Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość solniczka pieprzniczka

Proszę o pomoc- SIŁOWNIA

Polecane posty

Gość solniczka pieprzniczka
30 minut z tetnem 140-150. A trenerzy czasem się kręcą więc będę musiała następnym razem jakiegoś złapać i wypytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solniczka pieprzniczka
Konkretnie się nie znam, ale głównie nogi (na 5 maszynach różne partie nóg), ramiona i brzuszki, później bieżnia. Przyszła fitnesska :) Dzięki za porady, super że mi pomagasz, bo tak to pewnie bym cały czas mnóstwo błędów popełniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solniczka pieprzniczka
A obciążenie to różnie- od 18 do 32 kg, tak, że 15 powtórzenie robiłam już 'na siłę'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solniczka pieprzniczka
Przyszła fitnessko, a mogę Cię jeszcze troszkę pomęczyć? W zasadzie mam 1 pytanie. Czy rozgrzewka + trening siłowy + bieżnia ma w sumie wynieść półtorej godziny? Czy półtorej godziny to same maszyny? i Bo piszesz, że mam co trening wydłużać bieżnie o 5 minut, dobrze zrozumiałam? A do ilu mam maksymalnie wydłużyć? Dziś maszerowałam po treningu 35 minut. Nastepnym razem mam 40, pozniej 45, 50 itd (aż do ilu)? PS. Dziś nie widziałam żadnego trenera, ale może kwestia godziny, bo dziś poszłam wcześniej ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. Niech wszystko wyniesie 1.5h. Rozgrzewke rob max do 10 min, ale wolno ją rob ze wzgledu na to, zebys pozniej miala wiecej sil na trening silowy. Trening silowy .. nie ma okreslonego czasu by go robic. Mozesz robic 20min, 30 min. NA koniec bieznia - 30min chódź, ale przy kazdej wizycie na silowni wydluzaj sobie ją o 5 min. Pamietaj, że: - po 20-30minutach dopiero spala sie tkanka tluszczowa na biezni lub rowerku lub innym urzadzeniu aerobowym. - tkanka tluszczowa najlepiej sie pali przy tetnie 135-140. Napewno na biezni masz pomiar tetna, utrzymuj go. to wazne. Jestes poczatkowa, więc ogolnie trening powinien Ci trwać 1.5h. Poźniej mozesz zwiekszać czas. Co dzis robilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjdsjklsjlkjsf
solniczka ten plam treningowy z pierwszej strony , który zamieściłaś to trening DLA FACETÓW, ewentualnie kulturystek , zakładam , że że to nie jest twój plan :) a po drugie primo , temn trening ,który ci układa fitneska jest dla wyczynowców , którzy trenują kilka lat , jeśli wcześniej pawie nic nie robiłaś , to najprowdopodobniej skończysz z kontuzją tak wogóle to najpierw powinnaś napisać jaką masz budowę ciała : mocną kościstą , szczupłą tzn drobną , czy też taką ze skłonnością do tycia , zaokrągloną trening dla róznych rodzajów sylwetki jest inny katowanie się pótorej godziny to szaleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten plan co ja jej podałam nie jest uwierz dla wyczyniowców. tylko dla normalnych pocszatkujacych osob. 3 serie po 15 powtorzen to nie jest duzo, a zeby byly efekty to trzeba tak robic, i z takim obciazeniem aby ostatnie potorzenie ciezko sie robilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solniczka pieprzniczka
