Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aa...

czy jesli przyjda do was goscie to jsli czestujecie herbata to lyzyczke

Polecane posty

Gość aa...

kladziecie na szklance czy obok na stole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfhgf
zalezy jacy goscie :) jesli rodzice to lyzeczka przewaznie jrest od razu w szklance jesli dalsi znajomi i ma byc kulturalnie to przy taleryzku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa...
no dobrze jesli akurat mam na talerzyku szklanke to lyczeczka na talerzyku tym ale jesli szklanke mam bez talerzyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfhgf
t obok serwetka papierowa zlozona na ukos i na niej lyzeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szklance? hmmm - to chyba u babci? u mnie podaje się herbatę w filiżankach filiżanki na talerzyku, na nim też łyżeczka dla tych bardziej domowych kubek, a obok talerzyk z łyżeczką 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak w kubku to łyżeczkę kładę obok na stole, a jak w filiżance to filiżanka stoi na spodku i na nim też kładę łyżeczkę. Ze szklanek pijamy tylko napoje na zimno :) Z kolei filiżanki rzadko kto chce (chyba że jakaś uroczystość typu chrzciny itp.) a tak to każdy prosi o kubek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa...
aha ok dzieki czyli pytacie sie w czym chca pic? ja kawę podaje w takich szklaneczkach z uchwytem bo mam male filizanki ale wydaje mi sie ze sa za male na kawe. a herbate w tych szklankach powyzej lub wlasnie w zwyklych szklankach dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazwyczaj nie muszę się pytać, po prostu jak zaczynam sięgać po filiżankę to każdy się pyta czy nie mam kubka? Tak więc już się przyzwyczaiłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa...
ewa33-> "dla tych bardziej domowych kubek, a obok talerzyk z łyżeczką"- czy ten talerzyk to nie za duzo? wlasnie tu mam problem,e czy lyzeczka polozona na stole bez talerzyka to nieestetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhnkj
ewa jak juz jestes taka nowoczesna, ze w szklace to tylko u babci, to w kubkach podawaj, bo teraz wszyyscy tak najchetniej piją. Ja swoją drogą uwielbiam ze szklanki pić, najlepiej smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kubka nie ma talerzyka, więc kładę taki luźny gdzieś tę łyżeczkę trzeba odłożyć przecież, a czasem też jakiś liść herbaty sie zaplącze w herbacie, to też można odłożyć na ten talerzyk a co do pytania, w czym chcą? tak, zwykle pytam, chyba, że robię wspólną herbatę w dużym czajniczku szklanym i kazdy sobie nalewa, ile chce, to podaję wtedy filiżanki wszystkim 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak napisałam, podaję też w kubku czytanie ze zrozumieniem to nie jest sztuka magiczna, wierz mi :) 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tejemniczo ....
picie herbaty ze szklanki to tradycja bardziej wschodnia (kraje bliskiego wschodu i region nadbajkalski). ma to swoj urok. kubki i filizanki to bardziej (zachodnio) europejski zwyczaj .... aczkolwiek szklanki takie jak to byly za peerelu to juz faktycznie wymysl rodzimy, ktory moze traci swieczka w obecnych czasach, ale ma tez swoisty urok ;) z reguly moi goscie nie slodza, a przychodza raczej wieczorem niz na herbate, ale zdaza sie, ze ktos zazyczy, wiec wtedy herbate robie w zwyklym kubku na ktorym klade lyzeczke, ktora potem mozna polozyc na jakis talerzyk, ktory gdzies tam na pewno lezy na stole ;) gdybym miala lepsze zapotrzebowanie i czestotliwsze na herbate podczas wizyt gosci, to na pewno bym podawala porzadna herbate lisciasta z imbryka. ale poniewaz jest jak napisalam wyzej, robie zwykla ekspresowke w kubku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa...
ok dzieki, przy okazji zapytam jesli podajecie ciasto poukladane na talerzu to czy talerzyki rozkladacie przy kazdym gosciu czy kladziecie po prostu jeden na drugim i kazdy sobie bierze i kolejna kwestia do ciasta podajecie lyzeczkę czy widelec i z kolei jak maja byc ulozone? sory, ze tak wypytuje ale po prostu postanowilam sie dzisiaj wgłebic w ten temat, bo zawsze jakkos tak odruchowo kłade wszystko na stole,a moze to nie robie jak trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak podaję ciasto to każdemu daje talerzyk, ewentualnie wszystkie kładę razem przed przyjściem gości (np. przed obiadem) a potem jak jest deser to dopiero każdemu rozkładam. Do ciast używam widelczyków, moja teściowa łyżeczek, ale dla mnie to jakieś dziwne jest, jestem przyzwyczajona do widelczyków. No i z tego co pamiętam to chyba widelczyk nad talerzykiem trzonkiem (uchwytem) w lewą stronę, łyżeczka odwrotnie (do prawej ręki), ale w praktyce widelczyki kładę po prostu po prawej stronie talerzyka, no bo jemy prawą ręką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa...
ok dzieki sawa, jednak nikt mi nie odpowiedzial czy polozenie lyzeczki badz widelca na sam stól jest widziane jako nieestetyczne? czy raczej lyzeczka ma byc albo na talerzyku albo na serwetce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na stół to do d... ktos zamiesza tę herbatę, łyżeczka jest mokra i co ten gość ma z nią zrobić? odłożyć mokrą na stół/obrus? oblizać? wytrzeć w rękaw? 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KJUHGFD
O MATKO:oW SZKLANCE HERBATA?????KTO DZIS TAK JESZCZE PODAJE??? U MNIE SA FILIZANKI...OBOJETNIE W CZYM CHCESZ PODAC HERBATE,MUSI BYC PODSTAWEK.. CHYBA,ZE RODZINA CZY ZNAJOMI TO WTEDY KUBKI..ALE JA KUBKI TEZ NA PODSTAWKACH STAWIAM:) TAKIE MAM(TYLKO ,ZE MOJE SA BIAŁE,BEZ OZDOB...6 ZL ZA SZTUKE WIEC TYLE SAMO CO ZA KUBEK) http://allegro.pl/kubek-fryderyka-ze-spodkiem-i2805440001.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lupaaaaaaa
uwielbiam herbatę w szklance :) U mamy nie wyobrażam sobie inaczej podanej herbaty, sama też mam komplet szklanek ale raczej rzadko ich nie używam bo rozsypują mi się w rękach podczas mycia :P Lubię szklanki nowoczesne w fajne wzory. W ogóle lubię szkło :) Nie znoszę natomiast filiżanek ale to dlatego że piję raczej dużo i wkurza mnie pojemność filiżanek. Do śniadania, kolacji i "swoich" używam 330 ml kubków a łyżeczka na kubku. Talerzyk na stole jeden na łyżeczki, do ciasta używam łyżeczek ale wolę widelczyki (nie dorobiłam się jeszcze :P ). Talerzyki kładę wszystkie razem obok ciasta, chyba że podaję np. już pokrojony tort. Łyżeczki podaję z kawą czy tam z herbatą, to później są do ciasta. u mnie raczej wszyscy słodzą, więc łyżeczka do kubka obowiązkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×