Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasia_k26

koszmar nocny

Polecane posty

Witam, Mamy taki problem z synem. jego spanie nocne nigdy nie było łatwe. Odkąd skończył 6 m-cy to noce były koszmarne. budzenie się po 10-15 razy. Płacz usypianie po pół godziny a zaraz znowu płacz. od 3 m-cy wyeliminowaliśmy wszystkie złe bodzce usypiania. i noce zaczeły być fajne. 2-3 budzenie ale chwila i spał znowu. nie było butli w nocy z mlekiem. poprostu już było tak idealnie. a od 2 tygodniu zaczeło się znowu. budzi sie o 23 musi dostać mleko w związku z tym że na kolacje nie chce zjeść dużo. Spi do 1-2 i tutaj się budzi i płacz, kopanie, histeria,nie da się go dotknąć bo jeszcze jest gorzej. Żadne przytulanie nie wchodzi w gre, mówienie też nic nie pomaga. Dostaje butle i się uspakaja na jakies 10 minut i znowu to samo i tak to trwa z 2-3 godziny aż w końcu znowu butla i nagle usypia jakby nigdy nic. Nie wiem co się dzieje czy jakiś skok rozwojowy czy co. ta jego histeria jest przerażająca. Mniał ktoś tak jak my podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze to sa tzw leki nocne? Dziecko budzi sie wtedy z placzem wrecz krzyczy nie da sie dotknac przytulic a pozniej zasypia jakby nigdy nic. Taki stan moze trwac nawet do 12 r.z. Nie wiem czy to na pewno to ale tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze to sa tzw leki nocne? Dziecko budzi sie wtedy z placzem wrecz krzyczy nie da sie dotknac przytulic a pozniej zasypia jakby nigdy nic. Taki stan moze trwac nawet do 12 r.z. Nie wiem czy to na pewno to ale tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały kończy za kilka dni roczek - zaczął nocne histerie ok 8 miesiąca - co pół godziny ryk , robiłam wszystko , dopiero pomogło podanie espumisanu na noc - spi jak zabity , budzi sie 2 razy na picie , dziś nie obudził sie do rana wcale - wstawałam i patrzyłam czy zyje :) podobno noworodkowe bóle brzuszka mogą dziecku wracac w późniejszych miesiącach wtedy maluch wrzeszczy w nocy - musisz sprawdzić czy nie o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarka też mi mówiła o nocnych lękach ale starałam sie zapewnić małemu idealny spokój i nic to nie dało w końcu sama podałam mu espumisan i jak ręka odjął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuje tego. a dajesz espumisan w kropelkach? Też myslałam o tych lekach nocnych ale czyżby napewno. może to zęby wychodzą mu 3 ale żeby aż tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aż tak ... oczywiście , mój też w okresie ząbkowania i właśnie wtedy często sa bóle brzuszka , daję w kroplach - 10 kr przed zaśnięciem - w dzien nie daje bo nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuje tego napewno bo to że my nie spimy i rano jesteśmy padnieci to już do tego się przyzwyczailiśmy ale synek mega się pewnie meczy i w dzien przez to jest marudny bo noc nie przespana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam bardzo dobrą znajomą w sklepie zielarskim - kobieta doświadczona i ona mnie na to naprowadziła że dziecko ząbkujące miewa problemy z trawieniem i czesto występuje zatrzymanie gazów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm nie wiem czy na zeby plakalby tak histerycznie chociaz dzieci sa rozne. Moja tez sie czesto w nocy budzila jak zabki szly ale zaraz zasypiala i czesto tez poplakiwala przez sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały nie uspakajał się przy przytulaniu - nic nie pomagało , wrzask co pół godz , sa dzieci co przechodzą to lekko ale sa takie co bardzo cierpią i trzeba próbować wszystkiego - do środków przeciwbólowych lepiej nie przyzwyczajać - espumisan jest zupełnie nie szkodliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety u nas sie zaczelo gdy miał 6 miesiecy pamietam jak dzis ta noc. ale ostatnio było już tak fajnie przesypiał ładnie bez dodatkowych bodzców (mleka). A teraz jego krzyk i płacz przerażają mnie. toleruje tylko meża czasami mnie jak już płacze z godzine , dwie. Szkoda mi go. dzis mu dałam espumisan ale juz 2 razy sie obudził od 19.30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala ma kotkaaaaaaaaaaaa
mój miał takie noce do 18msc dopiero po 18msc zaczął normalnie spać...niestety zbyt długo się nie cieszyłam tym spokojnym snem gdyż teraz zamiast nocych histerii jest histeria i ogromny lęk przy zasypianiu...może się już kłaniać ze zmęczenia ale gdy przychodzi czas do łóżka to drze się jak opętany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia_k26 - a dziąsełka oprócz tego smarujesz ? jeśli nie to koniecznie to zrób , nie wiem co Ci polecić bo ja używam baby orajel - ale nie ma go w aptekach - mam ze stanów , jest mocno znieczujający , podobno można przez net zakupić , sachol też bardzo dobry ale nie polecaja malutkim dzieciom - reszta dostępnych u nas to niezbyt skuteczne preparaty na bazie rumianku - ewentualnie niezły jest dentinox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie pomoże to co napisałam to pozostaja tylko te nieszczęsne leki nocne - tu już rady nie ma - pozostaje cierpliwie czekac az samo minie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak smaruje dziasła wczesniej dentinoxem teraz bobodent wczesniej to pomagało. dostał herbatke i w miedzy czasie na smoczek żel bo w nocy inaczej nie da mu sie tego dac i zasypiał. W poniedziałek ide do pediatry to moze cos doradzi ale pewnie powie jak zawsze kiedys mu przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj dostał espumisan i panadol i nie było takich krzyków. budził się ale bez histerii. Więc wydaje mi się że to zęby. dziś pediatra zaleciła aby dać mu czopek na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczął podczas drzemki w dzień też tak się budzić zaczełam mu dawać espumisan i jak reką odjąć. zauważyłam że po nim zaczął puszczać bąki więc widocznie gazy go męczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja tak z innej
beczki. Ja wiem ,że to może wydać Wam się śmieszne ,ale ja miałam tak samo,nie pomagało nic.Córka budziła się o tej samej godzinie z obłędem w oczach,płakała histerycznie ,kopała.I wiecie co pomogło?...odczarowywanie ,ktoś rzucił na dziecko zły urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie jakby u nas nie pomogły kropelki to szukalibyśmy dalej, ale jak narazie jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja tak z innej
MNie też śmieszyły takie czary mary,ale do czasu:) Jak dziecku coś dolega ,to matka gotowa jest nawet zamienić się w czarownicę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia_k26 - cieszę się że pomogło :) wydaje mi sie że większośc dzieci właśnie ma bóle brzuszka w trakcie spania - dla tego poleciłam tez i Tobie espumisan - fajnie ze już mały spokojnie spi :) te odczarowywania to jakas bajka ja uważam że trzeba szukać prawdziwej przyczyny nocnych krzyków , Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia_k26 ja daję od ok miesiąca codziennie przed snem , jak zapomniałam to był znowu cyrk w nocy , espumisan jest niewchłanialny w organiźmie i można podawać bezpiecznie aż wszystko się unormuje ( czytałam w ulotce że jeśli jest taka potrzeba to można stale go przyjmowac ), ja muszę dawac dalej ... zobaczymy do kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×