Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hm hm

endokrynolog?

Polecane posty

Gość hm hm

mam problem, zamiast okresu w tym miesiącu mam takie delikatne brudzenie, w ciąży wiem, nie jestem, chodź staramy się juz długo, podejrzewam,że to hormony, a więc mam pójść z tym problemem do ginekologa czy endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hm
właśnie nie robiłam jeszcze badań hormonalnych, to mam pójść najpierw do ginekologa i on wtedy mi powie jakie badania mam wykonać? a i te badania mogę wykonać na nfz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdhdhdhdhd
jak pójdziesz do ginekologa na nfz to jak bedzie mieć dobre serce to da ci skierowanie na badania hormonów refundowane. jesli pójdziesz prywatnie to dostaniesz skierowanie na badania za które zapłacisz prywatnie. Ja osobiscie wole zapłacic te 200zł za badania i isc juz z wynikami do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgochna
nie musi być endo, jak masz dobrego ginekologa wystarczy. Na nfz hormonów chyba nie robią, przynajmniej tak było kilka lat temu jakieś limity były i 1 hormon na miesiąc czy coś takiego, a żeby wyniki miarodajne były trzeba zrobić w jednym cyklu. ja płaciłam chyba coś około 25 zł za jeden hormon, ale pewnie się pozmieniały ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hm
no własnie, bo zazwyczaj chodziłam prywatnie do lekarza i prywatnie robiłam badania, ale za dużo kasy na to mi szło:( teraz byłam na nfz u gin i znów się wybieram na tyg,bo z tym okresem jest nie tak:( i wydaje mi się,że to hormony i trzeba będzie robić badania a tego jest dużo:( a ile czeka się na wyniki takich badań z nfz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hm
bo nie mogę zajśc w ciążę i jak to hormony to po misiącu brania leków była by już szansa, że mogę już zajść czy trzeba czekać dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgochna
zależy od laboratorium w moim niezależnie czy ze skierowaniem czy prywatnie praktycznie wszystko mam zazwyczaj tego same dnia i sprawdzam w internecie. Tylko badania nie robi się z marszu, a czeka do konkretnego dnia cyklu, ale to lekarz ci powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdhdhdhdhd
na wyniki z nfz czeka sie tyle samo co prywatnie zazwyczaj 1 dzien. Zajść w ciaze możesz od razu ale zawsze mówią ze jest czas od 3do 6 m-cy o ile to hormony. Najpierw powinnaś zbadać partnera -czy jego nasienie jest ok. potem zrób u siebie monitoring cyklu.Stwierdzasz ze dużo idzie pieniedzy na lekarzy no to lepiej nie zachodz w ciąże bo pójdzie Ci 3x więcej. wizyty co miesiąc wiekszość badan z krwi prywatnie i to w każdym trymestrze do tego 2x prenatalne jedno 400 zł drugie 300zł. Zastanów się czy stac cie na dobre prowadzenie ciąży a wczesniej na leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgochna
hm hm ja przy niskim progesteronie zaszłam w 1 cyklu z duphastonem, a czasami trwa to miesiącami. Jeśli odpukać byłaby to np. prolaktyna czy tarczyca, to niestety trzeba najpierw wyleczyć, a potem się starać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hm
już ponad rok czekamy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i po roku dopiero
się zreflektowałaś iść do lekarza? to chyba jakieś żarty,wcześniej ci nie przeszkadzało? :( chyba sie w cale nie staracie,jakby tak było to 8 miesięcy temu byłabyś już u ginekologa i zrobiła komplet badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim badania zacznijcie od partnera,na to nie trzeba skierowania.Musisz znalezc klinike gdzie wykonuje sie badania nasienia.Czasem bywa i tak,ze oboje partnerzy sa zdrowi,a dzieciatko nie pojawia sie dlugi czas,wiec przebadajcie sie dla pewnosci.A rok czekania i bezowocnych staran,to dobry czas na badania,kiedys byly to 2 lata,a obecnie wlasnie rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hm
Małgochna ja progesteronu jeszcze nie badałam, a miałaś dużo niższy niż norma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hm
i długo się przed tym starałaś? i mogła byś jeszcze napisać jakie badania jeszcze do tego robiłaś?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkiyrf
ja miałam za niski progesteron i 9 m-cy czekalismy na ciaze. Nie miałam owulacji przez niego, dodatkowo niedoczynność tarczycy ale potem sie okazało ze to mikro gruczolak przysadki . Po 3 miesiącach nie zajścia poszłam do lekarza zlecił mi estradiol,progesteron tsh t3 t4 LH FSH wszystko kazał robić w 21dniu cyklu.Okazało się ze poziom progesteronu był 0,04 czyli nie było go wcale.Musiałam sie leczyć dosyć silnym lekiem i dopiero po 6 m-cach leczenia zaszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hm
dzięki za odpowiedź;) mnie własnie zastanawia to dlaczego ja nie mogę tyle czasu zajść:( z resztą zawsze miałam długi cykle, cykle nie regularne, nie raz miałam tak, że nie miałam wcale okresu tylko dopiero za miesiąc, ale to było jeszcze przed rozpoczęciem starania się jakiś czas i gdzieś z rok temu nie dostałam okresu w jednym miesiącu, myślałam,że już jestem w ciąży, dostałam luteinę i okres się pojawił:( nie wiem co się dzieje ze mną, wszystko już z okresem było brawie ok i teraz też w tym miesiącu nie dostałam oresu ,aby takie bardzo delikatne brudzenie miałam, myślałam,że nareszczie ciąża i nic z tego:( ta wredna jedna krecha na teście i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hm
dzięki za odpowiedź;) mnie własnie zastanawia to dlaczego ja nie mogę tyle czasu zajść:( z resztą zawsze miałam długi cykle, cykle nie regularne, nie raz miałam tak, że nie miałam wcale okresu tylko dopiero za miesiąc, ale to było jeszcze przed rozpoczęciem starania się jakiś czas i gdzieś z rok temu nie dostałam okresu w jednym miesiącu, myślałam,że już jestem w ciąży, dostałam luteinę i okres się pojawił:( nie wiem co się dzieje ze mną, wszystko już z okresem było brawie ok i teraz też w tym miesiącu nie dostałam oresu ,aby takie bardzo delikatne brudzenie miałam, myślałam,że nareszczie ciąża i nic z tego:( ta wredna jedna krecha na teście i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak masz poważne problemy to jedz do endokrynologa prywatnie, bez kolejek i czekania po kilka miesięcy. W Bielsko-Białej centrum medycznym http://ultramedic.com.pl/ jest endokrynolog. Możesz się do niego zapisać telefonicznie lub osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila3221
Zamiast czekać na wizytę kilka czy nawet kilkanaście miesięcy, lepiej iść prywatnie. Na pewno tutaj https://psychomedic.pl/endokrynolog-warszawa mają bardzo dobrych lekarzy. Ja ich polecam, bo mi pomogli. Nie ma tam długich kolejek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verlejnna

Bardzo dobry endokrynolog przyjmuje w Sofimed w Krakowie na Norymberskiej, pani Aneta Łopąg. Chodzę do niej od lat i jestem zadowolona  z opieki lekarskiej, poprzedni lekarz nie był tak dokładny i solidny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×