Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

chrzestna w ciązy nie, świadkowa nie baba w ciązy nie, bo przynosi ciężar pani młodej noo nie słyszałam o tych przesądach :) chociaż znam osobę, której ja osobiście przeszkadzam chyba wszędzie :P w ciąży :) byłam u lekarza - dostałam antybiotyk, leżę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W drugim trymestrze to jest wlasnie usg polowkowe i robi sie je miedzy 20 a 22 tygodniem i sprawdza sie wtedy dokladnie narzady. Wtedy robi sie te usg bo dziecko jest na tyle duze ze wszystko dobrze widac. Ja mialam ostatnio w 18 tygodniu i lekarz powiedzial ze jeszcze maluszek jest jeszcze za maly zeby dokladnie sprawdzic wszystko i mowil ze od 20 najdokladniej ocenia sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooo ja to mieszkam jakies 30km od Zakopanego :) goralka z krwii i kosci :) czyli abcd-na usg genetyczne na ktorym bylas w pierwszym trymestrze juz teraz w drugim nie idziesz tak?? a to polowkowe zrobi Ci normalnie Twoj gin prowadzacy, dobrze rozumiem?? noelia wiec kuruj sie i odpoczywaj :) a mnie naszla ochota na maliny.... chce LATO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi genetyczne tez robil prowadzacy gin bo on ma bardzo dobrey sprzet i jest dobrym specjalista. pierwsze usg genetyczne mialam w 13 tygodniu a teraz bede miala w 21. jutro jeszcze moze bede miala na nfz ale to sie okaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale poczekaj bo ja chyba czegos nie rozumiem :) usg genetyczne to dla Ciebie to samo co polowkowe tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie one różnie są nazywane, ja tez przez to zostałam wprowadzana w błąd w 13 tygodniu tak leże, kuruję się Goralko, ja góral nizinny,hehe, żartuję ale do zakopanego mam w sumie rzut beretem :) generalnie pięknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to teraz to juz sie przyznaj skad jestes :) a co do usg to wlasnie ja juz glupieje... dla mnie osobiscie usg genetyczne to takie mega dokladne-trawajace godzine i kosztuje ok 250zl. a polowkowe-pomiarowe robi mi gin, wazy, mierzy, sprawdza na tyle na ile to mozliwe :) usg robi mi na kazdej wizycie i cos tam mierzy, ale na polowkowym powiedziala, ze bedzie ogladac wszystko dokladnie i mierzyc z kazdej strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo ja np. nie mialam tego usg genetycznego w pierwszym trymestrze-moja gin powiedziala, ze nie trzeba (pewnie pamietacie), ale mierzyla ile mogla i ogladala, no ale nie sprawdzala np. czy dziecko nie ma zespolu Dawna bo to tylko na genetycznym... no i teraz to polowkowe to ona mi zrobi ale czy nalezy sie osobno umawiac jeszcze raz na to genetyczne II trymestru??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia jezeli wiesz ze ona ma slaby sprzet to mozesz sie umowic do kogos innego. ja wiem ze moj lekarz ma super sprzet i on bardzo dokladnie oglada serduszko wtedy, wszystkie przeplywy itp. takie usg trwa zawsze troche dluzej niz normalne. do mojego lekarza tez czesto przychodza pacjentki tylko na usg ale wtedy tez placa ponad 200 zl. ja place u niego tak samo jak za zwykle usg bo on prowadzi ciaze no i to w ramach tego jest taniej. a co do tego usg to zle napisalam bo robi sie je miedzy 20 a 24 tygodnie bo wczesniej dziecko jest za male

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa2 --- :) Tarnów, ale barzo często bywaliśmy z mężem w Zakopanem i w okolicch tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abcd wiesz bo moj gin woli je robic do 20 tyg i tak mu akurat pasuje czwartek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ty wtedy bedziesz w 18 tygodniu i 4 dni to do 20 tygoddnia bedzie ci troche brakowalo bo pamietaj ze do tego badania licza sie skonczone tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tarnow :) spedzilam tam prawie dwa miesiace w ubieglym roku na szkoleniu w Makro :) abcd-no i teraz sie juz dogadalysmy :) i ja juz wszystko wiem :) moja gin ma spoko sprzet i moze dlatego wtedy powiedziala, ze po jej badaniu juz genetyczne nie jest potrzebne bo wszystko jest dobrze :) teraz zapisalam sie wlasnie na sobote na to genetyczne drugiego trymestru w Krakowie (platne 250zl) no i sama nie wiem czy procz pomiarow jeszcze tam cos robia, bo serce np. i komory, przedsionki to moja gin juz mi ostatnio u siebie ogladala-w ostatnia srode (i powtorzy jeszcze na nastepnym badaniu)-wiec czy oni na tym genetycznym zbadaja mi cos wiecej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tarnow :) spedzilam tam prawie dwa miesiace w ubieglym roku na szkoleniu w Makro :) abcd-no i teraz sie juz dogadalysmy :) i ja juz wszystko wiem :) moja gin ma spoko sprzet i moze dlatego wtedy powiedziala, ze po jej badaniu juz genetyczne nie jest potrzebne bo wszystko jest dobrze :) teraz zapisalam sie wlasnie