Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Domama

ja w sprawie patelni:)

Polecane posty

Gość bodżenka
Aaaaaaaaaaaaaaaa, dobrze, że tu trafiłam, zdążę Cię uprzedzić : miałam tego tefala (największa średnica) i ... właśnie kupuję nową patelnię :o nie zdążyłam go poużywać nawet rok i sam środek się po prostu przepalił, wszystko mi teraz do niego przywiera, patelnię wyrzuciłam w zeszłym tygodniu. Także odradzam, kiepska, bardzo kiepska jakość :o I żeby nie było - dbałam o nią, żadnych metalowych łyżek do mieszania, mycie pod ciepłą wodą miękką gąbką, z małą ilością detergentów. Nic to :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
prawie wszystkie moje teflonowe patelnie się starły po rocznym użytkowaniu, wyrzuciłam do kosza. Jedna się ostała, najrzadziej używana. Kupiłam sobie dwie ceramiczne i na razie sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domama
dziękuję dziewczyny:) Myślę, ze kupię te ceramiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taką patelnie polecam
http://allegro.pl/listing.php/search?category=15978&change_view=1&description=1&order=p&string=neoflam przerabiałam już chyba wszystkie patelnie, od tych "od Cygana niby" , przez teflonowe, aluminiowe i inne cuda. miałam też ze trzy ceramiczne z białymi powłokami w środku i żadna z nich się nie nadawała. Nie wiem czy ja coś źle robię :D - sporo gotuję, mam sporą rodzinę i bardzo to lubię, więc może szybko zużywam po prostu. Jednak te białe ceramiczne po jakimś czasie jakby traciły swoją nieprzywierającą warstwę i patelnia nadaje się na śmietnik tylko :/ a kupowałam i droższe i tanie. Kupiłam jakiś czas temu na próbę rondel z tej firmy- , zakochałam się w tych naczyniach, mam dwie patelnie z neoflamu, i kilka garnków - nic sie z tym nie dzieje złego, super używa, a powłoka jest dalej śliska jak szkło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoszanelcia
Nie wiem jak jest z patelniami ceramicznymi, ale teflon, mimo, że reklamowany jako ten na którym można smażyć bez tłuszczu, bez tłuszczu się po prostu... niszczy. Jak jak smażyłam na teflonie to zawsze chociaż trochę oleju rzepakowego dawałam (odrobina i tak nie szkodzi, a wręcz nawet pomaga) i patelnie teflonowe służyły mi długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×