Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nataalia-355.

Mój projekt domu dla 6 osób. Ja, mąż i 4 dzieci.

Polecane posty

Gość Nataalia-355.

Na wiosnę rozpoczynamy budowę domu. Dom będzie dwupoziomowy. Na dole salon sypialnia, kuchnia, łazienka itd, na górze pokoje dzieci i mała łazienka. Mamy 4 dzieci w wieku 12-8-3-1. Podoba wam się? Zmienilibyście coś? doł http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/20be96713d8ca87a.html góra http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/eaabd22d2462ffc5.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pierwszym piętrzem jak dla mnie : za duży przedpokój i Wasza sypialnia a za mały pokój gościnny. Taka kliteczka mała Góra podoba mi się, szczególnie ten taras :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz widze, ze jest i salon . Cofam więc to o małym pokoju gościnnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejku*
Jednym słowem planujecie tak naprawdę 2 mieszkania - na dole dla was, na górze dla dzieci :-P Wszystko fajnie, tylko za kilka lat dzieci beda pisały - górę mamy dla siebie, tylko kuchnię wspólną ze starymi ;-) A poważnie mówiąc - jak dla mnnie okey, tylko nie wiem, czy przypadkiem nie chciałabym miec sypialni równiez na górze, przynajmniej na razie, dopóki dzieciaki są małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataalia-355.
Hm sypialnie zawsze chciałam miec dużą. moje marzenie:) duża sypialnia, w niej wielkie łoże, ze 2 komódki i wielki puszysty dywan. Racja że gościnny jest mały, to tylko taki pokój do przespania gdyby ktoś miał u nas nocowac. A mężowi potrzebny tez gabinet więc nie ma nawet jak go powiekszyc. W przedpokoju trzeba wziąc pod uwage ze będą spore schody które zajmą troche miejsca, będą na pewno większe niz na rysunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassandrra
To projekt Twój czy fachowy? Bo jeśli Twój to niekoniecznie może się nadawać do wykonania. Ściany te główne muszą wypadać jednakowo na parterze i na piętrze, są jeszcze inne wymogi związane z kanalizacją. To nie takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
kazde dziecko bedzie miało swój pokój??? jak tak to dla mnie wszystko jest git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taras chcialabym miec na dole, wielki taras przy ogrodzie. A balkon moze na góre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnnnna
brak garderoby na dole, poza tym spizarki i jeszcze jednej łazienki. Garderoba na buty, kurtki itp dla takiej rodziny to konieczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkjkjkjkjkjkj
Duzy dom, duzo miejsca, kazdy ma swoj pokoj a mimo wszystko nie podoba mi się. Nie wiem, nie czuć w nim klimatu... Taki klocek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnnnna
lepsze dwie mniejsze łazienki na górze, do tego garderoby w każdym pokoju, to tak ułatwia życie, nie trzeba szaf itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataalia-355.
Na razie tylko mój, wiem ze na pewno będzie trzeba wprowadzic jakies zmiany bo niektóre rzeczy mogą okazac się nierealne ale to taki wstępny, jak bym chciała zeby było. Mamy 4 dzieci kazde będzie miało swój pokój, dwóch najstarszych to chłopcy, a najmłodsze to dziewczynki więc teoretycznie dzieci mogłyby byc dwójkami w pookjach ale stwierdziłam że lepiej od razu zrobic oddzielne, a nie pózniej przegradzac pokoje bo będą się kłócic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zau
A po co balkon na dole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnnnna
góra- moim zdaniem wagony te pokoje, korytarz jak w pociągu, lepiej poszukać profesjonalnych projektów, i ew dopracować szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pętla
Jeśli nie masz piwnicy koniecznie pomyśl o spiżarni.Nawet kosztem pokoju gościnnego.Goście mogą nocować w salonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkjkjkjkjkjkj
haha spizarnia? a gdzie kino? silownia i plywalnia? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czym będziecie opalać dom, nie potrzebujecie kotłowni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataalia-355.
ale po co nam te garderoby, jest jedna na dole przy sypialni i wystarczy. dzieciaki bedą miały swoją szafe na górze. Łazienki są dwie na górze i na dole. Będzie jeszcze piwnica więc myslałam ze tam zrobie taką spiżarnie i kantorek na rózne duperele. Balkon moze zle napisałam raczej taki mały tarasik z drzwiami balkonowymi. Ale w sumei nie wiem czy to potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Góra jest taka nudna ale widzę że chodzi o praktyczność. Na dole zróbcie sobie przejście z waszej sypialni do łazienki, to wygodne jest. Gdzie jest pralnia i kotłownia? Łazienki są małe można zrobić pralnię osobno Ile w sumie metrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnnnna
No to jak przy takiej ilości domowników utrzymywac porządek w przedpokoju bez miejsca na buty, ubrania? Na to przede wszystkim trzeba patrzeć, my się przymierzamy do budowy kolejnego domu, mamy 3 dzieci, ale małych jeszcze, a ile tych gratów jest, mam garderobę na dole i to jest ogromny plus- anie jakieś szafy szafeczki, poza tym mam spiżarnię i pralnię- i chociaż nie jest to duży dom, na górze są małe pokoje, to dół, gdzie spędzamy razem najwięcej czasu, zaplanowany jest bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkjkjkjkjkjkj
jakis pokrecony ten projekt, na dole balkon, na pietrze taras? :D chyba powinno byc odwrotnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zau
A po co taki wielki taras na piętrze?? to przecież dom a nie mieszkanie w bloku żeby siedzieć na tarasie zamiast na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataalia-355.
piszcie swoje uwagi. racja ten balkon chyba nie potrzebny, ale teras na górze wydaje mi się fajny mozna się poopalac latem. Z tą garderobą to nie wiem o co chodzi to ma byc taki pokój gdzie będziemy trzymac ubrania? my zawsze trzymamy ubrania w szafie. Będziemy mieli swoją garderobe przy sypialni tzn ja i mąż, a dzieciaki będą miały szafy na górze na grubsze rzeczy. pralni nie będzie, pralka bedzie stała w łazience, a rozwieszac będe na podwórku albo na tarasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordepolka
uwazam że powinna być wspólna garderoba dla wszystkich domowników a nie tylko dla was. Dzieciom ciuchy będziesz upychała po szafach ?a nie wygodniej jedno pomieszczenie z pólkami dla kazdego z osobna. Moze byc druga garderoba u góry ,ale na pewno przy tak duzym domu nie szafy w pokojach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zau
Wiesz co a po co siedzieć na tarasie skoro na zewnątrz lepiej? Moja teściowa ma duży balkon i chyba na palcach jednej ręki można policzyć przypadki kiedy tam ktoś ssiedział. Lepiej zrobić taras na parterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataalia-355.
w sumie na gorze mozna by było zrobic oddzielną garderobe dla dzieciaków tam jest miejsce jeszcze koło łazienki bo korytarzyk jest spory, można było coś wymyślic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zau
To taras ma byc pod dachem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataalia-355.
nie, odkryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zau
No to jak chcesz tam pranie suszyć -podczas deszczu na przykład albo zimą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbójna
Będziesz żałowała że nie masz pralni.Pralka w łazience wygląda paskudnie.Poza tym zaplanuj miejsce na spiżarnię,zwłaszcza,że masz czwórkę dzieci.No i brakuje mi jadalni.Jest tyle gotowych projektów,nie znalazłaś nic ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×