Hej, wczoraj robiłam ćwiczenia na brzuch/plecy/nogi/ręce 3 serie po 15 i bieżnia 35 minut, wczesniej rozgrzewka 10 minut. jkjdsjklsjlkjsf- ten plan to cytowałam z linka, który mi ktoś podał :) A plan podany przez przyszła fitnesskę naprawdę jest ok. Póki co czuje się dobrze (aż tak bardzo początkująca nie jestem, zawsze trochę się ruszałam i przez ostatnie 2 miesiące ćwiczyłam, tylko nie na siłowni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjdsjklsjlkjsf
wiadomo,że każdy ruch jest lepszy od siedzenia przed telewizorem alę wykonując w ten sposób ćwiczenia to jakiś wielkich efektów nie osiągniesz . ćwiczenia seriami na jedną grupę mięśniową to ćwiczenia na rozwój mięśni. jeśli np. robisz wyciskanie na klatkę w 3 seriach po 15 powtórzeń to to jest ćwiczenie na wzrost mięsni klatki piersiowej , podobnie inne ćiwczenia na nogi czy grzbiet , jeśli chcesz schudnąc a raczej pozbyć się tłuszczu i mieć ładna sylwetke, powinnaś ćwiczyć na dużej intensywności ale bez zmęczenia konkretnych mięśni. w praktyce to powinno wyglądać tak , że ćwiczysz około pięć , sześc minut cały czas zmieniając ćwiczenia , bez żadnego odpoczynku. każde ćwiczenia wykonujesz okkoło 30 sekund a ćwiczeń powinno byc koło 10. kązde z nich robisz w dobrym tempie ale tak ,żeby kończąc , mogłabyś jeszcze zrobić spokojnie kilka powtórzeń , nie chodzi o zmęczenie poszczególnych mięśni tylko , żeby cały organizm wprowadzic na wysokie obroty. poszczególne mięśnie nie będą zmęczone , więc ci specjalnie nie urosną , za to organizm będzie zmęczony i będzie spalał twój tłuszczyk :) najlepiej połączyć te ćwiczenie w ten sposób ,żeby wykowywać ćwiczenia raz "góra" raz "dół" . np - półprzysiady , - ściaganie rąk na maszyniedo środka, - wpięcia na palce na maszynie albo po prostu stojąc - prostowanie rąk do góry z obciążeniem , np hantle - prostowanie podudzi na maszynie - ściaganie drążka w szerokim chwycie zza kark - mięsnie brzucha , np nożyce, brzuszki - ćwiczenie na biceps lub triceps ,np żzginanie rąk z hantlami , albo prostowanie rąk na wyciągu - ćwiczenia na pośladki np nożyce w leżeniu na brzuchu zginanie nóg w leżeniu na maszynie powinnas na początek wykonywać dwie takie serie z odpoczynkiem pieć minut między nimi , całośc łaćznie z rozgrzewka niecała godzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solniczka pieprzniczka
Przyszła fitnessko, po jakim czasie zauważę pierwsze efekty ćwiczeń? Dziś się ważyłam, waga ani drgnęła i mój 'kochany' mąż stwierdził, że te moje diety i ćwiczenia to nic nie dają, przez co zepsuł mi humor na cały dzisiejszy dzień. Za ile się zważyć następny raz? Mi nie zależy na szybkim chudnięciu, mogę chudnąć naprawdę powoli, ale chciałabym robić to efektywnie i żeby te kilogramy nigdy nie wróciły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solniczka pieprzniczka
jkjdsjklsjlkjsf- dziękuję za rady. Na razie jednak chcę wypróbować trening proponowany przez przyszłą fitnesskę. Odkąd zaczęłam ćwiczyć i zaglądałam tu na forum to za każdym razem ktoś gasił mój zapał. Kupiłam rowerek treningowy do domu i czytam na forum "eee, można pokręcić rekreacyjnie, ale efektów nie przyniesie", zaczęłam ćwiczyć na bieżni i orbitreku- samymi ćwiczeniami na bieżni nic nie zdziałasz... Zapisałam sie na ABT, TBC i inne zajęcia aerobowe- odpuść sobie, tylko siłownia pomoże ci schudnąć! Chodzę na siłownię i przychodzisz Ty i piszesz (w dobrej wierze, oczywiscie :) ), "wiadomo,że każdy ruch jest lepszy od siedzenia przed telewizorem alę wykonując w ten sposób ćwiczenia to jakiś wielkich efektów nie osiągniesz"... i chciałoby się po kolejnym takim zdaniu usiąść przed telewizorem, sięgnąć po paczkę czipsów i obrosnąć tłuszczem odpuszczając sobie wszelkie ćwiczenia na siłowni- "cokolwiek nie zrobię i tak będzie źle, to po co mam się męczyć"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjlkjsklJDkoJ
