Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kruselka

Tone w stosie rachunkow

Polecane posty

Gość Kruselka

Dziewczyny mam dosc czy wy zbieracie zaplacone rachunki za prad ,wode , internet , podatki od nieruchomosci , wyciagi z banku w czasie spalaty kredytu hipotecznego. Mam dosc tego jest tyle ze nie daje rady . A moja madra tesciowa ma chyba zawodowe skrzywienie( byla ksiegowa) i mowi mi ze mam to wszystko 5 lat trzymac. Powiedzialam jej wczoraj ze nic 5 lat nie bede trzymac chyba ja pogielo . Rozummie rok ale po h..j mi zaplacone rachunki z wody z 2007 roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
teściowa ma rację. za dwa lata mogą się do ciebie zgłosić z banku i próbować ci wmówić że nie zapłaciłaś raty. do pięciu lat mają takie prawo. załóż sobie segregatory i wpinaj kolejne rachunki. bedziesz miała porządek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trushi
skoro nie chcesz trzymać przez pięc lat (czas w jakim mogą zostać podjęte roszczenia) to po kiego grzyba trzymasz je przez rok... to juz w ogóle od razu wywalaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjj
Pięć lat temu kupiliśmy samochód i zmieniliśmy ubezpieczalnię. Wszystko na czas załatwione i opłacone. Po roku przysłali ze starej ubezpieczalni zawiadomienie, że zalegamy z opłatami (opłacamy w innej). Mąż poszedł do oddziału wyjaśnił, pani pisemnie potwierdziła, że wszystko OK. Po kolejnych 4 latach przysłano nam znowu, że zalegamy z opłatami za prawie 5 lat i poszło do windykacji :O. Dzięki temu, że trzymaliśmy wszystkie papiery łącznie ze starym ubezpieczeniem poprzedniego właściciela uniknęliśmy płacenia kilku stów za nic. Warto trzymać wszystkie dokumenty, gdzie płacisz za coś bo można się zdziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmm
czy czasami nie wystarczy wydruk z konta z którego się robiło przelew? mam mysli konto internetowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa___
nie wiem, po co się tak męczycie, przecież banki oferują przelewy internetowe, nie mówiąc o stałych poleceniach zapłaty i zawsze można wydrukować potwierdzenie w razie potrzeby z historii operacji - wydruk potwierdzenia jest dokumentem uznawanym przez sądy i instytucje finansowe, tak samo potwierdzenie dokonania przelewu w formie elektronicznej, które można przesłać komuś mailem, jezeli będzie się domagał poszukajcie banku z dobrą ofertą i zlećcie mu płacenie waszych rachunków, pozostałe rachunki uregulujcie przelewem i problem z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeee nooooo...
Potwierdzam - forma elektroniczna dla dokumentow, dokonanych przelewow jest idealna. - nie zasmiecam domu tonami papierzysk - naprawde sporo miejsca mozna oszczedzic - nie mam z tej okazji tony kurzu ;) - ekologia - nie niszcze papieru/drzew - dokumenty w tej formie moga byc przechowywana a nieskonczonosc Jesli jakas faktura, potwierdzenie zaplaty jest wylacznie papierowe, po prostu je skanuje i wklepuje w kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość internetowe potwierdzenie
przelewu dostępne jest dwa miesiące wstecz ING Bank, za starsze musisz płacić w oddziale banku i musisz pamietać kiedy jaki przelew zrobiłaś, suma sumarum lepiej trzymać papierowe kwity w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
racja ,trzeba trzymać ostatnio dostałam wezwanie od komornika za nie zapłace leczenie szpitalne 2009 r dobrze że segreguję rok po roku racunki i wpłaty , mogłam udowodnić że z mojej strony jest czysto ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa___
właśnie sprawdziłam w mBanku, mogę wydrukować potwierdzenie przelewu z 2007 roku bez najmniejszego problemu i bez opłat, z panelu do którego mogę się zalogować z dowolnego komputera z dostępem do netu przelewy mam gratis, a za dowolne polecenie zapłaty, jeżeli komuś nie chce się robić samodzielnie przelewów, płaci się złotówkę i można zapomnieć o rachunku za daną usługę, bank sam za nią zapłaci mogę też łatwo przeglądać historie operacji z dowolnie wybranego okresu, albo zaznaczyć, że chcę obejrzeć tylko przelewy wychodzące itp. jeżeli chcecie robić takie operacje bez problemu, poszukajcie banku, który to umożliwia nie trzymam w domu absolutnie żadnych potwierdzeń wpłat za jakiekolwiek rachunki czy raty w formie papierowej nie żebym reklamowała mBank, ale mam u nich konto od momentu, w którym bank powstał, przeniosłam się z PKO i jestem bardzo zadowolona - prawie wszystko jest gratis i do wszystkiego mam łatwy dostęp przez internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konstancjaaa grylakkk
internetowe potwierdzenie---> czemu wprowadzasz ludzi w błąd pisząc że w ING można tylko za 2 miesiące wstecz sprawdzić? Jest takie coś jak opcje zaawansowane i tam zaznaczasz okres za który chcesz widzieć historie i po sprawie. Nic się za to nie płaci a można się cofnąć nawet o rok i więcej. Więc jak nie jesteś pewna/y to nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym kupiła
mam konto w ING i szukałam kiedyś takiej opcji o jakiej piszesz, chyba niekumata jestem, bo nie znalazłam, wejdę na konto i poszukam jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym kupiła
niestety nie udało mi się, jest opcja historia-wyciągi - zakres dat, ale nie da się ustawić innego zakresu daty niz ta, która jest ustawiona czyli dwa miesiące wstecz, może poprowadź nas krok po kroku jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw kliknij na HISTORIA
i potem na tej karcie na "OPCJE DODATKOWE", nie w wyciągach, tylko w historii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym kupiła
wracając do tematu, to ja mam wydzieloną szufladę, gdzie wrzucam wszystkie kwity, jak sie zapełni, przekładam do kartonu i wynoszę do piwnicy, tam opiekę przejmuje mąż palacz, uczulam go tylko, żeby spalił te starsze niż 5 lat, jak mi sie chce, to robię użytek z niszczarki do papieru i przepuszczam przez nia tony papieru, mam firmę więc mi ich nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym kupiła
klikałam na historię, dobra wlezę tam jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym kupiła
no i nie da się, niby wyświetla sie opcja zakres dat do 10 lat w tył , ale zmienić nic sie nie da, wybieram rok 2011 do teraz, klikam wybierz, pokaż i nic, dalej mam dostęp tylko do dwóch miesięcy w tył, co robię źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już w historii wybierzesz opcje dodatkowe, klikniesz w kalendarz i wybierzesz jakiś miesiąc np. z 2010 roku, to na kalendarzu jeszcze zaznacz dzień, od którego chcesz mieć raport (np. 1 dzień miesiąca), bez zaznaczenia dni początku i końca raportu on się nie wygeneruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiad223
nie przejmuj sie, na wszystko sa sposoby. ja moge ci doradzic zmiane dostawcy energii elektrycznej jako patent na obnizenie rachunkow za prad. sprawdz oferte firmy Axpo - wedlug mnie sa najlepsi. trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×