na sobote na to genetyczne drugiego trymestru w Krakowie (platne 250zl) no i sama nie wiem czy procz pomiarow jeszcze tam cos robia, bo serce np. i komory, przedsionki to moja gin juz mi ostatnio u siebie ogladala-w ostatnia srode (i powtorzy jeszcze na nastepnym badaniu)-wiec czy oni na tym genetycznym zbadaja mi cos wiecej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremi wlasnie cos wczesnie masz to badanie-no ale jak widac co lekarz to teoria :) bo mi ostatnio robila-z miesiaczki byl 21, z moich obliczen 18,5, z usg 20 tydzien :) ale powiedziala, ze w sam raz za trzy tygodnie powtorzy-z moich obliczen bedzie to 21,5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia to jak twoja gin ma dobry sprzet to raczej nie ma sensu skoro powiedziala ze jeszcze raz sprawdzi :) chyba ze chcesz miec jako pamiatke to wtedy mozesz sie wybrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie o to chodzi, ze ja teraz to juz sama nie wiem... dylematy mlodej mamy :) bo jezeli oni maja mi powiedziec dokladnie to samo co ona to nie widze sensu... a z drugiej strony jezeli jednak ich sprzet jest cudowny i wspanialy i moge zobaczyc cos wiecej... nie o to chodzi, ze chce oszczedzac na dziecku-NIGDY-no ale placic 250zl jezeli ona mowi to samo??!! abcd-a Wy juz imie wybraliscie bo nie pamietam?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie 29 lipca mialam lyzeczkowanie po poronieniu, we wrzesniu dostalam pierwszy okres-cykl 42-dniowy no i znow ciaza :) bardzo dlugi i przez to teraz same problemy :) :) bo kazdy liczy inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka1983
Ja słyszałam jeszcze inną nazwę usg genetyczne w 13 tyg lekarz sprawdza przezierność karkową , serce , rozmiar głowy, to ponoć najważniejsze dla stwierdzenia wad. Mi lekarz powiedział ,że gdy zauważają ,że coś nie tak albo nie są pewni czy na sto procent jest ok wysyłają na badanie polegające na pobraniu płynu owodniowego. Teraz jestem w 18 i za 1,5 godz mam wizytę denerwuje się i cieszę ,że znów podglądne maleństwo. Dziewczyny! Kiedy w końcu coś poczuje, kiedy dostanę kopniaka? Nie mogę się doczekać czy wy czujecie swoje maleństwa?? i kiedy zaczęłyście czuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wybralismy i bedzie Łukasz. oczywiscie jezeli nikomu sie nie odwidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pierwszej ciazy zaczelam czuc w 16 tygodniu. teraz czuje juz duzo wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poczulam gdzies w 16 tygodniu ale nie bylam pewna czy to to :) teraz jak notorycznie sie powtarza to wiem, ze sie nie mylilam :) wizyta sie nie martw-i pozniej zdaj relacje-taki mamy zwyczaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Wy sie rozpisujecie, ale to fajnie;) Jak wracam do domu to mam co czytać. Dziś znów wpadłam w szał zakupowy, kupiłam słodką sukieneczkę, taką maciupką, nie mogłam się oprzeć;) I Pare ciuszków dla mamusi;) Ja chodzie tylko do jednego lekarza. I on przyjmuje prywatnie, tam sa takie zwykłe wizyty, ewentualnie zwykle USG, i mam je 18tego, i wtedy mnie pewnie umówi na połówkowe, które wykona mi w gabinecie w klinice w której pracuje bo tam jest świetny sprzęt, oczywiście tez płatnie. Zbankrutować można już w ciąży, to co będzie później;) Julka masz dokładnie rację;) Ja tez miałam to pierwsze genetyczne w 14 tygodniu, i to jest wstępne wykluczenie chorób genetycznych. Ja pierwsze ruchy poczułam jakoś 2 tygodnie temu, ale był baardzo rzadkie, i tez dopiero teraz mogę stwierdzić, że to były właśnie kopniaczki, a nie np. jelita;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka1983
aandzik muszę zatem wsłuchiwać się dalej bo to pewnie już nie chcę przegapić:) ja też już zaczynam powoli zakupowe szaleństwo, ciuszki są słodkie mój dzisiejszy nabytek niebieskie body i żółte śpioszki z kaftanikiem komplecik. Miałam problem z kolorem bo mój gin. nie był pewien ostatnio mi powiedział ,że na 60% chłopiec więc dziś będę już wiedzieć podejrzewam , miałam się nie nastawiać ale jakoś przekonana jestem ,że to jest chłopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka ja bylam na usg w 18 tygodniu i lekarz powiedzial ze na 90% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka1983
Teraz już rozumiem dlaczego lekarze nie spieszą się by mówić czy chłopiec czy dziewczynka. Od 3 tygodni wyobrażam sobie mojego synka i nawet wybraliśmy mu imię Patryk jest jeszcze jedna opcja Witek. Jeśli dziś okaże się ,że to dziewczynka będę musiała od nowa się przyzwyczajać do tej myśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi corka nie chciala pokazac sie do 26 tygodnia. dopiero w 26 tygodniu pokazala sie no i wtedy od razu lekarz powiedzial ze na 100% dziewczynka. teraz maly od samego poczatku pokazuje sie pieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×