nie no wręcz przeciwnie , zniechęcanie cię jest ostatnią rzeczą, która bym chciał :) te wszystkie rzeczy , które wymieniłaś: bieżnia, orbitrek i te aerobiki są ok , chodzi tylko , o to jak to wszystko robisz np. orbitrek jeśli będziesz przez kilkadziesiąt minut na nim i na małym obciążeniu to najwyżej poprawisz sobie kondycje. na orbitreku trzeba mocno ćwiczyć , przez 8 , 10 minut , potem przerwa do uspokojenia oddechu i druga seria tak samo , po trzeciej będziesz mieć naprawdę dość. tak samo siłownia , wybierasz sobie kilka ćiczeń na nogi brzuch ręce , grzbiet, i w kółko je robisz bez żadnych przerw , , taki obwód powinien trwać 5 do 6 minut , przerwa i następna seria. siłownia jest o tyle dobra ,że możesz " zaatakować" z różnych stron swoje mięśnie i często zmieniać ćwiczenia , żeby organizm się nie przyzwyczaił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solniczka pieprzniczka
Właśnie sama sobie odpoweidziałam na temat pierwszych efektów- podobno pojawiają się po ok miesiącu, zwłaszcza jeśli metabolizm jest rozleniwiony i organizm walczy żeby tylko nie stracic zadnego kilograma. jkjlkjsklJDkoJ- będę miała na uwadze Twoje rady :) Może dołożę sobie z jeden trening więcej w tygodniu i na nim będę ćwiczyła dokładnie tak jak piszesz. Jesteś trenerem? Napisz coś o efektach takich ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solniczka pieprzniczka
PS> OCzywiście pytam o efekty z zycia wzięte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze efekty mozna zobaczyc po 2 miesiacach, nie wiem jaki jest stopien twojego obtłuszczenia. Skoro waga nie drgnęła to źle jesz. musisz diete wzbogacić w białko, a obciąć węglowodany - chleb, makaron. przede wszystkim zmierz się centymetrem. klatka/talia/biodra/udo. wage wyzuc :) ale oczywiscie mozesz sie wazyć, raz na 2 tyg w zupelnosci wystarczy. zeby efektywnie chudnac musisz miec dobra diete, cwiczenia sa dodatkiem. ja np. jestem obecnie na diecie redukcyjnej, w tydzien spadło mi 1kg ale zaznaczam że robie treningi dla srednio zaawansowanej osoby. przypomnij mi Twoj wzrost i wagę. ktoś powyzej napisał że 3x15 potórzen np. na klatke to cwiczenia na mase. absolutnie nie! owszem, gdy robisz te cwiczenia, mozesz miec wrazenie ze Ci cośnabrzmialo, ale pamietaj ze to pompa potreningowa. Ja jak robie danego dnia nogi i przychodze w dzinsach n asilke, to po cwiczeniach nie moge zalozyc spodni, sa za male.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jskdjakljdljlj
