Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mamba444

WYNIK HISTOPATOLOGICZNY

Polecane posty

moze mi ktos powiedziec, co w gastroskopii moze ukazac wynik histopatologiczny,bo nie za bardzo sie jeszcze orientuje,a za 3 tygodnie mam odebrac wyniki po dzisiejszej gastroskopii... Prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gastroskopia,to badanie przewodu pokarmowego.W czasie badania niekiedy pobierany jest materiał do badań cytologicznych i histopatologicznych, a także wykonywane są drobne zabiegi, takie jak polipektomia (usunięcie polipów błony śluzowej), zatamowanie drobnych krwawień czy usunięcie niewielkich ciał obcych. Niektóre ze schorzeń, których wykrywanie stało się możliwe dzięki zastosowaniu panendoskopii:przełyk Barretta rak przełyku żylaki przełyku zapalenie błony śluzowej przełyku choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy rak żołądka, właściwie wykonywane badania przesiewowe potrafią wykryć tę chorobę we wczesnym stadium rozwoju zapalenie błony śluzowej żołądka także wywoływane przez Helicobacter pylori Pandenoskopia należy do grupy badań endoskopowych czyli badań wnętrza ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo lekarz wspominal mi cos, ze od wyniku histopatologicznego zalezy to jakie bede brala leki. tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można i są brane wycinki wtedy z tych chorych zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha, nie masz się za wczasu martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo wlasnie kiedy wrocilam do domu i poczytalam troche o tej chorobie i o gastroskopii, to dowiedzialam sie,ze rak zoladka moze objawiac sie na poczatku wrzodami, i troche mnie to zaniepokoilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agjkiemg
A masz opis wykonanej gastroskopii czy nic takiego nie dostałaś? Jakie miałaś dolegliwości,że zlecono wykonanie badania? Bierzesz jakieś leki? Chorujesz na coś? No i ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 16 lat, mam wrzody na żołądku. dolegliwości to ból brzucha po zjedzeniu posiłku. za 3 tygodnie mam odebrać wynik histopatologiczny,dlatego chciałabym dowiedzieć się co on ukaże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agjkiemg
Łatwiej byłoby mi z opisem badania, no ale dobra. Jeśli w badaniu znaleziono jakąś zmianę (nieważne, czy jest to wrzód, polip, nowotwór czy zupełnie nieznaczący pizdrutek) ZAWSZE należy pobrać wycinek do badania. Więc jeśli stwierdzono u Ciebie coś, co wyglądało jak wrzód, trzeba było pobrać wycinki, żeby to potwierdzić na 100%. Owszem, czasem nie wiadomo, czy to wrzód czy owrzodziały rak, ale u tak młodych osób rak nie występuje, więc tym bym się nie martwiła. Jeśli faktycznie w badaniu to coś wyglądało jak wrzód, to najprawdopodobniej nim jest i nie ma co zawracać sobie głowy :) A czy miałaś robiony test na Helicobacter pylori?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taak,miałam robiony ten test,wyszedł negatywnie, czyli bakterii brak. dziękuję, za te informacje. Miałaś wrzody lub ktoś z Twojej rodziny miał, że wiesz tyle na ten temat? może mogłabym dostać od Ciebie e-mail abyś udzieliła mi więcej informacji na ten temat? Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agjkiemg
Istnieje również taka możliwość, że jeśli byłaś leczona inhibitorami pompy protonowej (Nolpaza, Anesteloc, Ortanol, IPP czy inny tego typu preparat) to wynik testu ureazowego może być fałszywie ujemny-to znaczy bakteria jest, ale badanie jej nie wykrywa. Więc być może (ale to przypuszczenie, trudno mi powiedzieć, bo nie byłam przy badaniu) materiał został pobrany również dlatego, żeby pod mikroskopem sprawdzić, czy bakteria jednak tam jest. Nie miałam wrzodów ani nikt z mojej rodziny nie miał, ale jestem młodym lekarzem i od kilku miesięcy wykonuję gastroskopie, dlatego mniej więcej orientuję się w temacie. Jak chcesz do mnie napisać, proszę bardzo, odpowiem, jeśli będę potrafiła. Mój mail to kirika_k@wp.pl. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agjkiemg
Odpisałam Ci wczoraj wieczorem. Przepraszam, ale nie mam zbyt wiele czasu na częste sprawdzanie poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akjkiemg- mam pytanie czy Twoj e-mail jesjest nadal aktualny i moge zadac Ci pytanie poprzez wiadomosc na e-mail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avrianna881
a gdzie byłyście u lekarza?? Ja byłam w http://dariuszlange.pl/, polecam bardzo! Pan Dariusz Lange, to specjalista patomorfolog, wykonuj***adania mikroskopowe histopatologiczne i cytologiczne. Bardzo miły człowiek, niezwykle rzetelny i posiada odpowiednią wiedzę. Jeśli nie macie jeszcze dobrego specjalisty, to jak najbardziej polecam właśnie jego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×