https://100club.pl/artykuly/Co-moze-dac-Ci-joga-,519.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam temat. Natknęłam się na kilka artykułów sprzed kilku lat, głownie ze środowisk katolickich, gdzie joga jest krytykowana za rzekomy wpływ na psychikę, kontakty z mocami zła itp. Tymczasem oglądam filmiki na YT, dziewczyny zgrabne i zrelaksowane, ćwiczenia ciekawe, nie ma żadnej ideologii, wiec pytam "o co chodzi ?" Mam ochotę dołożyć kilka praktyk zamiennie ze stretchingiem i pilatesem. Interesują mnie tylko ćwiczenia, nie zamierzam medytować. Czy to naprawdę taki diabeł ? Czy ćwiczycie w domu, jak się z tym czujecie ? A może chodzicie na zajęcia ? Czy ktoś wykłada wam przy okazji jakąś ideologie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaczęłam praktykować ostatnio joge w domu. Wiem, że lepiej zaczynać z instruktorem, ale nie mam czasu, bo oprócz tego dużo ćwiczę, a nie chcę rezygnować z normalnych ćwiczeń. Póki co praktykowałam 2 razy pierwsza lekcję. Jestem bardzo mało rozciągnięta, nie potrafię się zrelaksować, choć za drugim razem już było lepiej. Jestem wierząca, ale uważam, że to bzdura, iż człowiek otwiera się na zło podczas praktyki jogi. bardziej otwiera się na zło słuchając naszych polityków. :D Jeżeli ktos ma wątpliwości, to polecam świetny blog Agnieszki Maciąg. Jest ona osoba bardzo wierzącą, ale praktykuje jogę i pisze, jak wpłynęło to na jej życie i wiarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×