myslałem ,że to jest powszechna wiedza :) trenerem nie jestem , trenowałem lekkoatletykę jesli chodzi o trening na mięsnie to wbiłem w google : trening na masę mięsniową i pierwsze z brzegu co znalazłem stronka: dobry trening.pl , nie znam tej strony ale tam znalazłem takie zdanie: "Wykonywanie 8-12 powtórzeń najbardziej sprzyja przy rozwoju masy mięśniowej, zaś wykonywanie 2-5 powtórzeń maksymalnym ciężarem zwiększy Twoją siłę" pisownia oryginalna :) a co do przykładów to popatrz na lekkoatletów, ci, którzy biegają krótkie dystansy do 200 metrów mają duże mięsnie, zobacz na tego choćby, drugie miejsce na 100 metrów na igrzyskach w londynie: http://islandmix.com/blog/yohan-blake-wearing-50k-custom-watch-might-cost-him/ natomiast już 800 metrówcy mają skromniutką masę , bo na dłuższych dystansach masa mięsniowa przeszkadza. 800 metrów biega sie koło 2 minut. tu znalazłem fotki naszych 800 metrowców , http://polskalokalna.pl/lekkoatletyka/news/kszczot-i-lewandowski-pobiegna-w-hms,1764372,345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy moze mi ktos
odpowiedziec jaka maksymalną przerwę można robić między jednym powtórzeniem a następnym czy to jest 30 sekund czy 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki ale mam jedna
klasę klasę w moim klubie gdzie po parunastu minutach trener robi na przerwę 1 minutową I dlatego mam wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solniczka pieprzniczka
Przyszła fitnesska- dzięki po raz kolejny za odpowiedź :) Może faktycznie jeszcze za dużo węglowodanów jem. Wzrost: 172 cm Waga: 78 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjdkljkldklndjks
tutaj macie linki, ten typ treningu, o kytórym pisałem nazywany jest treningiem obdwodowym, w wielu spportach wykonywany jest w okresie przygotowawczym http://fitness.wp.pl/fitness/silownia/go:2/art67,zalety-treningu-obwodowego.html to takie przykładowe , zasada jest podobna http://www.kobieta.pl/zdrowie/fitness/zobacz/artykul/trening-obwodowy-silownia-i-cardio-w-jednym/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solniczka pieprzniczka
Na pewno bez diety ani rusz, ale już i tak dużo zmieniłam, więc myślałam, ze coś ruszy :) Kiedyś dzień w dzień musiałam zjeść coś słodkiego, jadłam białe pieczywo, dużo makaronów z sosami, często z męzem dzwoniliśmy do pizzerii. A od jakiegoś czasu: nie jem słodyczy/nie słodzę, pieczywo zamieniłam na pełnoziarniste i jem go mniej, makaronu wcale nie jem, staram się jeść dużo białka, warzyw, stosuje się do twoich rad i na drugie śniadanie jem grejfruta a na kolację twarożek i piję sok pomidorowy, jem 5 posiłków reglarnie, gotuję w domu... Ale tak sobie myślę, że po dłuugim okresie złych nawyków teraz też muszę trochę odczekać zanim coś się ruszy. No i faktycznie może nadal za dużo węglowodanów w mojej diecie: rano chleb, do obiadu trochę ziemniaków albo ryżu, na podwieczorek najczęściej banan, a na kolację do twarozku też kromka ciemnego chleba. Może z podwieczorku tego banana wywalę (ale nie mam pomysłu co zjeść na podwieczorek, zazwyczaj nie ma mnie w domu, więc najłatwiej było wziąć banana), i na kolację sam twarożek będę jeść bez żadnego chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyrzuć banana z podwieczorku i wrzuć go do śniadania. Obiad - piecz kuraka, lub gotuj, 100g ryżu brązowego lub basmati, zrezygnuj z ziemniaków. Na kolację możesz sobie robićsałatkęz tuńczyka. np/ 80g tunczyka, 2 łyzki kukurydzy, seler naciowy, 1 jajo na twardo, 2 łyżki jogurtu naturalnego. Zrezygnuj z chleba. Chleb możesz jeść na II śniadanie (2 kromki chleba orkiszowego lub na zakwasie) jakaś szynka, pomidor czy papryka. Używaj też tłuszczy. Ryż polej 1 łyżeczką oliwy z oliwek, na kolację też dodaj łyżeczkę oliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×